Kestilään roppakaupalla mitaleja Sisulisähuipentumasta

image_pdfimage_print

Pohjois-Pohjanmaan piirin sisulisähuipentuma
Kempele
24-25.7.

Kisa-Veikkojen nuoret hakivat roiman määrän mitaleita ja pistesijoja Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisulisähuipentumasta eli 9-15v piirinmestaruuskisoista Kempeleessä. Nuoret saavuttivat kaikkiaan 41 mitalia, joista 20 kultaa, 11 hopeaa ja 10 pronssia. Mitalimäärä on toiseksi suurin Oulun Pyrinnön jälkeen. Mitalistien joukossa on monia useamman mitalin saavuttaneita. Osman Akbaba oli ylivoimainen P12 sarjan kaikissa heittolajeissa eli hän saavutti parhaan mahdollisen tuloksen: neljä kultamitalia.

TULOKSET:

P9 40 m

  1. Joona Still KestKV 7,01
    2. Petteri Puhakka PyhäjWi 7,08
    3. Arttu Mikkonen OulPy 7,11
    4. Arttu Heilala KempKi 7,21
    5. Kalle Turunen OulPy 7,24
    6. Toni Mathlin RaahVe 7,26
    7. Sampsa Hautajoki KärsKa 7,56
    8. Valtteri Päätalo LumijLU 7,78
    9. Jyri Tuomaala KestKV 8,01
    10. Veeti Latvalehto LaitasVe 8,23
    11. Anttoni Putkonen KiimU 8,44
    12. Jaakko Mikkonen RaahVe 8,69

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Joona Still KestKV 7,01
    2. Petteri Puhakka PyhäjWi 7,08
    3. Valtteri Päätalo LumijLU 7,78
    4. Jyri Tuomaala KestKV 8,01
    5. Veeti Latvalehto LaitasVe 8,23
    6. Jaakko Mikkonen RaahVe 8,69

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Arttu Mikkonen OulPy 7,11
    2. Arttu Heilala KempKi 7,21
    3. Kalle Turunen OulPy 7,24
    4. Toni Mathlin RaahVe 7,26
    5. Sampsa Hautajoki KärsKa 7,56
    6. Anttoni Putkonen KiimU 8,44

P9 1000 m

  1. Joona Still KestKV 3.49,19
    2. Kalle Turunen OulPy 3.50,34
    3. Petteri Puhakka PyhäjWi 3.56,19
    4. Ville Myllyaho KuivAu 4.11,97
    5. Sampsa Hautajoki KärsKa 4.14,75
    6. Ossi Mehtälä MerijKe 4.26,24
    7. Veeti Latvalehto LaitasVe 4.38,60
    8. Jaakko Mikkonen RaahVe 4.48,90
    9. Ahti Saarela LumijLU 4.54,77
    Valtteri Päätalo LumijLU DNF

Erä 1

  1. Ville Myllyaho KuivAu 4.11,97
    2. Sampsa Hautajoki KärsKa 4.14,75
    3. Ossi Mehtälä MerijKe 4.26,24
    4. Jaakko Mikkonen RaahVe 4.48,90
    5. Ahti Saarela LumijLU 4.54,77

Erä 2

  1. Joona Still KestKV 3.49,19
    2. Kalle Turunen OulPy 3.50,34
    3. Petteri Puhakka PyhäjWi 3.56,19
    4. Veeti Latvalehto LaitasVe 4.38,60
    Valtteri Päätalo LumijLU DNF

P9 Korkeus

  1. Ville Myllyaho KuivAu 105
    2. Kalle Turunen OulPy 100
    3. Elias Ruotsalainen IinY 090
    4. Jani Isokääntä MerijKe 090
    4. Jyri Tuomaala KestKV 090

P9 Pituus

  1. Arttu Mikkonen OulPy 3,69
    2. Toni Mathlin RaahVe 3,54
    3. Kalle Turunen OulPy 3,51
    4. Arttu Heilala KempKi 3,46
    5. Ville Myllyaho KuivAu 3,40
    6. Petteri Puhakka PyhäjWi 3,32
    7. Joona Still KestKV 3,25
    8. Viljami Koivisto KiimU 2,91
    9. Sampsa Hautajoki KärsKa 2,91
    10. Ossi Mehtälä MerijKe 2,90
    11. Jyri Tuomaala KestKV 2,82
    12. Veeti Latvalehto LaitasVe 2,72
    13. Anttoni Putkonen KiimU 2,70
    14. Jani Isokääntä MerijKe 2,59
    15. Jaakko Mikkonen RaahVe 2,49
    Kasperi Lahdenkauppi OulPy DNS

P9 Kuula

  1. Juho Vähäkangas MerijKe 5,83
    1. Valtteri Päätalo LumijLU 5,83
    3. Aleksi Knuutila OulHui 5,38
    4. Ossi Mehtälä MerijKe 5,21
    5. Jani Isokääntä MerijKe 5,19
    6. Viljami Koivisto KiimU 5,06
    7. Ahti Saarela LumijLU 4,75
    8. Ville Myllyaho KuivAu 4,33

P9 Keihäs

  1. Elias Ruotsalainen IinY 23,21
    2. Jani Isokääntä MerijKe 21,82
    3. Ossi Mehtälä MerijKe 18,07
    4. Valtteri Päätalo LumijLU 16,56
    5. Petteri Puhakka PyhäjWi 15,78
    6. Vertti Kontinaho RaahVe 15,32
    7. Viljami Koivisto KiimU 15,08
    8. Joona Still KestKV 14,74
    9. Veeti Latvalehto LaitasVe 13,10
    10. Arttu Mikkonen OulPy 12,99
    11. Arttu Heilala KempKi 11,74
    12. Jaakko Mikkonen RaahVe 8,44
    13. Anttoni Putkonen KiimU 7,27

P10 60 m

Tuuli: 0,0

  1. Miika Syrjälä OulPy 9,46
    2. Valtteri Tenno OulPy 9,56
    3. Konsta Hepo-Oja KestKV 9,58
    4. Tapio Kärkimaa OulPy 9,80
    5. Aarne Valkola PudU 10,26
    6. Juho Kurttila IinY 10,77
    7. Juho-Eemil Mikkonen RaahVe 10,89

P10 1000 m

  1. Miika Syrjälä OulPy 3.40,45
    2. Elias Erkkilä RaahVe 3.46,65
    3. Niko Mäenpää KuivAu 3.47,66
    4. Samuli Ukkola KempKi 3.48,87
    5. Joonas Ahola RaahVe 4.01,38
    6. Juho-Eemil Mikkonen RaahVe 4.16,61

