Vattenfall seuracupfinaali 2010

image_pdfimage_print

Kisa-Veikkojen joukkue sijoittui 12:ksi Vattenfall seuracupfinaalissa Vihdissä 28.8. Seura kilpailee pienten kuntien eli KILO-sarjassa. Alkuerien jälkeen seura oli sijalla kymmenen, mutta pari pykälää jouduttiin antaman finaalissa periksi. Muutama sairaustapaus ja kestävyysjuoksijoitten vähyys olivat merkittävimmät tekijät pieneen alamäkeen. Sen kummemmin jossittelematta täydellä joukkueella olisi tilanne ollut päinvastainen, todennäköinen sijoitus olisi ollut 8-10.

Mitalisijoituksia tuli ihan mukavasti. Heidi Akbaba voitti T15 satasen kesän parhaallaan 13,26. Sakari Niskala oli toinen P15 keihäässä ennätystuloksella 48.78. Pronssille ylsivät Kaarin Ojala T15 seipäässä 240 ylityksellä, Anni Huovinen T11 1000m ennätysjuoksullaan 3.48,88 ja Jere Tervonen P11 kuulassa niin ikään ennätyksellään 7.97. Monet tekivät kesän parhaan tuloksen tässä kesän merkittävässä joukkuekilpailussa.

Kaikkien osuus on merkittävä joukkuekilpailussa. Jokainen sijoitus vaikuttaa yhteistulokseen. Niinpä monet joutuvat kilpailemaan vähän vieraassakin lajissa tai ikäänsä vanhempien sarjassa, jotta joukkue saataisiin mahdollisimman täydeksi. Erikoismaininnan ansaitsevat Jyri Tuomaala ja Janne Still, jotka kilpailivat monta vuotta ikäisiään vanhempien joukossa. Pojat ovat kahdeksanvuotiaita. Jyri kilpaili P13 sarjan 1000 metrillä ja Janne P11 sarjan 60 metrillä. Eikä kumpikaan jäänyt lajinsa hännänhuipuksi. Kisamatka huipentui Suomi-Ruotsi maaotteluun, jota joukkue pääsi Olympiastadionilla seuraamaan.

=>kuvia

Lopputulokset

KILO-sarja (Vihti)

   1. Lappajärven Veikot 350,5
   2. Larsmo IF 342,5
   3. Kuortaneen Kunto 309,5
   4. Pihtiputaan Tuisku 292
   5. Kaustisten Pohjan-Veikot 286,5
   6. Kälviän Tarmo 272
   7. Sulkavan Urheilijat –41 268
   8. Posion Pyrintö 229,5
   9. Vetelin Urheilijat 227,
  10. Kosken Kaiku 219,5
  11. Varpaisjärven Vire 216,5
  12. Kestilän Kisa-Veikot 214,5
  13. Töysän Veto 165,5
  14. Ristiinan Urheilijat 158,5
  15. Vehmaan Kiisto 149

M17 1500 m
  1. Tuukka Löytynoja              KälvTa              4.17,06
  2. Miika Pajukangas              KaustPV             4.18,49
  3. Eino Vuollet                  PosPy               4.29,53
  4. Simon Haglund                 LarsmoIF            4.30,16
  5. Osmo Jalli                    KoskKai             4.31,66
  6. Joona Joensuu                 KuortKu             4.32,43
  7. Akseli Olli                   LappVei             4.49,45
  8. Jarkko Rissanen               VarpVi              5.34,37
  9. Matias Parpala                VetU                5.38,68
 10. Santeri Mikkonen              SulkU               5.45,02
 11. Eemeli Karppi                 VehmKi              5.49,72
 12. Joel Hakkarainen              PihtipTui           5.51,58
 13. Jani Levelä-Pohjala           TöysVe              6.32,83

M17 Kolmiloikka
  1. Elmo Savola                   LappVei             13,21 -0,3
  2. Mikko Heiskanen               VarpVi              12,77 -0,6
  3. Niko Nevala                   KoskKai             12,54 -0,4
  4. Aapo Soudunsaari              PosPy               12,26 -0,6
  5. Pontus Salonen                KaustPV             11,93 -0,2
  6. Conny Finne                   LarsmoIF            11,88 -0,3
  7. Miika Vähähyyppä              KälvTa              11,54 -0,1
  8. Joni Luostarinen              KuortKu             11,32 -0,3
  9. Paavo Åivo                    VetU                10,47 -0,4
 10. Teemu Härmä                   KestKV              10,39 -0,3
 11. Santeri Turunen               PihtipTui           10,19 -0,2
 12. Mika Sirviö                   SulkU                9,87 -0,9
 13. Henri Savola                  TöysVe               8,22 -0,3 
 14. Arttu Harjuntausta            RistU                7,02 -1,3

