Yleisurheilun Siikalatvacup 2019, Kestilän tulokset

image_pdfimage_print

Tässä ovat 6.8.2019 kisatun Kestilän osakilpailun tulokset.

M 100 m
1. Eetu Hämeenaho KKV 14,0

M korkeus
1. Eetu Hämeenaho KKV 165
2. Valtteri Helenius PuPo 160
3. Vili-Petteri Helenius PuPo 150

N 100 m
1. Sara Tuomaala KKV 16,5

N moukari
1. Teija Aho PuPo 31,12
2. Sara Tuomaala KKV 16,60

P15 keihäs
1. Tommi Aho PuPo 34,24

T15 80 m aj.
1. Ruusu Helenius PuPo 17,2
2. Milla Tuomaala KKV 18,4

T15 keihäs
1. Ruusu Helenius PuPo 25,07
2. Milla Tuomaala KKV 20,09

P13 60 m aj.
1. Topias Kurikka RaRa 11,2

P13 moukari
1. Topias Kurikka RaRa 26,42

T13 60 m aj. (aitakorkeus normaalia matalampi 60 cm)
1. Johanna Orava RaRa 10,8
2. Noora Rantapelkonen RaRa 11,8
3. Saija Nordström RaRa 12,5
4. Iida Suorsa KKV 14,3

T13 keihäs
1. Saija Nordström RaRa 24,53
2. Noora Rantapelkonen RaRa 16,17
3. Johanna Orava RaRa 13,79
4. Iida Suorsa KKV 7,71

P11 60 m aj.
1. Tapio Kurikka RaRa 11,0
2. Tony Lampela RaRa 11,9
3. Veeti Halonen RaRa 14,5

P11 korkeus
1. Tapio Kurikka RaRa 105
2. Tony Lampela RaRa 95
3. Veeti Halonen RaRa 70

T11 60 m aj.
1. Miitta Juntunen RaRa 13,7
2. Ruska Keränen RaRa 14,5
3. Jonna Pellikka RaRa 14,5
4. Minja Tuomaala KKV 14,9

T11 korkeus
1. Minja Tuomaala KKV 100
2. Miitta Juntunen RaRa 100
3. Ruska Keränen RaRa 100
4. Jonna Pellikka RaRa 90

P9 60 m aj.
1. Samuli Vähä RaRa 13,1
2. Antti Kurikka RaRa 14,0
3. Jonne Pellikka RaRa 14,0
4. Aku Kurkinen KKV 14,7
5. Luukas Knuutinen KKV 15,3
6. Lauri Keränen RaRa 15,5

P9 rengaskiekko
1. Samuli Vähä RaRa 19,69
2. Jonne Pellikka RaRa 15,32
3. Antti Kurikka RaRa 14,50
4. Aku Kurkinen KKV 11,92
5. Lauri Keränen RaRa 11,26
6. Luukas Knuutinen KKV 9,51

T9 60 m aj.
1. Erika Grundström RaRa 13,5
2. Anni Mankinen RaRa 17,5
3. Eveliina Halonen RaRa 18,7

T9 rengaskiekko
1. Erika Grundström RaRa 11,99
2. Eveliina Halonen RaRa 11,04
3. Anni Mankinen RaRa 9,52

aitajuoksuviesti 4 x 60 m
1. RaRa 1 (Erika Grundström, Miitta Juntunen, Noora Rantapelkonen, Johanna Orava) 47,0
2. RaRa 2 (Jonne Pellikka, Jonna Pellikka, Saija Nordstöm, Topias Kurikka) 49,5
3. RaRa 3 (Samuli Vähä, Lauri Keränen, Tony Lampela, Tapio Kurikka) 51,3
4. KKV (Aku Kurkinen, Minja Tuomaala, Iida Suorsa, Milla Tuomaala) 54,4
5. RaRa 4 (Eveliina Halonen, Anni Mankinen, Antti Kurikka, Ruska Keränen) 59,0

Kestilä-päivien Nuorisokisat 2019, tulokset

image_pdfimage_print

Tässä on 7.7.2019 kisattujen Kestilä-päivien nuorisokisojen tulokset. Hetken kadoksissa olleet kuulan ja keihään tulokset löytyivät myös.