P10 60 m aj

  1. Niko Mäenpää KuivAu 12,33
    2. Valtteri Tenno OulPy 12,46
    3. Tapio Kärkimaa OulPy 12,52
    4. Aarne Valkola PudU 13,87

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Niko Mäenpää KuivAu 12,33
    2. Tapio Kärkimaa OulPy 12,52

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Valtteri Tenno OulPy 12,46
    2. Aarne Valkola PudU 13,87

P10 Korkeus

  1. Konsta Hepo-Oja KestKV 115
    2. Tapio Kärkimaa OulPy 115
    3. Valtteri Tenno OulPy 105

P10 Pituus

  1. Konsta Hepo-Oja KestKV 3,86
    2. Elias Autio SiikalU 3,85
    3. Valtteri Tenno OulPy 3,83
    4. Miika Syrjälä OulPy 3,75
    5. Niko Mäenpää KuivAu 3,55
    6. Samuli Ukkola KempKi 3,38
    7. Juho Kurttila IinY 3,29
    8. Juho-Eemil Mikkonen RaahVe 3,05
    9. Kalle Still KestKV 2,59

P10 Kuula

  1. Elias Autio SiikalU 6,17
    2. Tapio Kärkimaa OulPy 6,10
    3. Kalle Still KestKV 5,40
    4. Aarne Valkola PudU 4,72

P10 Keihäs

  1. Toni Kilpeläinen OulPy 27,34
    2. Konsta Hepo-Oja KestKV 23,82
    3. Joonas Ahola RaahVe 20,36
    4. Aarne Valkola PudU 19,40
    5. Juho-Eemil Mikkonen RaahVe 16,69
    6. Kalle Still KestKV 12,28

P11 60 m

  1. Vesa Kittilä PyhäjWi 9,11
    2. Juha-Matti Broström OulPy 9,18
    3. Joni Heikkinen OulPy 9,24
    4. Akseli Myllymäki OulPy 9,26
    5. Joonas Kaikkonen KuivAu 9,33
    6. Aleksi Isomursu PudU 9,46
    7. Roope Kariniemi OulPy 9,56
    8. Jere Nurmela IinY 9,60
    9. Jarkko Karsikko PyhäjWi 9,64
    10. Ville Alaniska OulPy 9,74
    11. Otto Ikonen OulPy 9,75
    12. Eetu Ijäs KuivAu 9,92
    13. Santeri Puhakka PyhäjWi 10,57
    14. Lauri Riepula PudU 11,22

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Vesa Kittilä PyhäjWi 9,11
    2. Joni Heikkinen OulPy 9,24
    3. Akseli Myllymäki OulPy 9,26
    4. Aleksi Isomursu PudU 9,46
    5. Roope Kariniemi OulPy 9,56
    6. Eetu Ijäs KuivAu 9,92
    7. Santeri Puhakka PyhäjWi 10,57

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Juha-Matti Broström OulPy 9,18
    2. Joonas Kaikkonen KuivAu 9,33
    3. Jere Nurmela IinY 9,60
    4. Jarkko Karsikko PyhäjWi 9,64
    5. Ville Alaniska OulPy 9,74
    6. Otto Ikonen OulPy 9,75
    7. Lauri Riepula PudU 11,22

P11 1000 m

  1. Juha-Matti Broström OulPy 3.30,74
    2. Joni Heikkinen OulPy 3.31,16
    3. Aleksi Isomursu PudU 3.32,56
    4. Akseli Myllymäki OulPy 3.42,59
    5. Ville Alaniska OulPy 3.44,35
    6. Teijo Impola PyhäjWi 3.55,83
    7. Riku Korpela PyhäjWi 3.59,46
    8. Lauri Riepula PudU 4.02,49
    9. Santeri Puhakka PyhäjWi 4.33,46

P11 60 m aj

  1. Vesa Kittilä PyhäjWi 10,71
    2. Joni Heikkinen OulPy 10,82
    3. Roope Kariniemi OulPy 11,05
    4. Otto Ikonen OulPy 11,97
    5. Jere Nurmela IinY 12,66
    6. Ville Alaniska OulPy 12,99

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Roope Kariniemi OulPy 11,05
    2. Jere Nurmela IinY 12,66
    3. Ville Alaniska OulPy 12,99

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Vesa Kittilä PyhäjWi 10,71
    2. Joni Heikkinen OulPy 10,82
    3. Otto Ikonen OulPy 11,97

P11 Pituus

  1. Vesa Kittilä PyhäjWi 4,35
    2. Juha-Matti Broström OulPy 4,23
    3. Aleksi Isomursu PudU 4,15
    4. Joni Heikkinen OulPy 3,96
    5. Jarkko Karsikko PyhäjWi 3,94
    6. Roope Kariniemi OulPy 3,89
    7. Joonas Kaikkonen KuivAu 3,87
    8. Otto Ikonen OulPy 3,79
    9. Ville Alaniska OulPy 3,65
    10. Jere Nurmela IinY 3,60
    11. Eemeli Lithovius LimNM 3,48
    12. Jere Tervonen KestKV 3,31

P11 Kuula

  1. Jere Tervonen KestKV 7,70
    2. Antti Väänänen KestKV 7,68
    3. Eemeli Lithovius LimNM 7,02
    4. Santeri Puhakka PyhäjWi 5,15
    5. Lauri Riepula PudU 4,97

P11 Keihäs

  1. Antti Väänänen KestKV 28,63
    2. Aleksi Isomursu PudU 28,13
    3. Vili-Petteri Helenius PulkkPo 27,85
    4. Eemeli Lithovius LimNM 27,05
    5. Jere Tervonen KestKV 23,49
    6. Otto Ikonen OulPy 22,43
    7. Riku Korpela PyhäjWi 18,98
    8. Teijo Impola PyhäjWi 18,82
    9. Lauri Riepula PudU 15,90
    10. Santeri Puhakka PyhäjWi 12,56

P12 60 m

Tuuli: -0,6

  1. Vili Ikonen OulPy 9,09
    2. Jere Tyni PudasjU 9,58
    3. Kalle Jyrkinen OulPy 9,63
    4. Jani Järvikivi KuivAu 10,22

P12 200 m

Tuuli: -1,4

  1. Vili Ikonen OulPy 30,70
    2. Juuso Syrjälä OulPy 30,72
    3. Kalle Jyrkinen OulPy 31,58
    4. Jere Tyni PudasjU 32,53

