Siikajokilaakson hiihtocupin viimeinen osakilpailu

image_pdfimage_print

Siikajokilaakson hiihtocupin viimeinen osakilpailu hiihdetään Kestilän Maksinharjun maastossa torstaina 1.3. klo 18.30.

Kolmeen osakilpailuun osallistuneet palkitaan.

Siikajokilaakson hiihtocup 2018, Rantsilan ja Pulkkilan tulokset

image_pdfimage_print

Tässä ovat Siikajokilaakson hiihtocupin Rantsilan (13.1.) ja Pulkkilan (10.2.) osakilpailujen tulokset. Molemmissa hiihtotyyli oli vapaa.

Rantsila

P 8 1,0 km 1Aku Kurkinen KKV 5.00 
P 10 1,5 km 1. Alvari Ojantakanen RaRa 12,23
T 10 1,5 km 1. Aliisa Luukkonen RaRa 9,43; 2. Minja Tuomaala KKV 13,06
P 12 1,5 km 1. Oskari Ojantakanen RaRa 8,10
T 12 1,5 km 1. Saija Nordstöm RaRa 6,40
T 14 1,5 km 1. Milla Tuomaala KKV 7,18
T 16 3,0 km 1. Sara Tuomaala KKV 13,51
Naiset 3,0 km 1. Eija Tuomaala RaRa 12.13
M 50 3,0 km 1. Jouko Helenius PuPo 10,08; 2. Jari Kamula SiikalU 10,45
M 70 3,0 km 1. Jorma Myllykoski PuPo 12,34; 2. Reijo Pirttisalo SiikalU 13,15

Pulkkila

Sarja P8 1 km

  1. Aku Kurkinen KKV 8,15

Sarja T10 2 km

  1. Alisa Luukkonen RaRa 10,48
  2. Minja Tuomaala KKV 11,35

Sarja P10 2 km

  1. Alvari Ojantakanen RaRa 14,46

Sarja P12 2 km

  1. Oskari Ojantakanen RaRa 10,05

Sarja T14 2 km

  1. Milla Tuomaala KKV 9,46

Sarja T16 3 km

  1. Sara Tuomaala KKV 12,33

Sarja N 3 km

  1. Aino-Maria Jääskeläinen 9,20 (kilpailun ulkopuolella)
  2. Eija Tuomaala RaRa 10,13
  3. Tuula Karjalainen KKV 14,00

Sarja M 3 km

  1. Sami Tervonen PuPo 9,45

Sarja M50 3 km

  1. Jussi Hytönen PuPo 8,51
  2. Jouko Helenius PuPo 9,42
  3. Jari Kamula SiikalU 9,47

Sarja M60 3 km

  1. Markku Karjalainen KKV 11,07

Sarja M70 3 km

  1. Jorma Myllykoski PuPo 11,01
  2. Reijo Pirttisalo SiikalU 11,58

 

128. Kestilän Laskiaishiihdot 11.2.2018, tulokset

image_pdfimage_print

Alla on 11.2.2018 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehditömuodossa (rtf) =>

 

  Sarja N10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Vilja Pekkala Haapaveden Urheilijat 0:08:57,9 00:00,0
2. Helmi Leinonen Utajärven Urheilijat 0:09:33,9 00:36,0
3. Annika Heikkinen Kainuun Hiihtoseura 0:09:48,3 00:50,4
4. Eevi Juka Laitasaaren Veto 0:10:36,8 01:38,9
5. Alisa Luukkonen Rantsilan Raikas 0:10:41,8 01:43,9
6. Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:12:14,5 03:16,6
         
         
  Sarja M10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:07:25,2 00:00,0
2. Niilo Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:07:31,4 00:06,2
3. Arttu Juola Oulun Hiihtoseura 0:08:01,3 00:36,1
4. Santeri Ukkola Saloisten Reipas 0:08:05,3 00:40,1
5. Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:09:32,1 02:06,9
6. Väinö Kurttila Utajärven Urheilijat 0:10:07,3 02:42,1
7. Akseli Hyvärinen Laitasaaren Veto 0:10:32,3 03:07,1
         