M17 300 m
1. Miikka Tuomaala KKV 50,7

M17 keihäs
1. Miikka Tuomaala KKV 44,09

P13 keihäs
1. Juuso Pellikka RaRa 40,74

P11 300 m
1. Jere Kanervala KKV 1.03,4

P11 keihäs
1. Jonne Pellikka RaRa 17,52
2. Jere Kanervala KKV 16,09

P9 300 m
1. Samuli Vähä RaRa 59,4
2. Jonne Pellikka RaRa 59,6
3. Vili Karioja Haapavesi 1.07,5
4. Aku Kurkinen KKV 1.12,9
5. Luukas Knuutinen KKV 1.16,1
6. Christoffer Niskanen Pyhäntä 1.18,5

P9 pituus
1. Samuli Vähä RaRa 3,16
2. Jonne Pellikka RaRa 2,88
3. Aku Kurkinen KKV 2,52
4. Vili Karioja Haapavesi 2,48
5. Luukas Knuutinen KKV 2,38
6. Christoffer Niskanen Pyhäntä 2,27
7. Santeri Vähä RaRa 1,87

N17 300 m
1. Sara Tuomaala KKV 56,4

N17 kuula
1. Sara Tuomaala KKV 7,19

T15 300 m
1. Olivia Hämäläinen KKV 52,9
2. Milla Tuomaala KKV 56,5

T15 kuula
1. Milla Tuomaala KKV 7,76
2. Essi Mikkonen SiikalU 7,39
3. Olivia Hämäläinen KKV 6,22

T13 300 m
1. Saija Nordström RaRa 58,6
2. Iida Suorsa KKV 1.05,7

T13 kuula
1. Saija Nordström RaRa 7,36
2. Iida Suorsa KKV 4,41

T11 300 m
1. Jonna Pellikka RaRa 1.07,6
2. Eveliina Karjalainen Kempele 1.08,5
3. Minja Tuomaala KKV 1.08,6

T11 kuula
1. Jonna Pellikka RaRa 5,36
2. Minja Tuomaala KKV 4,87
3. Eveliina Karjalainen Kempele 4,05

T9 300 m
1. Erika Grundström RaRa 1.06,5
2. Iita Tikkanen Kempele 1.16,4

T9 pituus
1. Erika Grundström RaRa 3,16
2. Iita Tikkanen, Kempele 2,18

Kestilä-päivien Nappulakisat 2019, tulokset

image_pdfimage_print

6.7.2019 juostiin perinteiset Kestilä-päivien nappulakisat. Kaikki kisaajat juoksivat 40 m. 1-2 vuotiaissa tytöt ja pojat olivat samassa sarjassa. 3-8 vuotiaissa tytöt ja pojat olivat eri sarjoissa.

Tytöt + pojat 1 v. 40 m
1. Metti Herranen, Kuopio 41,0
2. Fanni Roivainen, Vaala 44,2
3. Aaro Mourujärvi, Espoo 47,9
4. Peetu Mertaniemi, Helsinki 54,6

Tytöt + pojat 2 v. 40 m
1. Alisa Sirviö, Oulu 18,0
2. Vertti-Matti Tervonen, Oulainen 29,8
3. Eetu Kolehmainen, Piippola 29,9
4. Sara Kantanen, Kestilä 32,5
5. Lara Heikkinen, Kestilä 33,4
6. Leo Väyrynen, Muhos 33,9
7. Lilja Mäkeläinen, Oulu 36,3
8. Aada Reinikainen, Oulu 52,8

Tytöt 3 v. 40 m
1. Nelli Roivainen, Vaala 14,6
2. Ronja Ikola, Piippola 16,5

Pojat 3 v. 40 m
1. Onni Matero, Pulkkila 15,3
2. Valtteri Kesti, Tavastkenkä 15,5
3. Vilho Hyvärinen, Kestilä 16,8
4. Heikki Pohjonen, Kello 19,9