P12 1000 m

  1. Kalle Jyrkinen OulPy 3.23,31
    2. Juuso Syrjälä OulPy 3.26,61
    3. Henri Mäenpää KuivAu 3.40,37

P12 Korkeus

  1. Jere Tyni PudasjU 120

P12 Pituus

  1. Vili Ikonen OulPy 4,24 +4,3 4,17 -1,0
    2. Jani Järvikivi KuivAu 3,67 +2,6 3,57 +1.6

P12 Kuula

  1. Osman Akbaba KestKV 10,52
    2. Valtteri Sippala RaahVe 7,84
    3. Henri Mikkonen TyrnTe 7,59
    4. Ville Koskinen KestKV 6,68
    5. Jere Tyni PudasjU 6,65
    6. Teemu Still KestKV 6,50

P12 Kiekko

  1. Osman Akbaba KestKV 36,25
    2. Mirko Autio SiikalU 22,17
    3. Vili Ikonen OulPy 21,82
    4. Ville Koskinen KestKV 19,05
    5. Teemu Still KestKV 16,76

P12 Moukari

  1. Osman Akbaba KestKV 22,59
    2. Ville Koskinen KestKV 18,32
    3. Teemu Still KestKV 15,52

P12 Keihäs

  1. Osman Akbaba KestKV 32,55
    2. Mikko Alila OulPy 26,90
    3. Tuomas Hirvelä KuivAu 26,55
    4. Jani Järvikivi KuivAu 23,54
    5. Ville Koskinen KestKV 21,42
    6. Teemu Still KestKV 20,58

P13 60 m

Tuuli: -2,7

  1. Olli-Oskari Loukkola OulPy 8,73
    2. Teemu Karhapää KuivAu 8,74
    3. Miikka Kanniainen OulPy 9,11
    4. Lasse Moilanen PudasjU 9,56
    Tuomas Määttä OulPy DNS

P13 200 m

Tuuli: -1,7

  1. Teemu Karhapää KuivAu 28,38
    2. Olli-Oskari Loukkola OulPy 29,45
    3. Lasse Moilanen PudasjU 32,29

P13 1000 m

  1. Lasse Moilanen PudasjU 3.20,57
    2. Jaakko Pääkkölä KuivAu 3.27,11
    3. Aapo Erkkilä RaahVe 3.27,96
    Teemu Karhapää KuivAu DNS

P13 2000 m kävely

  1. Teijo Hekkala IinY 12.34,72
    2. Eetu Nissinen SiikalU 14.31,34

P13 Pituus

  1. Miikka Kanniainen OulPy 4,35 +3,3 4,19 +1.2

P13 Kuula

  1. Jyri Isokääntä MerijKe 11,28
    2. Niko Tohola MerijKe 10,30
    3. Teijo Hekkala IinY 10,08
    4. Olli-Oskari Loukkola OulPy 9,78

P13 Kiekko

  1. Miikka Kanniainen OulPy 33,65
    2. Jyri Isokääntä MerijKe 30,76
    3. Niko Tohola MerijKe 30,41
    4. Elmeri Mehtomaa OulPy 20,42
    5. Eetu Nissinen SiikalU 19,37
    6. Lasse Moilanen PudasjU 16,88

P13 Moukari

  1. Elmeri Mehtomaa OulPy 32,06
    2. Jyri Isokääntä MerijKe 20,33
    3. Niko Tohola MerijKe 16,91

P13 Keihäs

  1. Heikki Kuurola PudasjU 55,35
    2. Jyri Isokääntä MerijKe 50,20
    3. Olli-Oskari Loukkola OulPy 35,22
    4. Niko Tohola MerijKe 30,42
    5. Aapo Erkkilä RaahVe 22,02

P14 100 m

Tuuli: -0,4

  1. Jere Posti OulPy 12,41
    2. Santeri Hyvärinen PudasjU 13,56
    3. Simo Härmä KestKV 13,62
    4. Joni Tyni PudasjU 13,86
    5. Sakari Ylönen OulPy 13,96

P14 800 m

  1. Santeri Hyvärinen PudasjU 2.18,38
    2. Arttu Liipo OulPy 2.25,02

P14 300 m

  1. Jere Posti OulPy 40,39
    2. Santeri Hyvärinen PudasjU 45,89
    3. Joni Tyni PudasjU 46,36

P14 2000 m

  1. Santeri Hyvärinen PudasjU 6.43,65
    2. Sakari Ylönen OulPy 6.43,84
    3. Olli Jaakkola OulPy 6.50,60
    4. Arttu Liipo OulPy 6.53,40

P14 200 m aj

Tuuli: +0,3

  1. Jere Posti OulPy 27,89

P14 100 m aj

Tuuli: -3,5

  1. Jere Posti OulPy 15,17

P14 Korkeus

  1. Joni Tyni PudasjU 150

P14 Seiväs

  1. Jussi Mehtälä MerijKe 180

P14 Pituus

  1. Simo Härmä KestKV 4,84 +1,1
    2. Joni Tyni PudasjU 4,80 -1,2
    3. Sauli Selkälä RaahVe 4,67 +0,9
    4. Sakari Ylönen OulPy 4,19 -1,3

P14 Kuula

  1. Kasperi Pulkkinen KempKi 10,64
    2. Joonas Haataja PattU 10,24
    3. Ville Vesa KempKi 10,11
    4. Sauli Selkälä RaahVe 8,89

P14 Kiekko

  1. Ville Vesa KempKi 32,78
    2. Kasperi Pulkkinen KempKi 29,68
    3. Simo Härmä KestKV 26,76

P14 Keihäs

  1. Joonas Haataja PattU 41,22
    2. Juho-Valtteri Helenius PulkkPo 34,64
    3. Jussi Mehtälä MerijKe 27,16
    4. Kasperi Pulkkinen KempKi 22,82
    5. Ville Vesa KempKi 21,38

P15 100 m

Tuuli: 0,0

  1. Philippe Nkansi OulPy 12,08
    2. Jere Hölttä OulPy 12,26
    3. Jouka Veijola KuivAu 12,53
    4. Jani Sirkka OulPy 12,56
    5. Niko Kaarlela KuivAu 13,98