         
  Sarja N12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto 0:11:21,9 00:00,0
2. Meri Salmela Saloisten Salama 0:11:31,7 00:09,8
3. Saija Nordström Rantsilan Raikas 0:12:01,7 00:39,8
4. Alisa Pyykkönen Kestilän Kisa-Veikot 0:12:24,4 01:02,5
         
         
  Sarja M12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat 0:09:58,0 00:00,0
2. Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 0:10:21,3 00:23,3
3. Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:11:28,0 01:30,0
  Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu DNS  
  Teemu Honkanen Oulun Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja N14, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat 0:09:47,0 00:00,0
2. Roosa Vuori Saloisten Salama 0:10:41,9 00:54,9
3. Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:12:58,3 03:11,3
         
         
  Sarja N16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Hannah Smart Paltamon Urheilijat 0:15:02,4 00:00,0
2. Iida-Maria Lämsä Oulun Hiihtoseura 0:16:19,3 01:16,9
3. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 0:16:27,2 01:24,8
4. Jennina Salmela Haapajärven Kiilat 0:18:47,4 03:45,0
5. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:20:36,2 05:33,8
  Venla Järvelä Paltamon Urheilijat DNS  
  Aada Peltola Himangan Urheilijat DNS  
         
         
  Sarja N 18, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 0:14:43,7 00:00,0
2. Jemina Böök Karihaaran Visa 0:15:11,4 00:27,7
3. Anni Huovinen Paltamon Urheilijat 0:15:15,4 00:31,7
4. Heini Johanna Niva Laitasaaren Veto 0:18:04,9 03:21,2
         
         
  Sarja N20, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Josefiina Böök Karihaaran Visa 0:13:48,9 00:00,0
2. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 0:14:57,7 01:08,8
         
         
  Sarja N55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 0:22:15,9 00:00,0
         
         
  Sarja N45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 0:16:02,4 00:00,0
2. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:17:15,9 01:13,5
         
         
  Sarja N35, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:15:05,2 00:00,0
2. Minna Patanen Saloisten Salama 0:16:12,6 01:07,4
3. Terhi Tuorilainen Kiuruveden Urheilijat 0:17:21,1 02:15,9
4. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 0:17:30,2 02:25,0
         
         
  Sarja N, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anne Kyllönen Kainuun Hiihtoseura 0:12:52,4 00:00,0
2. Leena Nurmi Lempäälän Kisa 0:13:24,6 00:32,2
3. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 0:13:27,7 00:35,3
4. Anna-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula 0:13:29,4 00:37,0
5. Anni Alakoski Reisjärven Pilke 0:13:42,3 00:49,9
6. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 0:14:06,2 01:13,8
7. Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 0:14:19,7 01:27,3
8. Alisa Pyrrö Lahden Hiihtoseura 0:14:29,1 01:36,7
9. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 0:14:35,4 01:43,0
10. Mari Patanen Saloisten Salama 0:15:51,5 02:59,1
11. Tellervo Ranto Haapaveden Urheilijat 0:16:02,8 03:10,4
12. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:16:09,2 03:16,8
  Jonna Säisä Vieremän Koitto DNS  
  Vilma Nissinen Vuokatti Ski Team DNS  
         
         
  Sarja M14, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Olli Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:15:55,7 00:00,0
2. Aapo Kurttila Utajärven Urheilijat 0:16:38,2 00:42,5
3. Ville Nieminen Haapaveden Urheilijat 0:19:46,0 03:50,3
         
         
  Sarja M16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 0:14:34,4 00:00,0
2. Sakari Ukkola Saloisten Reipas 0:15:49,4 01:15,0
3. Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 0:16:26,1 01:51,7
4. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 0:16:49,6 02:15,2
         
         
  Sarja M70, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 0:15:56,3 00:00,0
2. Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 0:16:42,1 00:45,8
3. Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 0:19:11,2 03:14,9
4. Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat 0:22:55,4 06:59,1
         
