Oulaisten Huiman 100-vuotisjuhlakisat

image_pdfimage_print

Oulainen, Huiman 100-vuotisjuhlakilpailut 19.7.2009

M kuula
 Petri Käräjäoja Haapaveden Urheilijat dns 
 Marko Koskelo Kajaanin Kipinä dns 
 Jani Santala Himangan Urheilijat dns 

M kiekko
1) Petri Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 45.04 
2) Juha Arvola Oulaisten Huima 42.07 

M19 korkeus
1) Jean Westman Gamlakarleby IF 180 
2) Herman Haavisto Kannuksen Ura 150 

M19 kiekko
1) Jussi Koskinen Kestilän Kisa-Veikot 42.78 
M17 100 m +2.0
1) Eetu Rantala Oulun Pyrintö 11.54 
2) Henri Seppänen Oulun Pyrintö 11.95 
3) Aleksi Ollila Oulun Pyrintö 12.08 
4) Juho Miilukangas Raahen Vesa 12.46 
 
M17 800 m
1) Benjamin Rajala Sievin Sisu 2.21.96 
2) Patric Rajala Sievin Sisu 2.27.46

M17 pituus
1) Miska Kamula Siikalatvan Urheilijat 6.05 +2.9 
2) Henri Seppänen Oulun Pyrintö 4.96 +0.5

M 100 m +2.0
1) Janne Alasalmi Oulaisten Huima 11.52 
2) Janne Keskikastari Oulaisten Huima 12.14 

P15 100 m +1.0
1) Teemu Härmä Kestilän Kisa-Veikot 12.61 
2) Joonas Lehtola Oulaisten Huima 13.10 
3) Joel Hurskainen Oulun Pyrintö 13.13 
4) Petteri Niemelä Kalajoen Junkkarit 13.29 
5) Benjamin Rajala Sievin Sisu 13.60 
6) Mikko Soini 14.27 
 Aatu Hämeenaho Kestilän Kisa-Veikot dns

P15 pituus
1) Joel Hurskainen Oulun Pyrintö 5.76 +0.6 
2) Petteri Niemelä Kalajoen Junkkarit 4.94 +1.2 
3) Aatu Hämeenaho Kestilän Kisa-Veikot 4.19 +0.7 
4) Johannnes Haavisto Kannuksen Ura 4.04 +0.5 
5) Teemu Tohola Merijärven Kestävä 3.88 +0.5
 
P15 keihäs
1) Saku Kuisma Paltamon Urheilijat 45.76 
2) Mikael Änäkkälä Toholammin Urheilijat 45.53 
3) Teemu Härmä Kestilän Kisa-Veikot 39.50 
4) Teemu Tohola Merijärven Kestävä 39.00 
5) Petteri Niemelä Kalajoen Junkkarit 37.83 
6) Joel Hurskainen Oulun Pyrintö 34.70 
7) Mikko Soini 32.00 
8) Aleksi Kortetmaa Toholammin Urheilijat 25.58 

P13 60 m +2.0
1) Olli-Oskari Loukkola Oulun Pyrintö 8.74 
2) Patric Rajala Sievin Sisu 8.84 
3) Simo Härmä Kestilän Kisa-Veikot 8.85 
4) Tuomas Määttä Oulun Pyrintö 8.87 
5) Miikka Kanniainen Oulun Pyrintö 8.90 
6) Janne Keskitalo Pyhäjoen Wirta 8.98 
7) Toni Alakastari Oulaisten Huima 9.11 
8) Antti Rosenqvist Oulaisten Huima 9.19 
 Riku Alaiso Alatornion Pirkat dns 

P13 pituus
1) Juho-Valtteri HeleniusPulkkilan Ponsi 4.35 -0.1 
2) Olli-Oskari Loukkola Oulun Pyrintö 4.16 -1.1 
3) Tuomas Määttä Oulun Pyrintö 4.12 -1.9 
4) Janne Keskitalo Pyhäjoen Wirta 3.98 -0.5 
5) Antti Rosenqvist Oulaisten Huima 3.90 -1.2 
6) Miikka Kanniainen Oulun Pyrintö 3.80 -1.4 
7) Jussi Mehtälä Merijärven Kestävä 3.42 -0.9 
8) Riku Alaiso Alatornion Pirkat dns 
9) Elmeri Mehtomaa Oulun Pyrintö dns 