P15 800 m

  1. Sakari Niskala KestKV 2.13,54
    2. Esa Runtti KestKV 2.15,82

P15 300 m

  1. Jere Hölttä OulPy 39,41
    2. Jouka Veijola KuivAu 40,92

P15 2000 m

  1. Jaakko Heikkinen LaitasVe 7.40,23

P15 200 m aj

Tuuli: +0,3

  1. Jere Hölttä OulPy 28,24
    2. Jani Sirkka OulPy 29,61

P15 100 m aj

Tuuli: -3,5

  1. Jere Hölttä OulPy 16,21

P15 Korkeus

  1. Jani Viljanen KiimU 150
    2. Santtu Lehtonen KiimU 120

P15 Seiväs

  1. Aatu Hämeenaho KestKV 200

P15 Pituus

  1. Philippe Nkansi OulPy 5,39 -0,8
    2. Jouka Veijola KuivAu 4,92 +1,0

P15 Kolmiloikka

  1. Jouka Veijola KuivAu 10,73 +0,9
    Philippe Nkansi OulPy DNS

P15 Kuula

  1. Teemu Tohola MerijKe 12,58
    2. Aatu Hämeenaho KestKV 10,53
    3. Jani Viljanen KiimU 9,17

P15 Kiekko

  1. Aatu Hämeenaho KestKV 35,99
    2. Teemu Tohola MerijKe 34,90
    3. Jani Viljanen KiimU 31,26

P15 Moukari

  1. Teemu Tohola MerijKe 34,24

P15 Keihäs

  1. Sakari Niskala KestKV 46,25
    2. Teemu Tohola MerijKe 45,53

T9 40 m

  1. Milja Raitanen PyhäjWi 6,83
    2. Jenna Koskela OulPy 6,86
    3. Sonja Stång KuivAu 6,94
    4. Emilia Nissinaho OulPy 7,07
    5. Siiri Hakopää OulPy 7,10
    6. Mette Tyni PudasjU 7,58
    6. Siiri Lithovius LimNM 7,58
    8. Hanna Meissner OulPy 7,63
    9. Kerttu Kontinaho RaahVe 7,81
    10. Emilia Tuomaala SalSa 7,85
    11. Linda Uusitalo KuivAu 7,86
    12. Jessi Nurmela IinY 7,88
    13. Jatta Nurmela IinY 7,96
    14. Annika Härmä KestKV 7,99
    15. Saara Laine KuivAu 8,07

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Milja Raitanen PyhäjWi 6,83
    2. Jenna Koskela OulPy 6,86
    3. Sonja Stång KuivAu 6,94
    4. Siiri Hakopää OulPy 7,10
    5. Mette Tyni PudasjU 7,58
    5. Siiri Lithovius LimNM 7,58
    7. Annika Härmä KestKV 7,99

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Emilia Nissinaho OulPy 7,07
    2. Hanna Meissner OulPy 7,63
    3. Kerttu Kontinaho RaahVe 7,81
    4. Emilia Tuomaala SalSa 7,85
    5. Linda Uusitalo KuivAu 7,86
    6. Jessi Nurmela IinY 7,88
    7. Jatta Nurmela IinY 7,96
    8. Saara Laine KuivAu 8,07

T9 1000 m

  1. Emilia Nissinaho OulPy 3.58,11
    2. Sonja Stång KuivAu 4.12,71
    3. Siiri Lithovius LimNM 4.12,73
    4. Heini Niva LaitasVe 4.21,48
    5. Saara Laine KuivAu 4.33,49
    6. Emmi Huovinen KestKV 4.34,17

T9 600 m kävely

  1. Milja Raitanen PyhäjWi 4.43,05
    2. Emmi Huovinen KestKV 4.55,17

T9 Korkeus

  1. Siiri Lithovius LimNM 100
    2. Heini Niva LaitasVe 100
    3. Anni Liikanen KuusEV 095
    3. Emmi Huovinen KestKV 095
    5. Mette Tyni PudasjU 090
    6. Annika Härmä KestKV 085
    7. Emilia Tuomaala SalSa 075

T9 Pituus

  1. Milja Raitanen PyhäjWi 3,79
    2. Jenna Koskela OulPy 3,53
    3. Emilia Nissinaho OulPy 3,48
    4. Sonja Stång KuivAu 3,33
    5. Siiri Lithovius LimNM 3,17
    6. Venla Rutanen KuivAu 3,07
    7. Emilia Tuomaala SalSa 3,03
    8. Jessi Nurmela IinY 3,03
    9. Linda Uusitalo KuivAu 2,96
    10. Jenni Hiltula KuivAu 2,96
    11. Hanna Meissner OulPy 2,89
    12. Mette Tyni PudasjU 2,76
    13. Saara Laine KuivAu 2,75
    14. Anni Liikanen KuusEV 2,72
    15. Emmi Huovinen KestKV 2,72
    16. Eerika Simola OulPy 2,71
    17. Annika Härmä KestKV 2,61
    18. Jatta Nurmela IinY 2,53

T9 Kuula

  1. Annika Härmä KestKV 5,59
    2. Anni Liikanen KuusEV 4,84
    3. Heini Niva LaitasVe 4,77
    4. Jessi Nurmela IinY 4,09
    5. Mette Tyni PudasjU 4,07
    6. Milja Raitanen PyhäjWi 3,84
    7. Jatta Nurmela IinY 2,37

T9 Keihäs

  1. Heini Niva LaitasVe 14,64
    2. Sonja Stång KuivAu 11,47
    3. Jessi Nurmela IinY 9,93
    4. Anni Liikanen KuusEV 8,58
    5. Saara Laine KuivAu 8,18
    6. Venla Rutanen KuivAu 7,94
    7. Linda Uusitalo KuivAu 6,68
    8. Jatta Nurmela IinY 4,73

T10 60 m

  1. Veera Immonen OulPy 9,45
    2. Anni Grekula RaahVe 9,82
    3. Anniina Putkonen KiimU 9,84
    4. Elina Mikkonen RaahVe 9,98
    5. Roosa Junno KärsKa 10,13
    6. Neariina Peltoniemi RaahVe 10,49
    7. Silja Uusitalo KuivAu 11,10
    8. Maarit Pellikka KestKV 11,33
    Kilpailun ulkopuolella
    Ella-Reetta Erkkilä SotkJy 9,80

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Anni Grekula RaahVe 9,82
    2. Anniina Putkonen KiimU 9,84
    3. Elina Mikkonen RaahVe 9,98
    4. Maarit Pellikka KestKV 11,33
    Kilpailun ulkopuolella
    Ella-Reetta Erkkilä SotkJy 9,80

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Veera Immonen OulPy 9,45
    2. Roosa Junno KärsKa 10,13
    3. Neariina Peltoniemi RaahVe 10,49
    4. Silja Uusitalo KuivAu 11,10