Tytöt 4 v. 40 m
1. Eevi Ojala, Kestilä 10,2
2. Isa Similä, Rantsila 13,0
3. Siiri Knuutinen, Kestilä 13,0
4. Venla Ylimäki, Ilmajoki 13,1
5.Senja Mourujärvi, Espoo 13,8

Pojat 4 v. 40 m
1. Pyry Mertaniemi, Helsinki 11,2
2. Eetu Tuominen, Kestilä 12,0
3. Veikka Jokelainen, Sotkamo 12,5
4. Roope Viitanen, Kestilä 13,5
5. Reino Saarela, Lumijoki 13,8
6. Oiva Hyvärinen, Kestilä 14,6

Tytöt 5 v. 40 m
1. Seela Similä, Rantsila 9,2
2. Hilma Leiviskä, Tavastkenkä 11,3
3. Minttu Kantanen, Kestilä 11,5
4. Sara Hyvärinen, Kestilä 12,0
5. Emilia Sirviö, Oulu 12,2
6. Pinja Keskitalo, Kestilä 12,3

Pojat 5 v. 40 m
1. Roni Karioja, Kempele 9,5
2. Veikko Kilpelänaho, Kestilä 10,1
3. Eemil Matero, Pulkkila 11,2
4. Joose Hirvonen, Savonlinna 11,6

Tytöt 6 v. 40 m
1. Emilia Uusirantanen, Bergby 11,3
2. Aava Marjomaa, Kestilä 11,8

Pojat 6 v. 40 m
1. Antti Karjalainen, Kestilä 8,1
2. Vilho Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 9,2
3. Verneri Ylimäki, Ilmajoki 9,2
4. Jonne Virsiheimo, Oulu 9,3
5. Juuso Tuomaala, Kestilä 12,4

Tytöt 7 v. 40 m
1. Fanni Hämeenaho, Piippola 9,4

Pojat 7 v. 40 m
1. Milo Sjöman, Kempele 7,7
2. Eemeli Ylimäki, Ilmajoki 8,4
3. Leo Hyvärinen, Kestilä 9,0
4. Reino Hyvärinen, Kestilä 9,2

Tytöt 8 v. 40 m
1. Miida Hirvonen, Savonlinna 7,6
2. Jessica Lam, Kempele 7,9
3. Eveliina Heikkinen, Hollola 8,0
4. Sofia Karioja, Haapavesi 8,5
5. Sheyla Nguyen, Oulu 8,8
6. Veera Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 8,9

Pojat 8 v. 40 m
1. Aku Kurkinen, Kestilä 8,1
2. Severi Hämäläinen, Kestilä 9,9

Kestilä-päivien nuorisokisat

image_pdfimage_print

Kestilä-päivien nuorisokisat kisataan 7.7.2019 klo 12.00 Kestilän urheilukentällä.

Sarjat ja lajit
T9: 300 m, pituus
P9: 300 m, pituus
T11: 300 m, kuula
P11: 300 m, keihäs
T13: 300 m, kuula
P13: 300 m, keihäs
T15: 300 m, kuula
P15: 300 m, keihäs
N17: 300 m, kuula
M 17: 300 m, keihäs

Kisa-Veikkojen toimintaa Kestilä-päivillä

image_pdfimage_print

Perjantai 5.7.

  • klo 18.00 Kisa-Veikkojen Bingo 50-vuotta Juhlabingo

Lauantai 6.7.

  • klo 14.00 perinteiset nappulakisat urheilukentällä. Sarjat joka vuodelle 1-8 v.
  • klo 15.30 Kunniakierros urheilukentällä (kuntoilu- ja varainkeräystapahtuma)
  • klo 16.00 urheilukerhot/Erkan kerho 50 v. tapaaminen Kisapirtillä. Kaikki urheilukerhoissa mukana olleet tervetuloa muistelemaan menneitä ja selailemaan seuran lehtileikekansioita. Erkka tarjoaa korppukahvit! Pankaapa sana kiertämään!!!