M17 Kuula
  1. Petri Karasti                 PosPy               12,87
  2. Henri Liipola                 KoskKai             12,63
  3. Arttu Hänninen                VarpVi              12,19
  4. Janne Uusitalo                PihtipTui           11,85
  5. Hannes Torppa                 VetU                11,63
  6. Rickard Nylund                LarsmoIF            11,60
  7. Ville Riihimäki               KuortKu             11,46
  8. Mika Rummukainen              RistU               11,08
  9. Jarno Hulkkonen               SulkU               11,04
 10. Valtteri Rantonen             KestKV              10,77
     Henri Takamäki                KuortKu             10,72
 11. Janne Muuraiskangas           KälvTa               9,80
 12. Onni Salonen                  KaustPV              9,11
 13. Saku Levelä-Pohjala           TöysVe               8,90
 14. Mikael Savola                 LappVei              8,13
 15. Oskari Kaskinen               VehmKi               7,99

P15 100 m
Erä 1   -0,4
  1. Teemu Veteläsuo               LappVei             11,76
  2. Felix Blau                    SulkU/GER           12,95
  3. Vesa Huokuniemi               PosPy               13,55
  4. Sebastian Haglund             LarsmoIF            13,94
  5. Juuso Pyylampi                TöysVe              14,79
  6. Aaro Puttonen                 RistU               16,01
  7. Riku Arvela                   VehmKi              17,89
Erä 2   +0,9
  1. Jonathan Marjeta              KälvTa              12,23
  2. Markku Haavisto               KoskKai             12,35
  3. Viljami Parpala               VetU                12,68
  4. Eetu Mäkelä                   KuortKu             12,91
  5. Henri Liimatainen             PihtipTui           13,23
  6. Simo Härmä                    KestKV              13,32
  7. Pekka Jylhä                   KaustPV             13,51
  8. Aleksi Hänninen               VarpVi              13,94

P15 2000 m
  1. Valtteri Joki                 VetU                6.41,93
  2. Juho Mikkonen                 SulkU               6.44,91
  3. Antti Rauma                   KaustPV             6.44,98
  4. Juhani Ruokoja                KälvTa              6.47,75
  5. Anders Öst                    LarsmoIF            6.52,53
  6. Daniel Luoma                  LappVei             6.58,02
  7. Tero Kallatsa                 PihtipTui           7.05,66
  8. Ville Karasti                 PosPy               7.51,34
  9. Jaakko Peltokangas            KuortKu             8.27,81
 10. Aleksi Terhelä                VehmKi              8.38,79
 11. Mikke Kuivasmäki              TöysVe              9.39,89

P15 Seiväs
  1. Valtteri Nyyssölä             LappVei             330
  2. Kristoffer Pesola             LarsmoIF            250
  3. Joni Taskinen                 VehmKi              250
  4. Sami Mikkola                  SulkU               230
  5. Eemeli Purola                 KaustPV             230
  6. Janne Jolkki                  KoskKai             230
  7. Roope Mikkonen                PihtipTui           220
  8. Jussi Jurmu                   PosPy               210
  9. Aatu Hämeenaho                KestKV              210
 10. Toni Vesteri                  KuortKu             200
 11. Riku Kallioniemi              TöysVe              180
 12. Roni Väänänen                 VarpVi              180
 13. Miikka Matilainen             RistU               170

P15 Keihäs
  1. Matti Kahilainen              PihtipTui           50,60
  2. Sakari Niskala                KestKV              48,78
  3. Tomi Hiltunen                 SulkU               44,09
  4. Johannes Orava                RistU               43,93
  5. Antti Mäkelä                  KaustPV             43,44
  6. Saku Taittonen                KuortKu             41,53
  7. Jaakko Hauta-Aho              TöysVe              35,60
  8. Aleksi Lahtela                PosPy               35,08
  9. Eemeli Pyy                    LappVei             34,81
 10. Adam Rönnqvist                LarsmoIF            31,11
 11. Teemu Varjo                   VehmKi              31,03
 12. Aleksi Huttunen               VarpVi              30,17
 13. Samuli Saksi                  KoskKai             26,50
 14. Jaakko Pihlajamaa             VetU                18,95

