Sarjahiihdot 2022, 1. osakilpailun tulokset

image_pdfimage_print

Kisa-Veikkojen sarjahiihtojen 2022 ensimmäinen osakilpailu hiihdettiin tänään. Tulokset ovat alla. Toinen osakilpailu hiihdetään tiistaina 29.3. klo 18:00.

Tulokset

T6 matka 0,5 km
1. Pihla Leinonen 11:30

P6 matka 0,5 km
1. Mikko Huovinen 3:36

T8 matka 1 km
1. Aada Huovinen 5:44
2. Siiri Knuutinen 6:25

P8 matka 1 km
1. Roope Viitanen 8:23
2. Heikki Leinonen 8:46

T10 matka 1,5 km
1. Heidi Huovinen 8:58

P10 matka 1,5 km
1. Luukas Knuutinen 9:42

P12 matka 1,5
1. Aku Kurkinen 6:11
2. Pekka Huovinen 7:38

T14 matka 1,5
1. Minja Tuomaala 9:33

T18 matka 1,5
1. Milla Tuomaala 6:04

Sarjahiihdot 2022

image_pdfimage_print

Kisa-Veikkojen tämän kevättalven sarjahiihtojen ensimmäinen osakilpailu hiihdetään tiistaina 22.3. klo 18:00 alkaen Maksinharjulla. Hiihtotyyli on vapaa. Sarjoja on kaikenikäisille. Tule ilmoittautumaan paikan päälle n. puoli tuntia ennen starttia.

Bingo peruttu toistaiseksi

image_pdfimage_print

Tapaninpäivän bingo on peruttu ja samoin uudenvuoden bingo.

Koronatilanne on huonontunut joten on turvallista pitää taukoa ja jatkaa tilanteen PARANNUTTUA.

KIITOS KULUNEESTA SYKSYSTÄ❤

Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta VuottaToivoo Kisapirtin bingoväki.

Ilmoittelemme kun voimme jatkaa.

Kinkkubingot alkavat

image_pdfimage_print

Kinkkubingot alkavat lauantaina 6.11. klo 13 (huom. aika ) ja jatkuvat perjantaisin jouluun saakka. Lauantaina torttukahvit☕

Tervetuloa!

KKV:n kesäkauden palkitsemiset 2021

image_pdfimage_print

Palkintojärjestys muodostuu siten, että jokaiselta urheilijalta on huomioitu pistelaskennassa kesäkauden 2021 viikkokisoissa tehdyt tulokset ja yhteistulokseen lasketaan eniten pisteitä antava paras juoksu-, hyppy- ja heittotulos.

T7

1. Eevi Ojala 264 p (60 m 11,4, pituus 255, kuula 215)

2. Kaisla Huovinen 183 p (150 m 31,5 pituus 238, kiekko 4,90)

3. Siiri Knuutinen 135 p (60 m 14,2, pituus 192, kuula 1,80)                          

4. Aada Huovinen 101 p (60 m 16,3, pituus 125, kuula 330)

P7

1. Viljami Heikkinen 223 p (60 m 13,0, pituus 245, kuula 387)

2. Roope Viitanen 161 p (60 m 15,4, pituus 195, kuula180)

3. Heikki Leinonen 157 p (60 m 13,2, korkeus 70, pallo 12,00)

4. Mikko Huovinen 80 p (60 m 16,1, pituus 133, kuula 2,05)

T9

1. Pihla Huovinen 229 p (300 m 1.10,4, pituus 290, kiekko 5,40)

2. Heidi Huovinen 204 p (60 m 15,0, pituus 165, moukari 11,10)

P9

1. Antti Karjalainen 500 p (60 m 10,4, korkeus 95, kuula 508)

2. Niklas Hämeenaho 415 p (60 m 11,2, pituus 275, kiekko 17,77)

3. Luukas Knuutinen 394 p (60 m 11,6 pituus 268, pallo 14,15)

T11

1. Venla Pellikka 411 p (60 m 11,1 pituus 282, kuula 442)

2. Aada Tuomaala 210 p (60 m 11,7, pituus 255, pallo 10,60)

P11

1. Jerry Andersson 647 p (60 m 10,8, pituus 295, kuula 820)

2. Aku Kurkinen 521 p (60 m 10,8, pituus 310, kuula 555)

3. Pekka Huovinen 267 p (60 m 12,9, pituus 233, kuula 391)                    

T13

1. Minja Tuomaala 626 p (60 m 10,6, pituus 328, kuula 683)

T15

1. Ida Suorsa 516 p (60 m 10,3, pituus 350, moukari 9,12)

N17

1. Olivia Hämäläinen 893 p (60 m 9,7, korkeus 135, kuula 683)

2. Milla Tuomaala 733 p (60 m 10,1, pituus 370), kuula 687)

N19

1. Sara Tuomaala 790 p (60 m 9,9, pituus 365, moukari 22,99)

Perjantaina bingoa!

image_pdfimage_print

Kestilän Kisapirtillä bingoillaan taas perjantaina 8.10. klo 18:00. Pelikirjan kuudennella lehdellä on 90 € ja irtolehdellä 180 €.