         
  Sarja M65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:15:27,2 00:00,0
2. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 0:15:40,4 00:13,2
         
         
  Sarja M60, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 0:14:55,7 00:00,0
2. Jussi Hytönen Pulkkilan Ponsi 0:15:10,0 00:14,3
3. Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 0:15:14,2 00:18,5
         
         
  Sarja M55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Juha Hautaniemi Oulun Hiihtoseura 0:15:27,2 00:00,0
         
         
  Sarja M50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 0:12:50,7 00:00,0
2. Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 0:14:38,8 01:48,1
3. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:16:09,8 03:19,1
4. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 0:16:28,2 03:37,5
5. Jari Kamula Siikalatvan Urheilijat 0:16:35,7 03:45,0
         
         
  Sarja M45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kari Kokko Utajärven Urheilijat 0:13:45,9 00:00,0
2. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 0:13:49,8 00:03,9
3. Jari Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:13:53,2 00:07,3
4. Mika Tohmola Muonion Kiri 0:14:16,6 00:30,7
         
         
  Sarja M40, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Heikki Yijälä Ski Jyväskylä 0:14:43,8 00:00,0
2. Juha Härkönen Saloisten Reipas 0:14:58,0 00:14,2
         
         
  Sarja M18, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eino Koivula Oulun Hiihtoseura 0:27:49,5 00:00,0
2. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 0:28:22,6 00:33,1
3. Antti-Olavi Rytky Haapaveden Urheilijat 0:29:17,3 01:27,8
4. Konsta Männistö Oulaisten Huima 0:29:48,6 01:59,1
  Werneri Pudas Alavieskan Viri DNS  
  Aapo Tilli Vehkalahden Veikot DNS  
         
         
  Sarja M20, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 0:26:44,1 00:00,0
2. Petteri Laurèn Oulun Hiihtoseura 0:27:42,9 00:58,8
3. Miro Minkkinen Metsä Veikot 85 0:28:02,9 01:18,8
4. Iisakki Ponnikas Keravan Urheilijat 0:28:18,5 01:34,4
         
         
  Sarja Myl, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kusti Kittilä Oulun Hiihtoseura 0:23:26,9 00:00,0
2. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 0:24:02,2 00:35,3
3. Teemu Huhtala Kontiolahden Urheilijat 0:24:52,2 01:25,3
4. Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 0:25:13,2 01:46,3
5. Petteri Kymäläinen Kuusamon Erä-Veikot 0:25:44,2 02:17,3
6. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 0:25:52,5 02:25,6
7. Juho Rönkkö Vieremän Koitto 0:26:00,9 02:34,0
8. Juho Nikula Kalajoen Junkkarit 0:26:12,6 02:45,7
9. Markus Isola Rovaniemen Maraton Hiih. 0:26:23,9 02:57,0
10. Antti Raatikainen Iisalmen Visa 0:26:27,7 03:00,8
11. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 0:26:31,5 03:04,6
12. Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:26:46,0 03:19,1
13. Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 0:27:28,5 04:01,6
14. Joona Männistö Oulaisten Huima 0:27:56,9 04:30,0
15. Eero Juola Oulun Hiihtoseura 0:28:20,4 04:53,5
16. Harri Holmström Nivalan Urheilijat 0:28:56,5 05:29,6
  Jussi Rytky Haapaveden Urheilijat DNS  
  Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura DNS  

128. Kestilän Laskiaishiihdot, lähtölista

image_pdfimage_print

Tulosta listat itsellesi tarvittaessa yläpuolen kuvakkeista.