Yleisurheilun Siikalatvacup 2019, ohjelma ja lajit

image_pdfimage_print

Alla on kesän yleisurheilun Siikalatvacupin aikataulu, sarjat, lajit ja sääntöjä. Tervetuloa kilpailemaan!

Piirin myöntämät kilpailut
YLEISURHEILUN SIIKALATVACUP 2019
Siikalatvacup täyttää tänä vuonna 30 vuotta.

I osakilpailu ti 11.6.2019 klo 18.30 Piippola/Piippolan Terävä
Lajit
T9 300 m, pallo P9 300, pallo
T11 300 m, kuula P11 300 m, kuula
T13 300 m, pituus P13 300 m, pituus
T15 300 m, kuula P15 300 m, kuula
N 300 m, pituus M 300 m, pituus
Sukkulaviesti

II osakilpailu ti 2.7.2019 klo 18.30 Rantsila/Rantsilan Raikas
Lajit
T9 150 m, pituus P9 150 m, pituus
T11 150 m, keihäs P11 150 m, keihäs
T13 200 m, kiekko P13 200 m, kiekko
T15 200 m, pituus P15 200 m, pituus
N 200 m, kuula M 200 m, kuula
Ruotsalaisviesti

III osakilpailu ti 6.8.2019 klo 18.30 Kestilä/Kestilän Kisa-Veikot
Lajit
T9 60 m aj, rengaskiekko P9 60 m aj, rengaskiekko
T11 60 m aj, korkeus P11 60 m aj, korkeus
T13 60 m aj, keihäs P13 60 m aj, moukari
T15 80 m aj, keihäs P15 100 m aj, keihäs
N 100 m, moukari M 100 m, korkeus
Aitaviesti

IV osakilpailu ti 13.8.2019 klo 18.30 Pyhäntä/Siikalatvan Urheilijat
Lajit
T9 40 m, korkeus P9 40 m, korkeus
T11 60 m, pituus P11 60 m, pituus
T13 60 m, 3-loikka P13 60 m, 3-loikka
T15 100 m, korkeus P15 100 m, moukari
N 100 m, kiekko M 100 m, kiekko
Sukkulaviesti

V osakilpailu ti 20.08.2019 klo 18.00 Pulkkila/Pulkkilan Ponsi
Lajit
T9 1000 m, kuula P9 1000 m, kuula
T11 1000 m, 3-loikka P11 1000 m, 3-loikka
T13 1000 m, korkeus P13 1000 m, korkeus
T15 800 m, kiekko P15 800 m, kiekko
N 800 m, keihäs M 800 m, keihäs
Viesti 4 x 100 m

Pisteet: 1./20p, 2./19p, 3./18p jne.
Pisteet lasketaan neljän osakilpailun perusteella. Kaikkiin osakilpailuihin osallistuneitten kohdalla heikoimman osakilpailun pisteet jätetään laskematta kokonaispisteisiin.
Tasapistetilanteessa parempien sijoitusten määrä ratkaisee järjestyksen.
Osanotto-oikeus vain oman sarjan lajeihin.
Vähintään kolmeen osakilpailuun osallistuneet palkitaan.

Yleisurheilun Siikalatvacup 2019

image_pdfimage_print

Tässä on tulevan kesän Siikalatvacupin aikataulu. Sarjat ja lajit tulevat myöhemmin.

Ti 11.6. klo 18.30 Piippola
Ti 2.7. klo 18.30 Rantsila
Ti 6.8. klo 18.30 Kestilä
Ti 13.8. klo 18.30 Pyhäntä
Ti 20.8. klo18.00 Pulkkila

Sarjahiihdot 2019, 3. osakilpailun tulokset ja yhteispisteet

image_pdfimage_print

Kisa-Veikkojen sarjahiihtojen talven kolmas ja viimeinen osakilpailu hiihdettiin tänään. Kisan päätteeksi jaettiin palkinnot kaikille kolmen osakilpailun perusteella. Alla on viimeisen osakilpailun tulokset ja sarjan yhteispisteet.

