126. Kestilän Laskiaishiihdot 7.2.2016, tulokset

image_pdfimage_print

Alla 7.2.2016 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehditömuodossa (rtf) =>

 

Sarja N10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Alisa Pyykkönen Paltamon Urheilijat 10:46,0 00:00,0
Sarja M10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Oliver Törmäkangas Sotkamon Jymy 09:00,6 00:00,0
2. Oscar Rahja Kalajoen Junkkarit 09:04,0 00:03,4
3. Iiro Säisä Vieremän Koitto 09:06,7 00:06,1
Sarja N12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Noora Mäkäräinen Iisalmen Visa 09:35,5 00:00,0
2 Peppi Leppälä Reisjärven Pilke 09:48,0 00:12,5
3 Jenna Rautiala Pyhäjärven Pohti 09:54,0 00:18,5
4 Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 09:55,6 00:20,1
5 Sanni Pirttikoski Utajärven Urheilijat 10:34,2 00:58,7
6 Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 14:07,0 04:31,5
Emma Leinonen Kestilän Kisa-Veikot DNF
Sarja M12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Matti Salmi Laitasaaren Veto 11:45,6 00:00,0
Topias Törmäkangas Sotkamon Jymy DNS
Sarja N14, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Hannah Smart Sotkamom Jymy 08:48,0 00:00,0
2. Milla Huusko Ristijärven Pyry 09:09,9 00:21,9
3. Veera Säisä Iisalmen Visa 09:41,1 00:53,1
4. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 09:45,3 00:57,3
5. Olivia Törmäkangas Sotkamon Jymy 10:41,9 01:53,9
6. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 12:43,1 03:55,1
Sarja N16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 14:55,3 00:00,0
2. Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura 16:11,7 01:16,4
3. Heini Niva Laitasaaren Veto 18:50,6 03:55,3
Loviisa Löytynoja Limingan Niittomiehet DNS
Mette Hartonen Sotkamon Jymy DNS
Anni Huovinen Paltamon Urheilijat DNS
Sarja N18, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Veera Soini Oulun Hiihtoseura 16:10,4 00:00,0
2. Sara Niva Oulun Hiihtoseura 17:04,6 00:54,2
Sarja N55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 21:25,2 00:00,0
Orvokki Mäyrä Kiuruveden Urheilijat DNS
Sarja N45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 16:17,3 00:00,0
2. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 16:45,8 00:28,5
Sarja N35, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 17:15,9 00:00,0
Sarja N, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 14:15,0 14:15,0
2. Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat 14:24,2 14:24,2
3. Erika Utriainen Oulun Hiihtoseura 14:53,9 14:53,9
4. Mari Patanen Saloisten Salama 15:03,6 15:03,6
5. Maija Holopainen Puijon Hiihtoseura 15:18,0 15:18,0
6. Jonna Säisä Vieremän Koitto 15:18,5 15:18,5
7. Terhi Tuorilainen Kiuruveden Urheilijat 16:08,6 16:08,6
8. Julia Korkiakoski Alavieskan Viri 16:46,3 16:46,3
9. Hanna Hangasmaa Ylivieskan Kuula 17:09,7 17:09,7
Sarja M14, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Markus Saaranen Huhtasuon Hiihto 2000 14:51,5 00:00,0
2. Tommi Koirikivi Kiuruveden Urheilijat 15:22,0 00:30,5
3. Paulus Pyykkönen Paltamon Urheilijat 18:36,6 03:45,1
4. Miikka Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 19:50,7 04:59,2
Sarja M16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Werneri Pudas Alavieskan Viri 14:53,1 00:00,0
2. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 15:01,5 00:08,4
Sarja M70, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Vesa Rantaeskola Saloisten Reipas 16:47,5 00:00,0
2. Taisto Voutiainen Toivakan Rivakka 17:36,7 00:49,2
2. Väinö Ålander Kiuruveden Teräs 17:36,7 00:49,2
4. Aulis Pieksämäki Pihtiputaan Tuisku 18:52,4 02:04,9
Pauli Bordi Oulun Kilpa-Veljet DNS
Sarja M65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Päivö Paavola Haapaveden Urheilijat 15:04,8 00:00,0
2. Sauli Hujanen Kiuruveden Teräs 15:41,1 00:36,3
3. Martti Immonen Oulaisten Huima 15:55,3 00:50,5
4. Sakari Nyyssönen Pielaveden Sampo 16:51,0 01:46,2
5. Jukka Vakkuri Oulun Hiihtoseura 16:51,1 01:46,3
6. Seppo Rantaeskola Oulaisten Huima 17:30,8 02:26,0
Esko Koivula Taivalkosken Kuohu DNS
Sarja M60, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat 14:48,1 00:00,0
2. Jukka Suomela Kiuruveden Teräs 15:29,0 00:40,9
Pauli Martikainen Haapaveden Urheilijat DNS
Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti DNS
Sarja M55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Paavo Seppänen Oulun Hiihtoseura 14:06,1 00:00,0
2. Ahti Härkönen Puolangan Ryhti 14:11,8 00:05,7
3. Erkki Partanen Lapinlahden Veto 14:39,7 00:33,6
4. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 15:18,0 01:11,9
5. Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 15:19,6 01:13,5
6. Ilpo Rönkkö Vieremän Koitto 15:25,0 01:18,9
7. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 15:25,2 01:19,1
Sarja M50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 13:30,6 00:00,0
2. Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 14:29,7 00:59,1
3. Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 14:51,0 01:20,4
4. Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 15:23,4 01:52,8
5. Juha Kuosmanen Pyhäjärven Pohti 15:30,2 01:59,6
6. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 15:48,7 02:18,1
7. Jari Mäkinen Sonkajärven Pahka 15:51,3 02:20,7
8. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 17:48,5 04:17,9
Sarja M45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mika Tohmola Muonion Kiri 13:57,1 00:00,0
2. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 16:07,7 02:10,6
Jarkko Päkkilä Pyhäjärven Pohti DNS
Sarja M40, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Säisä Vieremän Koitto 13:55,7 00:00,0
2. Sami Karjalainen Iisalmen Visa 14:13,7 00:18,0
3. Sami Rantaeskola Oulaisten Huima 15:45,9 01:50,2
Sarja M35, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 25:38,9 00:00,0
2. Jari Kaarakainen Iisalmen Visa 25:58,8 00:19,9
3. Jani Laine Kuivasjärven Aura 26:01,4 00:22,5
4. Juha Härkönen Saloisten Reipas 31:58,2 06:19,3
Sarja M18, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 29:55,3 00:00,0
Sarja M20, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 26:44,7 00:00,0
Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama DNS
Sarja Myl, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Teemu Härkönen Vuokatti Ski Team 23:33,4 00:00,0
2. Risto Uuusivirta Haapajärven Kiilat 23:45,4 00:12,0
3. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 24:15,0 00:41,6
4. Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 25:09,1 01:35,7
5. Jouni Komu Pyhäjärven Pohti 25:37,6 02:04,2
6. Petri Torvinen Ristijärven Pyry 25:47,4 02:14,0
7. Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 26:46,9 03:13,5
8. Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 27:47,8 04:14,4
9. Tero Leinonen Oulaisten Huima 27:54,3 04:20,9
10. Markus Mattola Pihtiputaan Tuisku 28:50,4 05:17,0
Markus Kanamäki Saloisten Salama DNS

Jätä vastaus.