T10 1000 m

  1. Laura Heikkinen KuivAu 3.49,46
    2. Anni Huovinen KestKV 3.52,11
    3. Neariina Peltoniemi RaahVe 3.55,34
    4. Maija Castrén OulPy 4.05,01
    5. Emmi Erkkilä RaahVe 4.13,17
    6. Anni Grekula RaahVe 4.17,84

Erä 1

  1. Laura Heikkinen KuivAu 3.49,46
    2. Anni Huovinen KestKV 3.52,11
    3. Emmi Erkkilä RaahVe 4.13,17

Erä 2

  1. Neariina Peltoniemi RaahVe 3.55,34
    2. Maija Castrén OulPy 4.05,01
    3. Anni Grekula RaahVe 4.17,84

T10 60 m aj

  1. Veera Immonen OulPy 12,29
    2. Maija Castrén OulPy 12,66
    3. Neariina Peltoniemi RaahVe 12,88
    4. Siiri Hakopää OulPy 13,11
    5. Elviira Kortessalo RaahVe 14,55
    Elina Mikkonen RaahVe DQ

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Veera Immonen OulPy 12,29
    2. Neariina Peltoniemi RaahVe 12,88
    3. Elviira Kortessalo RaahVe 14,55

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Maija Castrén OulPy 12,66
    2. Siiri Hakopää OulPy 13,11
    Elina Mikkonen RaahVe DQ

T10 1000 m kävely

  1. Elviira Kortessalo RaahVe 6.40,91
    2. Hulda Kuustie LimNM 6.42,44
    3. Anni Huovinen KestKV 6.49,19
    4. Jutta Pääkkölä KuivAu 8.09,17

T10 Korkeus

  1. Roosa Junno KärsKa 120
    2. Julia Oravisjärvi PyhäjWi 110
    2. Elviira Kortessalo RaahVe 110
    4. Neariina Peltoniemi RaahVe 110
    5. Maija Castrén OulPy 105
    6. Veera Immonen OulPy 105
    Silja Uusitalo KuivAu NH

T10 Pituus

  1. Elina Mikkonen RaahVe 3,84
    2. Veera Immonen OulPy 3,80
    3. Anniina Putkonen KiimU 3,78
    4. Emmi Erkkilä RaahVe 3,51
    5. Anni Grekula RaahVe 3,43
    5. Anni Huovinen KestKV 3,43
    7. Julia Oravisjärvi PyhäjWi 3,39
    8. Roosa Junno KärsKa 3,20
    9. Hulda Kuustie LimNM 3,18
    10. Maarit Pellikka KestKV 3,06
    11. Silja Uusitalo KuivAu 2,89
    12. Oona Ruotsalainen IinY 2,85
    13. Jutta Pääkkölä KuivAu 2,37
    Kilpailun ulkopuolella
    Ella-Reetta Erkkilä SotkJy 3,72

T10 Kuula

  1. Meiju Polojärvi KuivAu 6,89
    2. Elina Mikkonen RaahVe 6,25
    3. Pinja Hirsikorpi RaahVe 6,04
    4. Maija Castrén OulPy 5,78
    5. Julia Oravisjärvi PyhäjWi 5,70
    6. Anni Huovinen KestKV 5,43
    7. Hulda Kuustie LimNM 5,12
    8. Maarit Pellikka KestKV 4,72
    Kilpailun ulkopuolella
    Ella-Reetta Erkkilä SotkJy 6,71

T10 Keihäs

  1. Pinja Hirsikorpi RaahVe 21,76
    2. Julia Oravisjärvi PyhäjWi 19,39
    3. Elviira Kortessalo RaahVe 15,20
    4. Hulda Kuustie LimNM 13,69
    Kilpailun ulkopuolella
    Ella-Reetta Erkkilä SotkJy

T11 60 m

  1. Anni Pietilä KuivAu 9,18
    2. Sara Mehtomaa OulPy 9,30
    3. Nea Heilala KempKi 9,38
    4. Karoliina Bogdanoff RaahVe 9,45
    5. Anna-Kaisa Korhonen OulPy 9,46
    6. Fanni Hakopää OulPy 9,53
    7. Jenni Marjomaa OulPy 9,84
    8. Anna Hirvelä KuivAu 9,96
    9. Wenla Vierimaa OulPy 10,05
    10. Nina Mäkelä OulPy 10,06
    11. Aliisa Härmä KestKV 10,23
    12. Oona Heilala KempKi 10,31
    13. Tytti Karsikko PyhäjWi 10,50
    14. Karita Mikkonen KuivAu 10,85

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Karoliina Bogdanoff RaahVe 9,45
    2. Fanni Hakopää OulPy 9,53
    3. Jenni Marjomaa OulPy 9,84
    4. Anna Hirvelä KuivAu 9,96
    5. Wenla Vierimaa OulPy 10,05
    6. Nina Mäkelä OulPy 10,06
    7. Aliisa Härmä KestKV 10,23

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Anni Pietilä KuivAu 9,18
    2. Sara Mehtomaa OulPy 9,30
    3. Nea Heilala KempKi 9,38
    4. Anna-Kaisa Korhonen OulPy 9,46
    5. Oona Heilala KempKi 10,31
    6. Tytti Karsikko PyhäjWi 10,50
    7. Karita Mikkonen KuivAu 10,85

T11 1000 m

  1. Nea Heilala KempKi 3.44,08
    2. Anna-Kaisa Korhonen OulPy 3.53,81
    3. Tiia Keskinen PyhäjWi 4.05,16
    4. Silja Saarela LumijLU 4.11,99
    Roosa Immonen OulPy DNS

T11 60 m aj

  1. Fanni Hakopää OulPy 10,84
    2. Sara Mehtomaa OulPy 11,09
    3. Karoliina Bogdanoff RaahVe 11,30
    4. Anni Pietilä KuivAu 11,35
    5. Anna-Kaisa Korhonen OulPy 11,39
    6. Jenni Marjomaa OulPy 12,00
    7. Wenla Vierimaa OulPy 12,01
    8. Aliisa Härmä KestKV 12,78
    9. Jenna Helander KestKV 14,10
    9. Tiia Keskinen PyhäjWi 14,10

Erä 1 Tuuli: 0,0

  1. Anna-Kaisa Korhonen OulPy 11,39
    2. Jenna Helander KestKV 14,10

Erä 2 Tuuli: 0,0

  1. Fanni Hakopää OulPy 10,84
    2. Anni Pietilä KuivAu 11,35

Erä 3 Tuuli: 0,0

  1. Sara Mehtomaa OulPy 11,09
    2. Jenni Marjomaa OulPy 12,00
    3. Tiia Keskinen PyhäjWi 14,10

Erä 4 Tuuli: 0,0

  1. Karoliina Bogdanoff RaahVe 11,30
    2. Wenla Vierimaa OulPy 12,01
    3. Aliisa Härmä KestKV 12,78

T11 1000 m kävely

  1. Jenni Marjomaa OulPy 6.56,11
    2. Anna-Kaisa Korhonen OulPy 7.00,00
    3. Silja Saarela LumijLU 7.12,98
    4. Tiia Keskinen PyhäjWi 7.34,26