  128. LASKIAISHIIHDOT 11.2.2018 KLO 11.00  
  KESTILÄN KISA-VEIKOT RY :  
  Hiihtotyyli vapaa      
  Päivitetty 10.2. klo 16:09      
  Sarja N10, matka 2 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
1       11:00:00
2 Alisa Luukkonen Rantsilan Raikas 60183761 11:00:30
3 Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 60179870 11:01:00
4 Helmi Leinonen Utajärven Urheilijat 60168314 11:01:30
5 Annika Heikkinen Kainuun Hiihtoseura 40462435 11:02:00
6 Eevi Juka Laitasaaren Veto 60161723 11:02:30
7 Vilja Pekkala Haapaveden Urheilijat 40396094 11:03:00
         
         
  Sarja M10, matka 2 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
8       11:03:30
9 Santeri Ukkola Saloisten Reipas 40140837 11:04:00
10 Arttu Juola Oulun Hiihtoseura 40417682 11:04:30
11 Niilo Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 40275348 11:05:00
12 Väinö Kurttila Utajärven Urheilijat 60170562 11:05:30
13 Akseli Hyvärinen Laitasaaren Veto 40465810 11:06:00
14 Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 40396089 11:06:30
15 Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 40277593 11:07:00
         
         
  Sarja N12, matka 3 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
16       11:07:30
17 Alisa Pyykkönen Kestilän Kisa-Veikot 40327051 11:08:00
18 Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto 40402816 11:08:30
19 Saija Nordström Rantsilan Raikas 40473395 11:09:00
20 Meri Salmela Saloisten Salama 40163919 11:09:30
         
         
  Sarja M12, matka 3 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
21       11:10:00
22 Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 60177643 11:10:30
23 Teemu Honkanen Oulun Hiihtoseura 40289459 11:11:00
24 Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat 40459246 11:11:30
25 Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 40157075 11:12:00
26 Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 40134556 11:12:30
         
         
  Sarja N14, matka 3 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
27       11:13:00
28 Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 40354862 11:13:30
29 Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat 40398642 11:14:00
30 Roosa Vuori Saloisten Salama 40475031 11:14:30
         
         
  Sarja N16, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
31       11:15:00
32 Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 40354860 11:15:30
33 Venla Järvelä Paltamon Urheilijat 33109033 11:16:00
34 Aada Peltola Himangan Urheilijat 40119415 11:16:30
35 Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 33919980 11:17:00
36 Iida-Maria Lämsä Oulun Hiihtoseura 40211176 11:17:30
37 Jennina Salmela Haapajärven Kiilat 33880103 11:18:00
38 Hannah Smart Paltamon Urheilijat 31909756 11:18:30
         
         
  Sarja N 18, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
39       11:19:00
40 Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 34490204 11:19:30
41 Jemina Böök Karihaaran Visa 32250051 11:20:00
42 Heini Johanna Niva Laitasaaren Veto 31990846 11:20:30
43 Anni Huovinen Paltamon Urheilijat 33763961 11:21:00
         
         
  Sarja N20, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
44       11:21:30
45 Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 31282033 11:22:00
46 Josefiina Böök Karihaaran Visa 31276379 11:22:30
         
         
  Sarja N55, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
47       11:23:00
48 Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 32081246 11:23:30
         
         
  Sarja N45, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
49       11:24:00
50 Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 34511264 11:24:30
51 Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 40141052 11:25:00
         
         
  Sarja N35, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
52       11:25:30
53 Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 34600625 11:26:00
54 Terhi Tuorilainen Kiuruveden Urheilijat 27577794 11:26:30
55 Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 27573251 11:27:00
56 Minna Patanen Saloisten Salama 27533518 11:27:30
         
         
  Sarja N, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
57       11:28:00
58       11:28:30
59 Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 30145935 11:29:00
60 Mari Patanen Saloisten Salama 27533149 11:29:30
61 Jonna Säisä Vieremän Koitto 25548071 11:30:00
62 Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 31015365 11:30:30
63 Tellervo Ranto Haapaveden Urheilijat 40006071 11:31:00
64 Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 27145359 11:31:30
65 Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 31018061 11:32:00
66 Alisa Pyrrö Lahden Hiihtoseura 24119359 11:32:30
67 Vilma Nissinen Vuokatti Ski Team 32880298 11:33:00
68 Anni Alakoski Reisjärven Pilke 40010737 11:33:30
69 Leena Nurmi Lempäälän Kisa 27035867 11:34:00
70 Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 27530951 11:34:30
71 Anna-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula 26762416 11:35:00
72 Anne Kyllönen Kainuun Hiihtoseura 27481482 11:35:30
         