P13 keihäs
1) Jyri Isokääntä Merijärven Kestävä 48.53 
2) Matias Mäkelä Ylivieskan Kuula 41.13 
3) Juho-Valtteri HeleniusPulkkilan Ponsi 34.42 
4) Olli-Oskari Loukkola Oulun Pyrintö 34.09 
5) Jussi Mehtälä Merijärven Kestävä 32.67 
6) Simo Härmä Kestilän Kisa-Veikot 31.26 
7) Sami Kuisma Paltamon Urheilijat 30.68 
8) Niko Tohola Merijärven Kestävä 29.64 
9) Toni Alakastari Oulaisten Huima 29.00 
10) Tuomas Määttä Oulun Pyrintö 26.02 
P11 60 m
1) Vesa Kittilä Pyhäjoen Wirta 9.31 

P11 korkeus
1) Jasse Penttilä Oulaisten Huima 120 
2) Osman Akbaba Kestilän Kisa-Veikot 115 
3) Antti Väänänen Kestilän Kisa-Veikot 115 
4) Vesa Kittilä Pyhäjoen Wirta 110 
 
P11 kuula
1) Osman Akbaba Kestilän Kisa-Veikot 10.04
2) Sami Kuisma Paltamon Urheilijat 8.50 
3) Antti Väänänen Kestilän Kisa-Veikot 7.22 
4) Ville Koskinen Kestilän Kisa-Veikot 6.77 
5) Ville-Petteri Helenius Pulkkilan Ponsi 6.45 
 
P9 40 m
1) Konsta Hepo-oja Kestilän Kisaveikot 6.98
2) Samu Honkakoski Oulaisten Taru 7.48 
3) Kimi Leinola Saloisten Salama 7.69 
4) Topi Mäyrä Oulaisten Huima 7.70 
5) Henri Ikola Oulaisten Huima 7.77 
6) Ossi Mehtälä Merijärven Kestävä 8.50 
7) Jani Isokääntä Merijärven Kestävä 8.98 
 Tuukka Tieksola Jr Oulun Pyrintö dns 

P9 pituus
1) Konsta Hepo-oja Kestilän Kisa-Veikot 3.33 
2) Samu Honkakoski Oulaisten Taru 2.92 
3) Henri Ikola Oulaisten Huima 2.78 
4) Kimi Leinola Saloisten Salama 2.63 
5) Topi Mäyrä Oulaisten Huima 2.59 
6) Ossi Mehtälä Merijärven Kestävä 2.35
7) Jani Isokääntä Merijärven Kestävä 2.29 

N korkeus
1) Johanna Laitinen Raahen Vesa 155 

N seiväs
1) Tessa Myllymäki Jyväskylän Kenttäurheilijat 3.22 
2) Kaarin Ojala Kestilän Kisaveikot 2.30 
 Enna Hassinen Oulun Pyrintö dns 
 Pauliina Räisänen Kuivasjärven Aura dns 
 
N kuula
1) Dacia Paulin Raahen Vesa 8.99 
 
N kiekko
1) Essi Koskinen Kuopion Sisu-Veikot 28.49

N19 korkeus
1) Sofia Pohjanen Merijärven Kestävä 150 

N17 pituus
1) Susanna Koskela Ylivieskan Kuula 4.96 +1.9

N17 keihäs
1) Tiia Mämmelä Vihannin Urheilijat 33.74 
2) Sonja Malmberg Oulaisten Huima 32.55 

T15 100 m +1.1
1) Heidi Akbaba Kestilän Kisa-Veikot 13.22 
2) Johanna Vihervaara Kokkolan Työväen urheilijat 14.21 
3) Jenna Rasinaho Oulaisten Huima 14.40 
4) Emmi Wilen Ylivieskan Kuula 14.54 
5) Veronika Mihejeva Raahen Vesa DNS
 
T15 pituus
1) Johanna Hihnala Ylivieskan Kuula 4.97 +0.5 
2) Heidi Akbaba Kestilän Kisa-Veikot 4.51 +0.8
3) Iida-Maria Koskela Ylivieskan Kuula 4.25 +1.8 
4) Johanna Vihervaara Kokkolan Työväen urheilijat 4.12 +0.5 
5) Emmi Wilen Ylivieskan Kuula 4.11 +0.4
6) Jenna Rasinaho Oulaisten Huima 3.93 +1.0
 
