133. Kestilän Laskiaishiihdot 19.2.2023, tulokset
Julkaistu 19.2.2023 - ylläpito
Alla on 19.2.2023 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen tulokset. Kisa käytiin pikku pakkasessa ja kevyessä lumisateessa.
Sarja N 10, matka 2 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Iisa Klaavuniemi | Yli-Iin Naseva | 08:41,9 | 00:00,0 |
2. | Seela Vasankari | Kempeleen Pyrintö | 09:38,7 | 00:56,8 |
3. | Mila Niskala | Kempeleen Pyrintö | 10:31,5 | 01:49,6 |
4. | Emma Tihinen | Laitasaaren Veto | 11:37,7 | 02:55,8 |
5. | Viivi Makkonen | Siikalatvan Urheilijat | 12:09,0 | 03:27,1 |
Noora Rahkolin | Limingan Niittomiehet | DNS | ||
Sarja M 10, matka 2 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Ilari Luukkonen | Kuusamon Erä-Veikot | 08:38,5 | 00:00,0 |
2. | Otso Kuorikoski | Oulun Hiihtoseura | 08:42,9 | 00:04,4 |
3. | Otto Vasankari | Kempeleen Pyrintö | 09:42,2 | 01:03,7 |
4. | Aapo Kurkinen | Paltamon Urheilijat | 12:31,8 | 03:53,3 |
Niila Timmerbacka | Kempeleen Pyrintö | DNS | ||
Sarja N 12, matka 3 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Elma Klaavuniemi | Yli-Iin Naseva | 11:33,0 | 00:00,0 |
2. | Maija Uutinen | Limingan Niittomiehet | 12:04,2 | 00:31,2 |
3. | Roosa Rahkolin | Limingan Niittomiehet | 12:18,2 | 00:45,2 |
4. | Helmiina Törrö | Oulun Hiihtoseura | 12:21,5 | 00:48,5 |
5. | Lumi Salonkari | Kempeleen Pyrintö | 14:22,8 | 02:49,8 |
6. | Heidi Huovinen | Kestilän Kisa-Veikot | 19:30,0 | 07:57,0 |
Sarja M 12, matka 3 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Hannes Leinonen | Utajärven Urheilijat | 09:50,5 | 00:00,0 |
2. | Evald Peltola | Ylivieskan Kuula | 10:56,9 | 01:06,4 |
3. | Vilho Schmitt | Laitasaaren Veto | 11:09,9 | 01:19,4 |
4. | Eeli Vasankari | Kempeleen Pyrintö | 12:05,2 | 02:14,7 |
5. | Topi Kurkinen | Paltamon Urheilijat | 12:18,4 | 02:27,9 |
6. | Elias Tihinen | Laitasaaren Veto | 13:31,0 | 03:40,5 |
7. | Aku Kurkinen | Kestilän Kisa-Veikot | 15:12,0 | 05:21,5 |
Asla Anttila | Haapaveden Urheilijat | DNS | ||
Sarja N 14, matka 3 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Alisa Luukkonen | Kuusamon Erä-Veikot | 09:41,2 | 00:00,0 |
2. | Martta Pekkala | Haapaveden Urheilijat | 09:41,7 | 00:00,5 |
3. | Matleena Törrö | Oulun Hiihtoseura | 10:14,7 | 00:33,5 |
4. | Ruuth Törmänen | Haapaveden Urheilijat | 10:27,3 | 00:46,1 |
5. | Milja Tihinen | Laitasaaren Veto | 11:43,5 | 02:02,3 |
6. | Pihla Anttila | Haapaveden Urheilijat | 11:43,9 | 02:02,7 |
7. | Maya Niskala | Kempeleen Pyrintö | 12:15,2 | 02:34,0 |
8. | Mette Moilanen | Pudasjärven Urheilijat | 12:44,9 | 03:03,7 |
Sarja N 16, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Iina Kiiskilä | Kokkolan Veikot | 20:53,1 | 00:00,0 |
Sarja N 18, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Villiina Tarvainen | Lappeen Riento | 18:20,6 | 00:00,0 |
Sarja N 20, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Kerttu Pirneskoski | Visa Ski Team Kemi | 15:48,1 | 00:00,0 |
2. | Sanni Pirttikoski | Limingan Niittomiehet | 17:02,5 | 01:14,4 |
Aino-Kaisa Parkkila | Limingan Niittomiehet | DNS | ||
Sarja N 65, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Arja Ekdahl | Kuusamon Erä-Veikot | 20:16,2 | 00:00,0 |
Sarja N 50, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Tarja Viertorinne | Kiuruveden Urheilijat | 18:00,4 | 00:00,0 |
2. | Anita Lampela | Saloisten Reipas | 20:40,0 | 02:39,6 |
Sarja N 35, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Mari Patanen | Saloisten Salama | 16:16,0 | 00:00,0 |
2. | Kirsi Pääkkönen | Laitasaaren Veto | 19:34,9 | 03:18,9 |
Sarja N, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Anni Alakoski | Kainuun Hiihtoseura | 13:58,0 | 00:00,0 |