         
  Sarja M14, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
73       11:36:00
74 Olli Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 40271706 11:36:30
75 Aapo Kurttila Utajärven Urheilijat 40231781 11:37:00
76 Ville Nieminen Haapaveden Urheilijat 40396097 11:37:30
         
         
  Sarja M16, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
77 Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 40067212 11:38:00
78 Miika Ylikulju Oulaisten Huima 40009950 11:38:30
79 Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 32792713 11:39:00
80 Sakari Ukkola Saloisten Reipas 33250717 11:39:30
         
         
  Sarja M70, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
81 Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 30129773 11:40:00
82 Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 27538678 11:40:30
83 Sauli Hujanen Iisalmen Visa 27430637 11:41:00
84 Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat 34543229 11:41:30
         
         
  Sarja M65, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
85       11:42:00
86 Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 40142131 11:42:30
87 Eero Väisänen Kuhmon Kiva 27589928 11:43:00
         
         
  Sarja M60, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
88       11:43:30
89 Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 27439007 11:44:00
90 Jussi Hytönen Pulkkilan Ponsi 40009976 11:44:30
91 Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 27451137 11:45:00
         
         
  Sarja M55, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
92       11:45:30
93 Juha Hautaniemi Oulun Hiihtoseura 40171329 11:46:00
         
         
  Sarja M50, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
94       11:46:30
95 Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 27498080 11:47:00
96 Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 27498081 11:47:30
97 Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 40143037 11:48:00
98 Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 31874072 11:48:30
99 Jari Kamula Siikalatvan Urheilijat 31032869 11:49:00
         
         
  Sarja M45, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
100       11:49:30
101 Kari Kokko Utajärven Urheilijat 40076452 11:50:00
102 Jari Mäntylä Haapaveden Urheilijat 22656720 11:50:30
103 Mika Tohmola Muonion Kiri 27016666 11:51:00
104 Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 27574852 11:51:30
         
         
  Sarja M40, matka 5 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
105 Heikki Yijälä Ski Jyväskylä 34486438 11:52:00
106 Juha Härkönen Saloisten Reipas 40056359 11:52:30
         
         
  Sarja M35, matka 10 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
107       11:53:00
108       11:53:30
         
         
  Sarja M18, matka 10 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
109       11:54:00
110 Konsta Männistö Oulaisten Huima 40047642 11:54:30
111 Werneri Pudas Alavieskan Viri 33926465 11:55:00
112 Eino Koivula Oulun Hiihtoseura 32792726 11:55:30
113 Aapo Tilli Vehkalahden Veikot 40009793 11:56:00
114 Antti-Olavi Rytky Haapaveden Urheilijat 33775182 11:56:30
115 Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 33014843 11:57:00
         
         
  Sarja M20, matka 10 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
116 Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 30127115 11:57:30
117 Petteri Laurèn Oulun Hiihtoseura 28536006 11:58:00
118 Miro Minkkinen Metsä Veikot 85 32020977 11:58:30
119 Iisakki Ponnikas Keravan Urheilijat 29851191 11:59:00
         
         
  Sarja Myl, matka 10 km      
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
120       11:59:30
121 Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 40142106 12:00:00
122 Harri Holmström Nivalan Urheilijat 60181783 12:00:30
123 Joona Männistö Oulaisten Huima 27510104 12:01:00
124 Tomi Sipilä Alavieskan Viri 32071405 12:01:30
125 Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 32897456 12:02:00
126 Juho Rönkkö Vieremän Koitto 28519793 12:02:30
127 Jussi Rytky Haapaveden Urheilijat 26930057 12:03:00
128 Teemu Huhtala Kontiolahden Urheilijat 24365860 12:03:30
129 Markus Isola Rovaniemen Maraton Hiih. 27451412 12:04:00
130 Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 22968049 12:04:30
131 Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 30158139 12:05:00
132 Juho Nikula Kalajoen Junkkarit 27018059 12:05:30
133 Petteri Kymäläinen Kuusamon Erä-Veikot 22216597 12:06:00
134 Antti Raatikainen Iisalmen Visa 27236132 12:06:30
135 Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 27576591 12:07:00
136 Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 26913993 12:07:30
137 Kusti Kittilä Oulun Hiihtoseura 27465864 12:08:00
138 Eero Juola Oulun Hiihtoseura 40344229 12:08:30