T11 Korkeus

  1. Karoliina Bogdanoff RaahVe 125
    2. Roosa Immonen OulPy 120
    3. Aliisa Härmä KestKV 115
    4. Heidi Kurttila IinY 115
    4. Wenla Vierimaa OulPy 115
    6. Jenna Helander KestKV 105
    7. Tiia Keskinen PyhäjWi 100

T11 Pituus

  1. Sara Mehtomaa OulPy 4,07
    2. Nea Heilala KempKi 4,01
    3. Karoliina Bogdanoff RaahVe 3,99
    4. Anni Pietilä KuivAu 3,92
    5. Milla Koski-Vähälä LumijLU 3,62
    6. Aliisa Härmä KestKV 3,61
    7. Jenni Marjomaa OulPy 3,57
    8. Roosa Immonen OulPy 3,42
    9. Oona Heilala KempKi 3,37
    10. Tytti Karsikko PyhäjWi 3,34
    11. Jenna Helander KestKV 3,32
    12. Wenla Vierimaa OulPy 3,31

T11 Kuula

  1. Milla Koski-Vähälä LumijLU 11,82
    2. Silja Saarela LumijLU 7,64
    3. Sara Mehtomaa OulPy 7,12
    4. Jenna Helander KestKV 6,97
    5. Roosa Immonen OulPy 6,68
    6. Karita Mikkonen KuivAu 5,73
    7. Tytti Karsikko PyhäjWi 4,65

T11 Keihäs

  1. Milla Koski-Vähälä LumijLU 32,66
    2. Silja Saarela LumijLU 16,70
    3. Tytti Karsikko PyhäjWi 6,73

T12 60 m

Tuuli: -3,3

  1. Olivia Jokinen KuivAu 8,71
    2. Emmi Sallinen RaahVe 8,90
    3. Elina Lampela OulPy 9,10
    4. Suvi Leinola RaahVe 9,44
    5. Janika Ahola RaahVe 9,50
    6. Neea Mikkola OulPy 9,52
    7. Jessika Raudaskoski OulPy 9,72
    8. Veera Möttönen RaahVe 9,84

T12 200 m

  1. Emmi Sallinen RaahVe 29,97
    2. Suvi Leinola RaahVe 31,29
    3. Jessika Raudaskoski OulPy 32,58
    4. Eveliina Korva KuusEV 33,49
    5. Heidi Kokko IinY 33,86
    6. Katja Karjalainen KuusEV 34,39
    7. Kerttu Turpeinen OulPy 34,83
    8. Jenna Brotkin KestKV 37,95
    9. Kaija Haataja KestKV 38,91

Erä 1 Tuuli: -2,7

  1. Emmi Sallinen RaahVe 29,97
    2. Suvi Leinola RaahVe 31,29
    3. Eveliina Korva KuusEV 33,49
    4. Heidi Kokko IinY 33,86
    5. Katja Karjalainen KuusEV 34,39

Erä 2 Tuuli: -1,5

  1. Jessika Raudaskoski OulPy 32,58
    2. Kerttu Turpeinen OulPy 34,83
    3. Jenna Brotkin KestKV 37,95
    4. Kaija Haataja KestKV 38,91

T12 1000 m

  1. Olivia Jokinen KuivAu 3.17,68
    2. Janika Ahola RaahVe 3.32,17
    3. Sara Niva OulPy 3.46,11
    4. Malviina Kortessalo RaahVe 3.50,11
    5. Eveliina Korva KuusEV 3.50,24
    6. Heidi Kokko IinY 3.55,38

Erä 1

  1. Olivia Jokinen KuivAu 3.17,68
    2. Malviina Kortessalo RaahVe 3.50,11
    3. Eveliina Korva KuusEV 3.50,24

Erä 2

  1. Janika Ahola RaahVe 3.32,17
    2. Sara Niva OulPy 3.46,11
    3. Heidi Kokko IinY 3.55,38

T12 60 m aj

  1. Elina Lampela OulPy 10,47
    2. Annika Kylmänen OulPy 10,73
    3. Julia Karjalainen OulPy 10,87
    4. Lotta Makkonen KuusEV 11,73
    5. Veera Möttönen RaahVe 11,94
    6. Katri Mikkonen RaahVe 12,69
    7. Jessika Raudaskoski OulPy 12,84
    8. Suvi Leinola RaahVe 13,35
    9. Jenna Brotkin KestKV 13,69
    10. Kaija Haataja KestKV 15,99

Erä 1 Tuuli: -1,3

  1. Annika Kylmänen OulPy 10,73
    2. Julia Karjalainen OulPy 10,87
    3. Veera Möttönen RaahVe 11,94
    4. Katri Mikkonen RaahVe 12,69
    5. Jenna Brotkin KestKV 13,69

Erä 2 Tuuli: -1,5

  1. Elina Lampela OulPy 10,47
    2. Lotta Makkonen KuusEV 11,73
    3. Jessika Raudaskoski OulPy 12,84
    4. Suvi Leinola RaahVe 13,35
    5. Kaija Haataja KestKV 15,99

T12 Korkeus

  1. Julia Karjalainen OulPy 150
    2. Annika Kylmänen OulPy 150
    3. Katri Mikkonen RaahVe 140
    4. Lotta Makkonen KuusEV 125
    5. Kerttu Turpeinen OulPy 110

T12 Seiväs

  1. Elina Lampela OulPy 226
    2. Annika Kylmänen OulPy 200

T12 Pituus

  1. Elina Lampela OulPy 4,60 -0,2
    2. Julia Karjalainen OulPy 4,54 -0,6
    3. Annika Kylmänen OulPy 4,49 -0,1
    4. Olivia Jokinen KuivAu 4,48 -1,3
    5. Emmi Sallinen RaahVe 4,26 +0,7
    6. Suvi Leinola RaahVe 3,96 -1,3
    7. Neea Mikkola OulPy 3,93 -0,2
    8. Jessika Raudaskoski OulPy 3,90 -0,4
    9. Veera Möttönen RaahVe 3,89 -1,8
    10. Lotta Liikanen KuusEV 3,82 -2,6
    11. Katja Karjalainen KuusEV 3,55 -0,2