2. | Vilma Nissinen | Vuokatti Ski Team Kainuu | 14:06,1 | 00:08,1 |
3. | Petra Torvinen | Liperin Hiihtoseura | 15:03,1 | 01:05,1 |
4. | Suvi Leinonen | Kainuun Hiihtoseura | 15:18,6 | 01:20,6 |
5. | Kukka-Maaria Karppinen | Laitasaaren Veto | 16:50,9 | 02:52,9 |
6. | Tanja Kellokumpu | Tupoksen Tuisku | 17:18,8 | 03:20,8 |
Aada Peltola | Ylivieskan Kuula | DNS | ||
Sarja M 14, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Veeti Rahkolin | Proski Oulu | 16:18,5 | 00:00,0 |
2. | Akseli Ylikauma | Haapaveden Urheilijat | 18:08,2 | 01:49,7 |
Sarja M 16, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
Aleksi Kyllönen | Haapaveden Urheilijat | DNS | ||
Sarja M 70, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Eero Mykkänen | Lapinlahden Veto | 17:37,6 | 00:00,0 |
2. | Paavo Oilinki | Utajärven Urheilijat | 17:55,8 | 00:18,2 |
3. | Eero Okkonen | Kainuun Hiihtoseura | 18:15,8 | 00:38,2 |
4. | Erkki Tanskanen | Haapajärven Kiilat | 20:15,5 | 02:37,9 |
Sarja M 65, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Ari Svanberg | Lapinlahden Veto | 14:51,0 | 00:00,0 |
2. | Aito Pennanen | Kiuruveden Urheilijat | 16:30,1 | 01:39,1 |
3. | Juhani Kumpusalo | Nivalan Urheilijat | 16:42,1 | 01:51,1 |
4. | Jouko Karppinen | Utajärven urheilijat | 19:13,9 | 04:22,9 |
Sarja M 60, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Jari Hurtig | Suomussalmen Rasti | 17:30,2 | 00:00,0 |
Sarja M 55, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Jukka Puustinen | Kainuun Hiihtoseura | 14:45,9 | 00:00,0 |
2. | Keijo Pulkkinen | Kempeleen MaratonKlubi | 16:12,5 | 01:26,6 |
3. | Tom West | IK Falken | 16:35,9 | 01:50,0 |
4. | Jari Kamula | Siikalatvan Urheilijat | 18:08,6 | 03:22,7 |
Sarja M 50, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Kari Kokko | Utajärven Urheilijat | 14:42,0 | 00:00,0 |
2. | Pekka Eeronheimo | Oulun Kilpa-Veljet | 15:05,6 | 00:23,6 |
3. | Janne Tuhkalainen | Mikkelin Hiihtäjät | 15:48,1 | 01:06,1 |
Sarja M 45, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Heikki Tuovinen | Kuivasjärven Aura | 15:15,9 | 00:00,0 |
2. | Sami Tapaninaho | Oulun Kilpa-Veljet | 15:18,4 | 00:02,5 |
3. | Aku-Pekka Mölsä | Kuopion Hiihtäjät | 19:04,3 | 03:48,4 |
Sarja M 40, matka 5 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Kimmo Seppänen | Ristijärven Pyry | 14:23,3 | 00:00,0 |
2. | Juhani Timmerbacka | Kempeleen Pyrintö | 15:17,7 | 00:54,4 |
3. | Janne Salonkari | Kempeleen Pyrintö | 17:26,5 | 03:03,2 |
Sarja M 18, matka 10 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Juho Hyyryläinen | Vaalan Karhu | 27:45,9 | 00:00,0 |
2. | Artturi Tölli | Kainuun Hiihtoseura | 28:33,3 | 00:47,4 |
3. | Jaakko Kyllönen | Kainuun Hiihtoseura | 30:24,8 | 02:38,9 |
Aapo Kurttila | Utajäven Urheilijat | DNS | ||
Sarja M 20, matka 10 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Miika Ylikulju | Team Skiers | 27:50,9 | 00:00,0 |
2. | Antti Harjuhaahto | Team Skiers | 29:42,6 | 01:51,7 |
Sarja Myl, matka 10 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Loppuaika | Erotus |
1. | Tino Tiilikainen | Vuokatti Ski Team Kainuu | 25:07,0 | 00:00,0 |
2. | Santeri Pirneskoski | Visa Ski Team Kemi | 25:37,1 | 00:30,1 |
3. | Eero Aittolampi | Visa Ski Team Kemi | 25:49,7 | 00:42,7 |
4. | Wiljam Mattila | Proski Oulu | 26:06,8 | 00:59,8 |
5. | Iiro-Mikko Harju | Pohti SkiTeam | 26:07,4 | 01:00,4 |
6. | Petteri Kymäläinen | Kuusamon Erä-Veikot | 26:38,0 | 01:31,0 |
7. | Petteri Laurén | Team Skiers | 27:22,6 | 02:15,6 |
8. | Juuso Kivilähde | Noormarkun Nopsa | 27:30,7 | 02:23,7 |
9. | Iiro Åman | Kempeleen Pyrintö | 27:42,3 | 02:35,3 |
Niilo Syrjälä | Valkeakosken Haka | DNS |
Kategoria: Laskiaishiihtojen historiaa, Tulokset