Kolmannen osakilpailun tulokset

P4 0,1 km
1. Mikko Huovinen 1.20
2. Roope Viitanen 2.25

T6 0,1 km
1. Aada Huovinen 1.05

P6 0,5 km
1. Antti Karjalainen 4.15
2. Juuso Tuomaala 8.16

T8 1,0 km
1. Heidi Huovinen 6.56

P8 1,0 km
1. Aku Kurkinen 4.18
2. Pekka Huovinen 4.56
3. Aleksi Keihäskoski 8.00
4. Niklas Hämeenaho 6.54

T10 1,5 km
1. Minja Tuomaala 9.42
2. Aada Tuomaala 14.36

T14 2,0 km
1. Milla Tuomaala 10.03

T16 2,0 km
1. Sara Tuomaala 9.31

Sarjan yhteispisteet

Sarja P4
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Roope Viitanen25252070
2.Mikko Huovinen20202565
Sarja T6
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Aada Huovinen25252575
Sarja P6
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Antti Karjalainen25252575
2.Juuso Tuomaala20202060
Sarja T8
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Heidi Huovinen25252575
Sarja P8
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Aku Kurkinen25252575
2.Pekka Huovinen20202060
3.Niklas Hämeenaho15141544
4.Aleksi Keihäskoski151429
Sarja T10
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Minja Tuomaala25252575
2.Aada Tuomaala20202060
Sarja T14
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Milla Tuomaala25252575
Sarja T16
SijaNimi1. osak.2. osak.3. osak.yhteensä
1.Sara Tuomaala25252575

Siikajokilaakson hiihtocup 2019, Kestilän tulokset ja yhteispisteet

image_pdfimage_print

Siikajokilaakson hiihtocupin tämän talven viimeinen osakilpailu hiihdettiin Kestilässä 12.3. Kilpailun jälkeen jaettiin palkinnot cupin yhteispisteiden perusteella. Vähintään kahteen osakilpailuun osallistuneet urheilijat palkittiin. Alla on viimeisen osakilpailun tulokset ja yhteispisteet.

Kestilän osakilpailun tulokset:

SijaSarja T8 1 kmSeuraLoppuaika
1.Greeta KoskelaRaRa0:06:48,2
2.Heidi HuovinenKKV0:07:39,5
SijaSarja P8 1 kmSeuraLoppuaika
1.Aku KurkinenKKV0:05:05,5
2.Pekka HuovinenKKV0:06:08,2
3.Ilari LuukkonenRaRa0:07:29,1
4.Aleksi KeihäskoskiKKV0:07:42,0
5.Eerikki OjantakanenRaRa0:09:24,6
SijaSarja T10 1,5 kmSeuraLoppuaika
1.Alisa LuukkonenRaRa0:06:42,4
2.Julia LehtilahtiPuPo0:09:30,5
3.Minja TuomaalaKKV0:10:06,6
4.Aada LehtilahtiPuPo0:11:48,7
Aino KeihäskoskiKKVDNS
SijaSarja P10 1,5 kmSeuraLoppuaika
1.Alvari OjantakanenRaRa0:10:33,0
2.Tony LampelaRaRa0:11:02,7
SijaSarja T12 1,5 kmSeuraLoppuaika
1.Iida SuorsaKKV0:12:34,6
SijaSarja T14 2 kmSeuraLoppuaika
1.Saija NordströmRaRa0:09:21,7
2.Roosa VuoriRuInto0:09:30,6
3.Milla TuomaalaKKV0:09:42,7
SijaSarja P14 3 kmSeuraLoppuaika
1.Oskari OjantakanenRaRa0:13:42,9
SijaSarja T16 3 kmSeuraLoppuaika
1.Sara TuomaalaKKV0:13:51,1
SijaSarja N 3 kmSeuraLoppuaika
1.Eija TuomaalaRaRa0:11:49,2
2.Liisa OjantakanenRaRa0:16:10,1
Aino JääskeläinenDNS
Anja PaakinahoPuPoDNS
SijaSarja M50 3 kmSeuraLoppuaika
1.Jouko HeleniusPuPo0:10:19,4
2.Jari KamulaSiikalU0:11:01,6
SijaSarja M 5 kmSeuraLoppuaika
Sami TervonenPuPoDNS