T12 Kuula

  1. Julia Karjalainen OulPy 9,41
    2. Janika Korhonen KuivAu 8,18
    3. Katri Mikkonen RaahVe 7,89
    4. Janika Ahola RaahVe 7,69
    5. Kerttu Turpeinen OulPy 5,42

T12 Kiekko

  1. Lotta Makkonen KuusEV 21,01
    2. Sara Niva OulPy 18,31
    3. Lotta Liikanen KuusEV 14,80
    4. Katja Karjalainen KuusEV 14,25
    5. Malviina Kortessalo RaahVe 12,36

T12 Moukari

  1. Lotta Makkonen KuusEV 22,71
    2. Kerttu Klemetti KuusEV 21,47
    3. Katja Karjalainen KuusEV 19,50
    4. Sara Niva OulPy 17,47
    5. Malviina Kortessalo RaahVe 17,18
    6. Lotta Liikanen KuusEV 16,67

T12 Keihäs

  1. Sina Sarpola RaahVe 24,53
    2. Sara Niva OulPy 24,28
    3. Katri Mikkonen RaahVe 22,63
    4. Janika Ahola RaahVe 22,12
    5. Malviina Kortessalo RaahVe 21,49
    6. Kerttu Klemetti KuusEV 18,34
    7. Janika Korhonen KuivAu 17,58

T13 60 m

Tuuli: -1,9

  1. Rosa Tieksola OulPy 8,35
    2. Sini Oikarinen OulPy 8,46
    3. Fanny Lahdenkauppi OulPy 8,99
    4. Oona Heikkinen KuivAu 9,03
    5. Rosa Karppinen OulPy 9,08
    6. Aleksiina Simola OulPy 9,33
    7. Paula Riepula PudU 9,71

T13 200 m

  1. Rosa Tieksola OulPy 27,24
    2. Sini Oikarinen OulPy 28,24
    3. Veronika Mikheeva RaahVe 28,93
    4. Fanny Lahdenkauppi OulPy 29,11
    5. Aleksiina Simola OulPy 30,24
    6. Paula Riepula PudU 32,05
    7. Janni Nurmela IinY 32,53
    Rosa Karppinen OulPy DNS

Erä 1 Tuuli: -2,0

  1. Veronika Mikheeva RaahVe 28,93
    2. Fanny Lahdenkauppi OulPy 29,11
    3. Paula Riepula PudU 32,05
    4. Janni Nurmela IinY 32,53

Erä 2 Tuuli: -1,4

  1. Rosa Tieksola OulPy 27,24
    2. Sini Oikarinen OulPy 28,24
    3. Aleksiina Simola OulPy 30,24
    Rosa Karppinen OulPy DNS

T13 1000 m

  1. Oona Heikkinen KuivAu 3.17,68
    2. Iina Heikkinen KuivAu 3.24,26
    3. Elina Heikkinen OulPy 3.34,09
    4. Minna Raudaskoski KuivAu 3.45,14

T13 60 m aj

Tuuli: -0,4

  1. Rosa Tieksola OulPy 10,23
    2. Henriikka Könönen OulPy 10,39
    3. Fanny Lahdenkauppi OulPy 10,47
    4. Rosa Karppinen OulPy 11,17
    5. Janni Nurmela IinY 12,52
    6. Wilma Isokääntä RaahVe 12,85
    Julia Mustonen KuivAu DNS
    Emmahelka Erkkilä SotkJy DNS

T13 2000 m kävely

  1. Elina Heikkinen OulPy 11.44,34

T13 Korkeus

  1. Emilia Raappana RaahVe 135
    2. Jutta Laamanen OulPy 130
    3. Janni Nurmela IinY 115

T13 Seiväs

  1. Henriikka Könönen OulPy 310

T13 Pituus

  1. Rosa Tieksola OulPy 4,93 +0,9
    2. Sini Oikarinen OulPy 4,66 -0,8
    3. Oona Heikkinen KuivAu 4,38 +1,7
    4. Aleksiina Simola OulPy 4,23 -0,2
    5. Fanny Lahdenkauppi OulPy 4,16 -0,3
    6. Rosa Karppinen OulPy 4,14 +1,1
    7. Paula Riepula PudU 4,05 +0,2
    8. Elina Heikkinen OulPy 4,03 -1,6
    9. Minna Raudaskoski KuivAu 3,73 -1,2
    10. Janni Nurmela IinY 3,69 +0,9
    Kilpailun ulkopuolella
    Emmahelka Erkkilä SotkJy 3,50 -1,2

T13 Kuula

  1. Riikka Lehtonen OulHui 9,68
    2. Jutta Laamanen OulPy 9,64
    3. Annika Knuutila OulHui 9,58
    4. Emilia Raappana RaahVe 9,49
    5. Minna Raudaskoski KuivAu 9,45
    6. Paula Riepula PudU 8,29
    7. Elina Heikkinen OulPy 7,58
    Kilpailun ulkopuolella
    Emmahelka Erkkilä SotkJy

T13 Kiekko

  1. Riikka Lehtonen OulHui 32,01
    2. Annika Knuutila OulHui 29,37
    3. Jutta Laamanen OulPy 28,87
    Wilma Isokääntä RaahVe NM

T13 Moukari

  1. Maria Wimmer KuivAu 35,27
    2. Riikka Lehtonen OulHui 30,80
    3. Jutta Laamanen OulPy 26,70

T13 Keihäs

  1. Riikka Lehtonen OulHui 33,36
    2. Emilia Raappana RaahVe 30,35
    Kilpailun ulkopuolella
    Emmahelka Erkkilä SotkJy 27,57

T14 100 m Finaali

Tuuli: -2,8

  1. Katariina Liipo OulPy 13,10
    2. Eveliina Bogdanoff RaahVe 13,77
    3. Veera Karjalainen OulPy 13,90
    4. Vilma Silvamaa OulPy 14,18
    5. Annukka Kosamo KuivAu 14,49
    6. Paula Mikkonen RaahVe 14,50
    7. Veronika Mikheeva RaahVe 14,53
    8. Hilma Schönberg KuivAu 14,55

T14 100 m

  1. Katariina Liipo OulPy 12,91
    2. Eveliina Bogdanoff RaahVe 13,16
    3. Veera Karjalainen OulPy 13,55
    4. Vilma Silvamaa OulPy 13,91
    5. Paula Mikkonen RaahVe 13,95
    6. Veronika Mikheeva RaahVe 14,05
    7. Annukka Kosamo KuivAu 14,07
    8. Hilma Schönberg KuivAu 14,12
    9. Annemari Hepo-Oja KestKV 14,22
    10. Tiina Paakkari OulPy 14,35
    11. Ida Still KestKV 14,66