Siikajokilaakson hiihtocupin Ruukin osakilpailu

image_pdfimage_print

Siikajokilaakson hiihtocupin Ruukin osakilpailulle on valittu uusi päivämäärä. Alkuperäinen kisa peruuntui kovan pakkasen vuoksi. Uusi kisapäivä on lauantai 24.2. Muuten tiedot ovat pysyneet samoina, eli:

Kisa alkaa klo 12.00.
Hiihtotapa on vapaa ja sarjat 8 v. ylöspäin. Pakkasraja -15. Ilmoittautuminen paikan päällä viimeistään klo 11.30. Matkat 2,5 km/5 km (voivat tarkentua paikan päällä).
Osoite parkkipaikalle: Hietamaantie 95, 92400 Ruukki. Latuprofiili löytyy osoitteesta: http://www.siikajoki.fi/liikuntapaikat/hiihtoladut

Ruukin osakilpailussa on sellainen lisä, että sarjoissa 8 T/P, 10 T/P, 12 T/P, 14 T/P ja 16 T/P jaetaan palkinnot kolmelle parhaalle.

128. Kestilän Laskiaishiihdot

image_pdfimage_print

128. Kestilän Laskiaishiihdot hiihdetään 11.2.2018. Alla on kilpailukutsu.

Kilpailutiedot

Kilpailun ajankohta 11.2.2018 => katso sääennuste kilpailupäivälle
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.2018 23:59:59
Kilpailun nimi 128. Kestilän Laskiaishiihdot
Kilpailun numero 104
Kilpailupaikka Kestilä
Kilpailupaikan osoite Taipaleentie 29, 92700 Kestilä => kilpailupaikka kartalla
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
 
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä: su 11.2.2018
 
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 5 km
 
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kestilän Kisa-Veikot
Seuranumero 10348927
Yhteyshenkilö Erkki Tiikkaja
Puhelin 040 520 4270
WWW-osoite www.kestilankisaveikot.net
Sähköposti erkki.tiikkaja@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset 7.2.2018 klo 24.00 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut Alle 16 v. 12,00 € muut 15,00 €
Pankki ja tilinro FI0851380840000420 Kestilän Kisa-Veikot
Tiedustelut ja lisäinfo Erkki Tiikkaja puh. 0405204270
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi

Siikajokilaakson hiihtocupin seuraavat osakilpailut

image_pdfimage_print

Siikajokilaakson hiihtocup jatkuu seuraavasti:

Pulkkilan osakilpailu on lauantaina 10.2.2018 klo 11.00 hiihtomajalla. (HUOM! Aiemmin täällä ilmoitettu 27.1. oli virheellistä tietoa. Samoin aiemmin ilmoitettu alkamisaika 12.00 oli väärää tietoa.)
Hiihtotyyli vapaa ja sarjat 8 v. ylöspäin. Pakkasraja -15. Ilmoittautuminen paikan päällä viimeistään klo 10.30.
Osoite: Täperäntie 114, 92600 Pulkkila. Latuprofiili löytyy osoitteesta: http://www.siikalatva.fi/kuntoradat-hiihtoladut

Ruukin osakilpailu on lauantaina 3.2.2018 klo 12.00.
Hiihtotapa on vapaa ja sarjat 8 v. ylöspäin. Pakkasraja -15. Ilmoittautuminen paikan päällä viimeistään klo 11.30. Matkat 2,5 km/5 km (voivat tarkentua paikan päällä).
Osoite parkkipaikalle: Hietamaantie 95, 92400 Ruukki. Latuprofiili löytyy osoitteesta: http://www.siikajoki.fi/liikuntapaikat/hiihtoladut

Ruukin osakilpailussa on sellainen lisä, että sarjoissa 8 T/P, 10 T/P, 12 T/P, 14 T/P ja 16 T/P jaetaan palkinnot kolmelle parhaalle.