Cupin yhteispisteet:

SarjaNimiSeuraRantsila PulkkilaKestiläYht.
T8
1.Greeta KoskelaRaRa25252575
2.Heidi HuovinenKKV20202060
P8
1.Aku KurkinenKKV25252575
2.Pekka HuovinenKKV20202060
3.Ilari LuukkonenRaRa15141544
4.Aleksi KeihäskoskiKKV151429
5.Eerikki OjantakanenRaRa141327
T10
1.Alisa LuukkonenRaRa25252575
2.Julia LehtilahtiPuPo20202060
3.Aada LehtilahtiPuPo15141443
4.Minja TuomaalaKKV151530
5.Aino KeihäskoskiKKV1313
P10
1.Tony LampelaRaRa25252070
2.Alvari OjantakanenRaRa202545
T 12
1.Iida SuorsaKKV252550
T14
1.Roosa VuoriRuInto25252070
2.Saija NordströmRaRa20152560
3.Milla TuomaalaKKV15201550
P 14
1.Oskari OjantakanenRaRa252550
T 16
1.Sara TuomaalaKKV252550
Naiset
1.Eija TuomaalaRaRa20202565
2.Aino Jääskeläinen252550
3.Liisa OjantakanenRaRa152035
4.Anja PaakinahoPuPo1515
M 50
1.Jouko HeleniusPuPo25252575
2.Jari KamulaSiikalU202040
Miehet
1.Sami TervonenPuPo2525

129. Kestilän Laskiaishiihdot 3.3.2019, tulokset

image_pdfimage_print

Alla on 3.3.2019 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehdistömuodossa =>