Erä 1 Tuuli: +0,8

  1. Eveliina Bogdanoff RaahVe 13,16
    2. Veera Karjalainen OulPy 13,55
    3. Paula Mikkonen RaahVe 13,95
    4. Veronika Mikheeva RaahVe 14,05
    5. Annukka Kosamo KuivAu 14,07
    6. Hilma Schönberg KuivAu 14,12

Erä 2 Tuuli: +0,7

  1. Katariina Liipo OulPy 12,91
    2. Vilma Silvamaa OulPy 13,91
    3. Annemari Hepo-Oja KestKV 14,22
    4. Tiina Paakkari OulPy 14,35
    5. Ida Still KestKV 14,66

T14 800 m

  1. Hilma Schönberg KuivAu 2.28,02
    2. Ida Still KestKV 2.55,62

T14 300 m

  1. Katariina Liipo OulPy 41,79
    2. Eveliina Bogdanoff RaahVe 43,81
    3. Hilma Schönberg KuivAu 45,38
    4. Paula Mikkonen RaahVe 46,11
    5. Tiina Paakkari OulPy 46,40
    6. Annemari Hepo-Oja KestKV 47,80
    Ida Still KestKV DNS

Erä 1

  1. Paula Mikkonen RaahVe 46,11
    2. Annemari Hepo-Oja KestKV 47,80
    Ida Still KestKV DNS

Erä 2

  1. Katariina Liipo OulPy 41,79
    2. Eveliina Bogdanoff RaahVe 43,81
    3. Hilma Schönberg KuivAu 45,38
    4. Tiina Paakkari OulPy 46,40

T14 80 m aj

Tuuli: -2,3

  1. Katariina Liipo OulPy 12,56
    2. Vilma Silvamaa OulPy 13,72
    3. Veera Karjalainen OulPy 13,81
    4. Annukka Kosamo KuivAu 14,60

T14 200 m aj

Tuuli: +1,4

  1. Katariina Liipo OulPy 29,80
    2. Eveliina Bogdanoff RaahVe 31,61
    3. Veera Karjalainen OulPy 35,83

T14 Korkeus

  1. Mari Sova KuivAu 145
    2. Annemari Hepo-Oja KestKV 140
    3. Terhi Piilola PyhäjWi 140
    4. Tiina Paakkari OulPy 140

T14 Seiväs

  1. Nina Akbaba KestKV 170

T14 Pituus

  1. Eveliina Bogdanoff RaahVe 4,84 +1,9
    2. Vilma Silvamaa OulPy 4,63 +2,4 4,50 +1,9
    3. Annukka Kosamo KuivAu 4,57 +0,3
    4. Hilma Schönberg KuivAu 4,56 +1,9
    5. Paula Mikkonen RaahVe 4,38 +2,2 4,37 +1,0
    6. Annemari Hepo-Oja KestKV 4,18 +1,6
    7. Nina Akbaba KestKV 4,14 +2,4 3,98 +1,9
    8. Ida Still KestKV 3,78 +1,8

T14 Kolmiloikka

  1. Vilma Silvamaa OulPy 10,05 +1,3
    2. Annukka Kosamo KuivAu 9,74 +1,0
    3. Nina Akbaba KestKV 9,31 +0,6
    4. Paula Mikkonen RaahVe 9,27 -0,4

T14 Kuula

  1. Sandra Laulumaa OulHui 9,78
    2. Merja Perätalo YlikNM 8,93

T14 Kiekko

  1. Sandra Laulumaa OulHui 28,22
    2. Krista Suihkonen KestKV 21,16
    3. Nea Hirsikorpi RaahVe 20,59

T14 Moukari

  1. Krista Suihkonen KestKV 28,58
    2. Nina Akbaba KestKV 23,09

T14 Keihäs

  1. Merja Perätalo YlikNM 42,91
    2. Sandra Laulumaa OulHui 38,24

T15 100 m

Tuuli: +0,7

  1. Enni Hietapelto OulPy 13,16
    2. Saara Hiltunen KuivAu 13,50
    3. Heidi Akbaba KestKV 13,69
    4. Emma Fingerroos RaahVe 13,73
    5. Linda Korhonen KuivAu 13,83

T15 800 m

  1. Mirja Juvonen LaitasVe 2.46,48

T15 300 m

  1. Emma Fingerroos RaahVe 45,77
    Heidi Akbaba KestKV DNS

T15 2000 m

  1. Mirja Juvonen LaitasVe 8.02,13

T15 80 m aj

Tuuli: -0,8

  1. Enni Hietapelto OulPy 12,89
    2. Alina Kukkonen OulPy 13,68
    3. Saara Hiltunen KuivAu 13,69
    4. Emilia Laatikainen OulPy 13,73

T15 200 m aj

Tuuli: +0,5

  1. Enni Hietapelto OulPy 31,00
    2. Emilia Laatikainen OulPy 32,90
    3. Alina Kukkonen OulPy 33,22

T15 Korkeus

  1. Salla Suomela LimNM 155
    2. Emilia Laatikainen OulPy 145

T15 Pituus

  1. Saara Hiltunen KuivAu 4,85 +2,4 4,74 +1,8
    2. Emilia Laatikainen OulPy 4,67 +2,6 4,52 +2,0
    3. Alina Kukkonen OulPy 4,27 +1,2
    4. Heidi Akbaba KestKV 4,26 +1,3

T15 Kolmiloikka

  1. Saara Hiltunen KuivAu 10,42 +1,2

T15 Kuula

  1. Heli Seppänen KestKV 8,88
    2. Satu Kujansuu PudasjU 8,29
    3. Annika Wimmer KuivAu 7,26
    4. Essi Nissinen SiikalU 6,40

T15 Kiekko

  1. Tuija Martinmäki VihU 36,82
    2. Milja Jylhänniska OulPy 35,92
    3. Annika Wimmer KuivAu 31,08
    4. Satu Kujansuu PudasjU 20,25

T15 Moukari

  1. Milja Jylhänniska OulPy 55,21
    2. Heidi Ylilehto PudasjU 47,80
    3. Annika Wimmer KuivAu 37,89

T15 Keihäs

  1. Heli Seppänen KestKV 36,28
    2. Satu Kujansuu PudasjU 25,37
    3. Annika Wimmer KuivAu 22,56

Jätä vastaus.