Kaikki mukaan pelaamaan!

Iso bingo tulossa

image_pdfimage_print

Koronarajoitusten helpotuttua Kisa-Veikkojen bingot ovat taas alkaneet.

Ensi perjantaina 6.8. klo 18:00 on ISO BINGO Kisapirtillä.

Päävoittoina:
Pelikirjan viimeisellä lehdellä 90 euroa ja irtolehdellä 180 euroa.

Tervetuloa pelaamaan, jännittämään, voittamaan ja tukemaan seuran toimintaa!

Voit tukea seuran toimintaa myös maksamalla jäsenmaksun. Jos et ole vielä maksanut vuoden 2021 jäsenmaksua, löydät maksuohjeet täältä.

Nappulakisojen ja Nuorisokisojen tulokset 2021

image_pdfimage_print

3.7.2021 kisattiin jälleen Kestilän Nappulakisat ja Nuorisokisat. Tässä ovat tulokset.

Nappulakisat, 40 m juoksu

T/P 2 v
1. Vieno Rahkola Oulu 16,1
2. Aava Jokelainen Sotkamo 17,0
3. Eemeli Sormunen Tupos 20,9
4. Hippu Kontiola Kestilä 21,8
5. Jooseppi Näpänkangas Kestilä 28,1

T/P 3 v
1. Fanni Roivainen Vaala 13,3
2. Janna Mahosenaho Kestilä 13,4
3. Mette Herranen Kuopio 14,2
4. Aaro Mourujärvi Espoo 15,1
5. Lenni Heikkinen Liminka 16,8
6. Otto Kyllönen Pyhäntä 17,0
7. Samu Pohjonen Kello 26,6
8. Emil Tiikkaja Helsinki 37,5

T 4 v
1. Saana Sormunen Tupos 12,0
2. Pihla Leinonen Kestilä 12,4
3. Alisa Yletyinen Oulu 12,5
4. Nelli Kärkkäinen Kestilä 13,4
5. Aada Reinikainen Oulu 17,1

P 4 v
1. Veikko Heikkinen Kajaani 10,1
2. Aaron Tuomela Kestilä 12,4
3. Leo Väyrynen Muhos 35,9

T 5 v
1. Nelli Roivainen Vaala 10,3
2. Ronja Ikola Piippola 11,1
3. Minttu Yletyinen Oulu 11,7
4. Vilma Lunki Kempele 12,7

P 5 v
1. Niila Kärkkäinen Kestilä 9,3
2. Heikki Pohjonen Kello 11,6
3. Viljo Hyvärinen Kestilä 12,9

T 6 v
1. Kaisla Huovinen Oulu 8,0
2. Eevi Ojala Kestilä 8,1
3. Vilma Knuutinen Pyhäntä 8,3
4. Senja Mourujärvi Espoo 8,9
5. Ninni Makkonen Pyhäntä 9,0
6. Venla Ylimäki Ilmajoki 9,2
7. Adalmiina Kallio Kestilä 9,5
8. Siiri Knuutinen Kestilä 9,6
9. Isa Similä Rantsila 11,5

P 6 v
1. Veikka Jokelainen Sotkamo 8,9
2. Max Tiikkaja Helsinki 9,4
3. Oiva Hyvärinen Kestilä 9,9
3. Eetu Tuominen Oulu 9,9
5. Roope Viitanen Kestilä 10,4
6. Altti Pehkonen Kestilä 10,5

T 7 v
1. Seela Similä Rantsila 7,8
2. Kerttu Näpänkangas Kestilä 8,8
3. Hilma Leiviskä Tavastkenkä 8,9

P 7 v
1. Roni Karioja Kempele 7,5
2. Viljami Heikkinen Kajaani 8,6
3. Heikki Leinonen Kestilä 9,1
4. Aapo Keihäskoski Kestilä 9,4

T 8 v
1. Pihla Huovinen Oulu 7,1
2. Viivi Makkonen Pyhäntä 7,9
3. Aava Marjomaa Kestilä 9,1

P 8 v
1. Antti Karjalainen Kestilä 7,3
2. Vilho Vainio-Hynnilä Seinäjoki 7,6
3. Verneri Ylimäki Ilmajoki 7,7

Nuorisokisat

N19 300 m
1. Sara Tuomaala KKV 1.01,9

N19 keihäs
1. Sara Tuomaala KKV 23,14

N17 300 m
1. Milla Tuomaala KKV 1.02,4

N17 keihäs
1. Milla Tuomaala KKV 23,00

P15 300 m
1. Anssi Takalo Oulainen 47,8

T15 300 m
1. Iida Suorsa KKV 1.03,4

T15 keihäs
1. Iita Kimpimäki YiN 30,67
2. Iida Suorsa KKV 13,27

T13 300 m
1. Minja Tuomaala KKV 1.06,9

T13 pituus
1. Minja Tuomaala KKV 2,90

P11 300 m
1. Jerry Andersson KKV 1.03,7
2. Aku Kurkinen KKV 1.07,4
3. Aleksi Keihäskoski KKV 1.10,6