Sarja N10, matka 2 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Sofia LatomaaOulun Hiihtoseura0:11:01,700:00,0
2.Alisa LuukkonenRantsilan Raikas0:11:30,400:28,7
3.Milja TihinenLaitasaaren Veto0:12:43,701:42,0
4.Eevi JukaLaitasaaren Veto0:13:06,002:04,3
5.Sofi RintaLaitasaaren Veto0:13:12,702:11,0
6.Kielo KäräjäojaHaapaveden Urheilijat0:13:12,802:11,1
Sarja M10, matka 2 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet0:10:01,900:00,0
2.Matias LatomaaOulun Hiihtoseura0:10:19,800:17,9
3.Vilho KäräjäojaHaapaveden Urheilijat0:11:00,300:58,4
4.Matias TihinenLaitasaaren Veto0:11:16,701:14,8
5.Väinö KurttilaUtajärven Urheilijat0:11:37,001:35,1
6.Aleksi UutinenOulun Hiihtoseura0:12:57,602:55,7
Juho KemppainenHyrynsalmen IskuDNS
August SchmittLaitasaaren VetoDNS
Vilho SchmittLaitasaaren VetoDNS
Sarja N12, matka 3 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Lotta OjaKalajoen Junnkkarit0:13:49,000:00,0
2.Anna RitvanenKiuruveden Urheilijat0:14:57,101:08,1
Laura RönkäKiuruveden UrheilijatDNS
Sarja M12, matka 3 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Konsta JuutinenPaltamon Urheilijat0:10:39,200:00,0
2.Niilo KouvalainenKiuruveden Urheilijat0:11:13,500:34,3
3.Onni KukkonenOulun Hiihtoseura0:12:10,001:30,8
4.Miika HuttunenSonkajärven Pahka0:12:18,201:39,0
5.Joel MäkiKiuruveden Urheilijat0:12:19,101:39,9
6.Arttu MäntyläHaapaveden Urheilijat0:13:35,502:56,3
7.Aatu PaasoSievin Sisu0:13:37,902:58,7
8.Niko LiuskaKempeleen Kiri0:14:14,503:35,3
Iiro SäisäIisalmen VisaDNS
Akseli SchmittLaitasaaren VetoDNS
Sarja N14, matka 3 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Neea KemppainenRistijärven Pyry0:11:51,600:00,0
2.Roosa VuoriSaloisten Salama0:14:26,402:34,8
3.Milla TuomaalaKestilän Kisa-Veikot0:15:15,903:24,3
Sarja N16, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura0:19:55,700:00,0
2.Iina SavolainenSiilinjärven Hiihtoseura0:19:55,800:00,1
3.Noora MäkäräinenIisalmen Visa0:20:49,400:53,7
4.Aino-Kaisa ParkkilaLimingan Niittomiehet0:21:07,101:11,4
5.Helmi KukkonenOulun Hiihtoseura0:21:12,401:16,7
6.Sara TuomaalaKestilän Kisa-Veikot0:26:49,406:53,7
Hanna SoronenIin HiihtoseuraDNS
Suvi KemppainenHyrynsalmen IskuDNS
Sarja N18, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Vilma RyyttyIisalmen Visa0:17:30,500:00,0
2.Hannah SmartPaltamon Urheilijat0:18:21,700:51,2
3.Emmi HuovinenPaltamon Urheilijat0:19:45,702:15,2
Suvi LeinonenPaltamon UrheilijatDNS
Veera SäisäIisalmen VisaDNS
Sarja N20, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Ella HimankaKalajoen Junnkkarit0:18:27,000:00,0
2.Saana VuolleSeinäjoen Hiihtoseura0:19:18,100:51,1
3.Jemina BöökKarihaaran Visa0:19:43,101:16,1
4.Mari SeppäläHaapajärven Kiilat0:20:20,001:53,0
5.Heidi VähäkuopusOulun Hiihtoseura0:20:45,402:18,4
Anni HuovinenPaltamon UrheilijatDNS
Sarja N65, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Helli SimiläAlavieskan Viri0:23:47,800:00,0
Sarja N50, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Pirkko Jaakola-JuntunenKiuruveden Urheilijat0:22:05,400:00,0
Sarja N35, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Terhi MäkiKiuruveden Urheilijat0:18:18,300:00,0
2.Kirsi PääkkönenUtajärven Urheilijat0:21:00,302:42,0
Sarja N, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Marjaana PitkänenOulun Hiihtoseura0:15:44,400:00,0
2.Sanna MartikkalaVuokatti Ski Team0:16:30,100:45,7
3.Maarit KorpiIF Åsarna0:16:42,500:58,1
4.Tiina IdströmInarin Yritys0:17:08,501:24,1
5.Iida SirviöSotkamon Jymy0:17:11,201:26,8
6.Senni VuolleSeinäjoen Hiihtoseura0:17:46,802:02,4
7.Jonna SäisäVieremän Koitto0:18:35,502:51,1
Miia KemppainenKainuun HiihtoseuraDNF
Iina LaurenOulun HiihtoseuraDNS