P13 1000 m
  1. Eero Vuollet                  PosPy               3.07,87
  2. Jaakko Salo                   VetU                3.12,97
  3. Konsta Hämäläinen             SulkU               3.13,35
  4. Olli Jalli                    KoskKai             3.13,47
  5. Hermanni Porthen              LappVei             3.17,37
  6. Tuomas Mattola                PihtipTui           3.17,61
  7. Johannes Öst                  LarsmoIF            3.28,11
  8. Eero Ylinen                   KuortKu             3.30,89
  9. Simeon Maukonen               KaustPV             3.36,33
 10. Samu Hakola                   TöysVe              3.42,40
 11. Oskari Alatupa                KälvTa              3.48,97
 12. Frans Isolauri                VehmKi              3.59,92
 13. Juuso Ukkonen                 VarpVi              4.19,93
 14. Jyri Tuomaala                 KestKV              4.33,90
 15. Ekku Korhola                  RistU               4.41,71

P13 60 m aj ei tuulilukemia!
Erä 1                
  1. Kevin Kreen                   KoskKai             10,04
  2. Joona Parkkinen               PihtipTui           10,45
  3. Sami Torppa                   VetU                11,32
  4. Ilari Kallioniemi             KuortKu             12,50
  5. Akseli Myllymäki              KaustPV             12,87
  6. Antti Väänänen                KestKV              13,12
  7. Juha Matilainen               VarpVi              13,17
  8. Ilari Pietilä                 KälvTa              13,26
Erä 2                
  1. Linus Ljung                   LarsmoIF            11,28
  2. Miika Hölsä                   SulkU               12,11
  3. Jyri Vesanen                  LappVei             12,53
  4. Joonas Orava                  RistU               13,96
  5. Juhani Hauta-Aho              TöysVe              14,00

P13 Korkeus
  1. Artur Hämäläinen              KuortKu             158
  2. Jani Kivinen                  PihtipTui           147
  3. Adisu Holmström               LarsmoIF            138
  4. Pyry Matilainen               RistU               135
  5. Heikki Kuivasmäki             TöysVe              130
  6. Olli Pelkonen                 SulkU               125
  6. Oskari Vinkka                 LappVei             125
  8. Jussi-Pekka Mäkelä            VehmKi              125
  9. Samppa Laakso                 VarpVi              115
 10. Dani Heikkinen                PosPy               110
 11. Teemu Still                   KestKV              105
 12. Miika Harjukoski              KaustPV             100

P13 Moukari
  1. Marko Kallioniemi             TöysVe              38,41
  2. Leevi Jukkola                 KälvTa              38,01
  3. Niko Partanen                 SulkU               35,05
  4. Vasalampi Joona               KaustPV             27,68
  5. Antti Kumpulainen             PihtipTui           26,20
  6. Otso Puro                     LappVei              2613
  7. Osman Akbaba                  KestKV              23,18
  8. Jere Taskinen                 VehmKi              22,49
  9. Patrik Kainulainen            VarpVi              20,82
 10. Jarkko Salo                   VetU                16,30
 11. Matti Korhola                 RistU               14,65
 12. Arttu Oikarainen              PosPy               11,83
 13. Janne Riihimäki               KuortKu             10,61
 14. Viktor Rönnqvist              LarsmoIF             9,10
 15. Tuomas Pakola                 KoskKai              3,58

P11 60 m ei tuulilukemia
Erä 1                
  1. Konsta Alatupa                KälvTa               9,02
  2. Juuso Ahvenniemi              LappVei              9,54
  3. Aleksi Takala                 KuortKu              9,58
  3. Larry Suvanto                 KaustPV              9,58
  5. Eetu Kumpulainen              PihtipTui            9,95
  6. Eddie Roos                    LarsmoIF            10,13
  7. Toni Mattila                  KoskKai             10,20
  8. Janne Still                   KestKV              10,95
Erä 2                
  1. Teemu Hintsanen               SulkU                8,91
  2. Oskari Huukkala               VehmKi               9,12
  3. Aleksi Rantala                VetU                 9,18
  4. Laine Hessu                   PosPy               10,26
  5. Petri Laakso                  VarpVi              10,57
  6. Samuli Harju                  TöysVe              11,43
  7. Iiro Rummukainen              RistU               12,49