P11 pituus
1. Jerry Andersson KKV 2.98
2. Aleksi Keihäskoski KKV 2,78
3. Aku Kurkinen KKV 2,74

T11 300 m
1. Veera Vainio-Hynnilä SSU 1.18,2

T11 pituus
1. Veera Vainio-Hynnilä SSU 2,53

P9 300 m
1. Antti Karjalainen KKV 1.04,8
2. Eemeli Ylimäki IlKi 1.06,2
3. Niklas Hämeenaho KKV 1.08,7

P9 pituus
1. Eemeli Ylimäki IlKi 3,03
2. Antti Karjalainen KKV 2,79
3. Niklas Hämeenaho KKV 2,76

T9 300 m
1. Pihla Huovinen Oulu 1.03,1
2. Viivi Makkonen SiikalU 1.07,8
3. Seela Similä RaRa 1.13,8

T9 pituus
1. Seela Similä RaRa 2,90
2. Pihla Huovinen Oulu 2,69
3. Viivi Makkonen SiikalU 2,67

Kisa-Veikot Kestilä-päivillä

image_pdfimage_print

Kisa-Veikoilla on Kestilä-päivien ohjelmassa jälleen kaksi mukavaa urheilutapahtumaa lauantaina 3.7.

Viideskymmenes Nappulakisa  klo 14.00. Sarjat joka ikävuodelle 1-8 v (syntymävuoden mukaan)
Juoksumatka 40 m
(ei osanottomaksua)
Ilmoittautuminen kilpailupaikalla.

Nuorisokisat klo 15.00.
Sarjat ja lajit:
M17 300 m, keihäs; N17 300 m, keihäs
P15  300 m, keihäs; T15 300 m, keihäs
P13 300 m, keihäs; T13 300 m, pituus
P11 300 m, pituus; T11 300 m, pituus
P9  300 m, pituus; T9 300 m, pituus
Ilmoittautuminen kilpailupaikalla.
Osanottomaksu 5 e/henkilö (sisältää molemmat lajit)

Tervetuloa Kestilä-päivien Nappulakisoihin ja Nuorisokisoihin!

Yleisurheilun Siikalatvacup 2021, Kestilän tulokset

image_pdfimage_print

Tässä ovat 15.6. Kestilässä kisatun avausosakilpailun tulokset.

N 100 m
1. Milla Tuomaala KKV 16,2
2. Sara Tuomaala KKV 16,5

N moukari
1. Sara Tuomaala KKV 18,02
2. Milla Tuomaala KKV 17,60

P15 80 m aj.
1. Juuso Pellikka RaRa 18,7

P15 keihäs
1. Juuso Pellikka RaRa 39,41

T15 80 m aj.
1. Johanna Orava RaRa 15,6

T15 keihäs
1. Saija Nordström RaRa 35,12
2. Noora Rantapelkonen RaRa 23,90
3. Johanna Orava RaRa 17,66

P13 60 m aj.
1. Reino Karioja KKV 14,1

P13 moukari
1. Tapio Kurikka RaRa 21,90

T13 60 m aj.
1. Miitta Juntunen RaRa 11,5
2. Aino Keihäskoski KKV 12,3
3. Jonna Pellikka RaRa 13,7
4. Minja Tuomaala KKV 14,1

T13 keihäs
1. Jonna Pellikka RaRa 16,54
2. Miitta Juntunen RaRa 15,80
3. Minja Tuomaala KKV 14,63

P11 60 m aj.
1. Jonne Pellikka RaRa 12,3
2. Antti Kurikka RaRa 12,8
3. Jalmari Pääkkölä SiikalU 13,1
4. Väinö Juntunen RaRa 13,9
5. Jerry Andersson KKV 14,0
6. Aku Kurkinen KKV 14,1
7. Aleksi Keihäskoski KKV 14,6

P11 korkeus
1. Jonne Pellikka RaRa 105
2. Jalmari Pääkkölä SiikalU 105
3. Väinö Juntunen RaRa 105
4. Jerry Andersson KKV 100
5. Aku Kurkinen KKV 95
6. Aleksi Keihäskoski KKV 90

T11 60 m aj.
1. Erika Grundström RaRa 13,3
2. Amanda Kylmänen RaRa 17,4

T11 korkeus
1. Erika Grundström RaRa 125
2. Amanda Kylmänen RaRa 90

P9 60 m aj.
1. Antti Karjalainen KKV 14,2
2. Luukas Knuutinen KKV 15,3
3. Veikko Juntunen RaRa 16,9
4. Viljami Heikkinen KKV 18,6

P9 rengaskiekko
1. Antti Karjalainen KKV 15,52
2. Luukas Knuutinen KKV 14,70

T9 60 m aj.
1. Pihla Haapalainen PuPo 14,9
2. Viivi Makkonen SiikalU 15,0
3. Seela Similä RaRa 15,1
4. Josefiina Pellikka RaRa 24,1

T9 rengaskiekko
1. Seela Similä RaRa 13,16
2. Viivi Makkonen SiikalU 11,80
3. Pihla Haapalainen 10,36
4. Josefiina Pellikka RaRa 6,09