T15 keihäs
1) Heli Seppänen Kestilän Kisa-Veikot 38.16 
2) Henna Kittilä Oulaisten Huima 33.10 
3) Irga Paulin Raahen Vesa 30.87 
 
T13 60 m +1.8
1) Eveliina Bogdanoff Raahen Vesa 8.45 
2) Julia Mustonen Kuivasjärven Aura 8.57 
3) Annemari Hepo-oja Kestilän Kisa-Veikot 8.83 
4) Nina Akbaba Kestilän Kisa-Veikot 8.88 
5) Rosa Tieksola Oulun Pyrintö 8.88 
6) Fanni Niemelä Kalajoen Junkkarit 9.11 
7) Ida Still Kestilän Kisa-Veikot 9.15 
8) Veronika Mihejeva Raahen Vesa 9.47 

T13 pituus 
1) Julia Mustonen Kuivasjärven Aura 4.56 -1.3 
2) Eveliina Bogdanoff Raahen Vesa 4.32 -0.7 
3) Annemari Hepo-oja Kestilän Kisa-Veikot 4.28 -0.8 
4) Rosa Tieksola Oulun Pyrintö 4.18 -0.5 
5) Paula Mikkonen Raahen Vesa 4.10 -1.5 
6) Nina Akbaba Kestilän Kisa-Veikot 4.07 -1.1 
7) Fanni Niemelä Kalajoen Junkkarit 3.83 -0.3 
8) Ida Still Kestilän Kisa-Veikot 3.79 -0.2 
9) Suvi Honkakoski Oulaisten Taru 2.89 -0.6 

T13 keihäs
1) Sandra Laulumaa Oulaisten Huima 31.78 
2) Riikka Lehtonen Oulaisten Huima 28.56 
3) Saija Kuisma Paltamon Urheilijat 28.24 
4) Fanni Niemelä Kalajoen Junkkarit 25.04 
5) Katariina Kätkä Oulaisten Taru 23.46 
6) Paula Mikkonen Raahen Vesa 23.02 
7) Annika Knuutila Oulaisten Huima dns 

T11 60 m
1) Emmi Sallinen Raahen Vesa 8.88 
2) Nathalie Westman Gamlakarleby IF 9.24 
3) Suvi Leinola Saloisten Salama 9.38 
4) Sara Mehtomaa Oulun Pyrintö 9.54 
5) Milla Rantaeskola Oulaisten Huima 9.80 
6) Karoliina Bogdanoff Raahen Vesa 10.13 
7) Aliisa Härmä Kestilän Kisa-Veikot 10.37 
8) Tiia Rasinaho Oulaisten Huima 10.64 

T11 korkeus
1) Nathalie Westman Gamlakarleby IF 140 
2) Katri Mikkonen Raahen Vesa 135 
3) Suvi Leinola Saloisten Salama 130 
4) Sara Mehtomaa Oulun Pyrintö 115 
5) Aliisa Härmä Kestilän Kisa-Veikot 105 
 
T11 kuula
1) Emmi Sallinen Raahen Vesa 8.49 
2) Tiia Rasinaho Oulaisten Huima 6.64 
3) Suvi Leinola Saloisten Salama 6.55 
4) Karoliina Bogdanoff Raahen Vesa 6.36 
5) Sara Mehtomaa Oulun Pyrintö 5.80 
6) Aliisa Härmä Kestilän Kisa-Veikot 5.43 
 
T9 40 m
1) Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 7.55 
2) Tanja Rasinaho Oulaisten Huima 7.80 
3) Maarit Pellikka Kestilän Kisa-Veikot 7.83 
4) Annika Härmä Kestilän Kisa-Veikot 8.28 
5) Anni Tiikkaja Kestilän Kisa-Veikot 8.47
 
T9 pituus
1) Elina Mikkonen Raahen Vesa 3.07 
2) Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 2.90 
3) Tanja Rasinaho Oulaisten Huima 2.75 
4) Maarit Pellikka Kestilän Kisa-Veikot 2.71 
5) Annika Härmä Kestilän Kisa-Veikot 2.49 
6) Anni Tiikkaja Kestilän Kisa-Veikot 2.17

Jätä vastaus.