Tanja KellokumpuTupoksen TuiskuDNS
Sarja M14, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Aapo KurttilaUtajärven Urheilijat0:16:24,100:00,0
2.Olli KouvalainenKiuruveden Urheilijat0:17:11,200:47,1
3.Kaapo PaasoSievin Sisu0:18:37,802:13,7
4.Kalle HimankaKalajoen Junnkkarit0:18:59,102:35,0
5.Juho HyyryläinenVaalan Karhu0:23:12,206:48,1
Sarja M16, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jirka OjaKalajoen Junnkkarit0:16:32,600:00,0
2.Lauri SaarelaOulun Hiihtoseura0:17:59,901:27,3
3.Vilho KoivulaOulun Hiihtoseura0:18:08,601:36,0
4.Mikko HuttunenSonkajärven Pahka0:18:56,502:23,9
5.Jesse MokkoOulun Hiihtoseura0:22:17,205:44,6
Sarja M70, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Eero VäisänenKuhmon Kiva0:18:06,700:00,0
2.Väinö PääkköKankaantaan Kisa0:18:16,000:09,3
3.Sauli HujanenIisalmen Visa0:19:45,501:38,8
4.Eero VehkalaSaloisten Reipas0:19:58,301:51,6
5.Vesa Ranta-EskolaSaloisten Reipas0:20:34,202:27,5
6.Kalle SaapunkiKuusamon Erä-Veikot0:20:52,102:45,4
Sarja M65, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Aito PennanenKiuruveden Urheilijat0:17:11,800:00,0
2.Paavo OilinkiUtajärven Urheilijat0:18:36,401:24,6
3.Eero MykkänenLapinlahden Veto0:19:02,401:50,6
4.Eero OkkonenKainuun Hiihtoseura0:19:54,002:42,2
Sarja M60, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Ari SvanbergLapinlahden Veto0:15:55,900:00,0
2.Timo HämäläinenKainuun Hiihtoseura0:17:14,801:18,9
3.Jari SvanbergLapinlahden Veto0:18:35,102:39,2
4.Jouko KarppinenUtajärven Urheilijat0:19:36,803:40,9
Sarja M55, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Valto KinnunenKajaanin Hiihtäjät0:15:45,400:00,0
2.Veli Matti KuronenKainuun Hiihtoseura0:16:05,400:20,0
3.Simo KinnunenKajaanin Hiihtäjät0:16:45,100:59,7
4.Heikki RoimasKälviän Tarmo0:17:05,601:20,2
5.Raimo JärveläKainuun Hiihtoseura0:19:20,703:35,3
6.Seppo PiirainenSaloisten Reipas0:20:15,304:29,9
Sarja M50, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jukka PuustinenKainuun Hiihtoseura0:15:27,300:00,0
2.Tom WestIK Falken0:16:42,401:15,1
3.Seppo LaukkanenIisalmen Visa0:17:11,001:43,7
4.Juha JuntunenKiuruveden Urheilijat0:21:12,905:45,6
Sarja M45, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jari MannalaIisalmen Visa0:16:03,900:00,0
2.Janne TuhkalainenMikkelin Hiihtäjät0:16:07,100:03,2
3.Juha HärkönenSaloisten Reipas0:18:12,502:08,6
Ari SäisäVieremän KoittoDNS
Sarja M40, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Hannu PaasoSievin Sisu0:15:47,300:00,0
2.Juha LatomaaOulun Hiihtoseura0:17:57,102:09,8
Sarja M35, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jani LaineKuivasjärven Aura0:29:58,800:00,0
Sarja M18, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
Rasmus ÄhtäväLahden HiihtoseuraDNS
Sarja M20, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Oskari JuutinenKuhmo-Ski0:31:22,700:00,0
2.Werneri PudasAlavieskan Viri0:34:03,102:40,4
3.Jaakko KotajärviOulunsalon Vasama0:35:31,504:08,8
Sarja Myl, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Anssi KoirikiviHaapajärven Kiilat0:27:00,600:00,0
2.Tino TiilikainenVuokatti Ski Team0:27:14,700:14,1
3.Topi KuorelahtiÄänekosken Huima0:27:47,600:47,0
4.Iiro-Mikko HarjuPyhäjärven Pohti0:28:12,501:11,9
5.Reima IdströmInarin Yritys0:28:38,201:37,6
6.Matias TiiroJämsänkosken Ilves0:28:50,101:49,5
7.Roope HaapakangasPyhäjärven Pohti0:28:56,401:55,8
8.Pekka PääkkönenKuusamon Erä-Veikot0:29:46,502:45,9
9.Matti KorhonenOulun Hiihtoseura0:30:05,503:04,9
10.Viljo JuntunenRistijärven Pyry0:30:44,403:43,8
11.Petteri LaurénOulun Hiihtoseura0:30:54,603:54,0
12.Tomi SipiläAlavieskan Viri0:32:44,305:43,7
Matias LanttaMikkelin HiihtäjätDNF
Edvard KotajärviOulunsalon VasamaDNS