Seuratiedote

image_pdfimage_print

Kestilän Kisa-Veikot

Kisa-Veikot kiittää jäseniään ja kaikkia seuratoimintaan osallistuneita menneestä vuodesta ja toivottaa urheilullista Uutta Vuotta 2018.

Jäsenmaksut. Seuran toiminta on sen jäsenistössä ja jäsenmaksut merkittävä osa toimintaa. Jäsenmaksut ovat entiset, aikuiset 10-, lapset 5- ja ainaisjäsenmaksu 100 euroa (ainaisjäseniä seurassa on jo 35).
Jäsenmaksut voi suorittaa tilille FI08 5138 0840 0004 20. (Virheellinen tilinumero korjattu.)

Laskiaishiihdot on Kestilän merkkitapahtuma. 128. Laskiaishiihdot järjestetään Laskiaissunnuntaina 11.2. klo 11.00.

Suksinäyttely. Kokosimme ja järjestimme vuosi sitten Kisapirtillä vanhojen urheiluvarusteiden ja -välineiden näyttelyn. Nyt on tarkoitus täydentää nimenomaan hiihtoon liittyvää historia-aineistoa. Yksi puuttuva osa suksi-/suksisidehistoriaa on ns. rotanloukkuside (suorasankainen). Jos jollakulla rotanloukut vielä löytyvät, ottaisimme kiitollisuudella ne kokoelmaan (yht. p.0400-100673). Suksi-/sidekokoelma on tarkoitus koota hiihtomajalle.

Lasten ja nuorten urheilukerhot kunnantalon salilla maanantaisin klo 17.00 – 18.00, varttuneemmat myös perjantaina. Myös uudet urheilutoiminnasta kiinnostuneet lapset ja nuoret ovat tervetulleita mukaan. Urheilukerhomaksuna on seuran jäsenmaksu.

Siikajokilaakson hiihtocupin seuraava osakilpailu Rantsilassa

image_pdfimage_print
Siikajokilaakson hiihtocupin seuraava osakilpailu hiihdetään Rantsilassa lauantaina 13.1. klo 12.00, hiihtotapa vapaa, sarjat 8-vuotiaista ylöspäin.
Pakkasraja on -15.

Siikajokilaakson hiihtocup 2018, Kestilän tulokset

image_pdfimage_print

Kestilässä avattiin talven hiihtocup. Tässä ovat tulokset. Tulosten alla on muutama kuva lähdöstä.

Sija Sarja P8 1 km Seura Loppuaika
1. Aku Kurkinen KKV 0:06:51,6
       
Sija Sarja T10 1,5 km Seura Loppuaika
1. Alisa Luukkonen RaRa 0:09:13,5
2. Minja Tuomaala KKV 0:11:31,5
       
Sija Sarja T12 1,5 km Seura Loppuaika
1. Saija Nordsröm RaRa 0:06:39,1
       
Sija Sarja T14 2 km Seura Loppuaika
1. Milla Tuomaala KKV 0:09:57,5
2. Emma Leinonen KKV 0:15:09,3
       
Sija Sarja T16 3 km Seura Loppuaika
1. Sara Tuomaala KKV 0:12:16,4
       
Sija Sarja N 3 km Seura Loppuaika
1. Eija Tuomaala RaRa 0:10:15,1
2. Tuula Karjalainen KKV 0:14:30,7
       
Sija Sarja M50 3 km Seura Loppuaika
1. Jouko Helenius PuPo 0:09:09,2
2. Jari Kamula SiikalU 0:09:37,2
       
Sija Sarja M60 3 km Seura Loppuaika
1. Markku Karjalainen KKV 0:10:30,1
       
Sija Sarja M70 3 km Seura Loppuaika
1. Jorma Myllykoski PuPo 0:11:18,1
2. Reijo Pirttisalo SiikalU 0:12:06,3

Voit klikata kuvat isommiksi.