127. Kestilän Laskiaishiihdot 26.2.2017, tulokset

image_pdfimage_print

Alla 26.2.2017 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehditömuodossa (rtf) =>

 

  Sarja N10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Alisa Pyykkönen Paltamon Urheilijat 11:50,1 00:00,0
         
  Sarja M10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
  Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat DNS  
  Akseli Hyvärinen Laitasaaren Veto DNS  
         
  Sarja N12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Saija Nordström Rantsilan Raikas 14:06,0 00:00,0
2. Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 15:26,3 01:20,3
  Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto DNS  
         
  Sarja M12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Oscar Rahja Kalajoen Junkkarit 10:52,2 00:00,0
         
  Sarja N14, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Inka Leppälä Saloisten Salama 12:13,2 00:00,0
2. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 14:24,7 02:11,5
  Hanna Soronen Iin Hiihtoseura DNS  
         
  Sarja N16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 16:38,2 00:00,0
2. Hannah Smart Paltamon Urheilijat 17:59,8 01:21,6
3. Loviisa Löytynoja Limingan Niittomiehet 19:56,6 03:18,4
  Heini Niva Laitasaaren Veto DNS  
  Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat DNS  
         
  Sarja N18, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Heidi Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 17:00,5 00:00,0
2. Silja Saarela Oulun Hiihtoseura 17:16,5 00:16,0
3. Katriina Autti Oulun Hiihtoseura 17:31,1 00:30,6
  Anni Huovinen Paltamon Urheilijat DNS  
         
  Sarja N20, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 16:30,0 00:00,0
2. Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 17:23,6 00:53,6
  Pauliina Oikarinen Paltamon Urheilijat DNS  
  Veera Soini Oulun Hiihtoseura DNS  
  Sara Niva Oulun Hiihtoseura DNS  
         
  Sarja N55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anja Paakinaho Pulkkilan Ponsi 20:15,4 00:00,0
2. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 24:34,7 04:19,3
         
  Sarja N45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 18:06,6 00:00,0
2. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 19:11,0 01:04,4
         
  Sarja N35, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 19:50,0 00:00,0
  Liisa Raesalmi Kestilän Kisa-Veikot DNS  
         
  Sarja N, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 14:52,1 00:00,0
2. Ruut Vähämetsä Oulun Hiihtoseura 15:06,9 00:14,8
3. Tiina Idström Inarin Yritys 15:19,9 00:27,8
4. Päivi Piminäinen Kainuun Hiihtoseura 15:38,1 00:46,0
5. Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 15:41,1 00:49,0
6. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 15:45,0 00:52,9
7. Maria Virpi Oulun Hiihtoseura 15:57,2 01:05,1
8. Janika Utriainen Oulun Hiihtoseura 16:01,2 01:09,1
9. Mari Patanen Saloisten Salama 16:38,4 01:46,3
10. Julia Korkiakoski Alavieskan Viri 17:23,8 02:31,7
11. Alisa Pyrrö Lahden Hiihtoseura 19:31,1 04:39,0
  Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura DNS  
         
  Sarja M14, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 16:21,3 00:00,0
2. Tomi Kumpulainen Kiuruveden Urheilijat 19:16,7 02:55,4
3. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 20:12,1 03:50,8
4. Aki Pennanen Kiuruveden Urheilijat 21:18,1 04:56,8
5. Ossi Hyttinen Siikalatvan Urheilijat 26:21,1 09:59,8
         
  Sarja M16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aleksi Koirikivi Kiuruveden Urheilijat 19:01,7 00:00,0
  Tommi Koirikivi Kiuruveden Urheilijat DNS  
         
  Sarja M70, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Väinö Pääkkö Kankaantaan Kisa 16:20,2 00:00,0
2. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 17:03,7 00:43,5
3. Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 17:07,0 00:46,8
4. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 17:59,5 01:39,3
5. Väinö Ålander Kiuruveden Teräs 18:00,9 01:40,7
6. Mauri Miettunen Karihaaran Visa 18:10,1 01:49,9
7. Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 20:16,6 03:56,4
8. Aulis Pieksämäki Pihtiputaan Tuisku 20:53,2 04:33,0
         
  Sarja M65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 15:53,5 00:00,0
2. Martti Immonen Oulaisten Huima 17:14,1 01:20,6
3. Seppo Ranta-Eskola Oulaisten Huima 18:18,3 02:24,8
  Keijo Salonen Kuivasjärven Aura DNS  
  Asko Happonen Kuopion Hiihtäjät DNS  
         
  Sarja M60, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 16:15,0 00:00,0
2. Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 16:38,4 00:23,4
  Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat DNF  
         
  Sarja M55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 14:28,1 00:00,0
2. Timo Hämäläinen Kainuun Hiihtoseura 14:58,0 00:29,9
3. Heikki Roimas Kälviän Tarmo 15:58,5 01:30,4
4. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 16:38,5 02:10,4
         
  Sarja M50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 14:01,1 00:00,0
2. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 14:27,4 00:26,3
3. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 14:46,3 00:45,2
4. Veli Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 15:25,8 01:24,7
5. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 17:03,6 03:02,5
6. Raimo Järvelä Kainuun Hiihtoseura 17:10,8 03:09,7
7. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 17:35,1 03:34,0
  Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi DNS  
         
  Sarja M45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 13:38,0 00:00,0
2. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 14:26,6 00:48,6
3. Jari Mäntylä Haapaveden Urheilijat 14:57,9 01:19,9
4. Jarkko Päkkilä Pyhäjärven Pohti 15:59,8 02:21,8
         
  Sarja M40 matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 13:55,7 00:00,0
2. Sami Ranta-Eskola Oulaisten Huima 16:58,9 03:03,2
         
  Sarja M35, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
  Toni Happonen Kuopion Hiihtäjät DNS  
         
  Sarja M18, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 30:43,1 00:00,0
2. Werneri Pudas Alavieskan Viri 31:26,0 00:42,9
3. Riku Koirikivi Kiuruveden Urheilijat 32:47,8 02:04,7
         
  Sarja M20, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Verneri Sievänen Kuhmo-Ski 27:46,1 00:00,0
2. Atte Korhonen Vuokattisport Clup 28:08,1 00:22,0
3. Aatu Mäkelä Joensuun Kataja 28:29,1 00:43,0
4. Petteri Laurèn Oulun Hiihtoseura 29:03,5 01:17,4
5. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 31:17,8 03:31,7
         
  Sarja Myl, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 25:24,9 00:00,0
2. Reima Idström Inarin Yritys 26:04,7 00:39,8
3. Matias Tiiro Metsä-Veikot 85 26:37,8 01:12,9
4. Tuomas Nurkkala Pyhäjärven Pohti 28:00,0 02:35,1
  Eero Kukkonen Oulun Hiihtoseura DNS  
  Matti Korhonen Limingan Niittomiehet DNS  

Jätä vastaus.