P11 1000 m
  1. Tarmo Savola                  LappVei             3.30,97
  2. Kasper Salo                   KälvTa              3.31,83
  3. Eetu Rasi                     PihtipTui           3.39,04
  4. Juho Mattila                  KoskKai             3.43,01
  5. Ville Hämäläinen              SulkU               3.43,81
  6. Victor Hiltunen               LarsmoIF            3.45,72
  7. Joona Still                   KestKV              3.47,15
  8. Otto Pitkänen                 KuortKu             3.48,16
  9. Felix Paavola                 KaustPV             3.52,74
 10. Sami Karjalainen              PosPy               3.57,58
 11. Setti Pirkola                 VehmKi              4.04,19
 12. Lassi Kähäri                  RistU               4.04,59
 13. Janne Läspä                   VetU                4.10,93
 14. Eemeli Toivola                TöysVe              4.13,57
 15. Antti Heiskanen               VarpVi              4.14,04

P11 Pituus
  1. Eemil Ali-Haapala             KaustPV             4,20 
  2. Max Hellström                 LarsmoIF            3,99 
  3. Juhana Virtanen               VehmKi              3,99
  4. Jone Myyryläinen              PihtipTui           3,93
  5. Esa Savola                    LappVei             3,71
  6. Niki Tervola                  KälvTa              3,62
  7. Miro Rasinperä                KuortKu             3,61
  8. Konsta Hepo-Oja               KestKV              3,55  
  9. Kristo Kreen                  KoskKai             3,48
 10. Aaro Åivo                     VetU                3,29
 11. Juuso Airisniemi              PosPy               3,18
 12. Kim Pesonen                   RistU               3,17
 13. Veikka Liljeström             SulkU               3,16
 14. Elmeri Qvintus                VarpVi              2,96
 15. Jani Tonteri                  TöysVe              2,88

P11 Kuula
  1. Aapo Hunnakko                 KuortKu             8,80
  2. Kustaa Toivola                TöysVe              8,19
  3. Jere Tervonen                 KestKV              7,97
  4. Aatu-Eemeli Veteläsuo         LappVei             7,88
  5. Joonas Ämmänkoski             KaustPV             7,71
  6. Jesse Parkkinen               PihtipTui           7,60
  7. Veerti Lappalainen            SulkU               7,49
  8. Konsta Pöyhönen               VetU                7,48
  9. Jussi Kähäri                  RistU               7,39
 10. Jere Koivuranta               KälvTa              7,09
 11. Jasperi Juutinen              VarpVi              6,97
 12. Robin Falck                   VehmKi              6,57
 13. Simon Strömberg               LarsmoIF            5,13
 14. Veeti Huokuniemi              PosPy               4,88

N17 1500 m
  1. Veera Timo                    LappVei             5.41,37
  2. Saana Peltola                 KaustPV             5.43,89
  3. Aino Salminen                 LarsmoIF            5.44,52
  4. Sanna Kurikkala               KälvTa              5.44,78
  5. Taru Kaaranka                 KuortKu             6.05,87
  6. Marika Ruokamo                PosPy               6.06,50
  7. Reeta Tolari                  RistU               6.10,07
  8. Terhi Behm                    SulkU               6.14,74
  9. Senja Mäkitörmä               VarpVi              6.20,77
 10. Wilhelmiina Jokiaho           TöysVe              6.52,43
 11. Roosa Syrjälä                 VetU                6.56,97
 12. Hanna Männikkö                PihtipTui           7.18,09
 13. Karoliine Sirvidas            KoskKai             7.35,28

N17 Kolmiloikka
  1. Heidi Takalo-Mattila          VetU                10,68 +0,6
  2. Kaisa Honkaharju              KälvTa              10,55 -0,4
  3. Johanna Kujala                LappVei              9,93 -1,3
  4. Karolina Öst                  LarsmoIF             9,72 -0,7
  5. Nea Rasi                      PihtipTui            9,68 -0,8
  6. Jenni Väänänen                VarpVi               9,61 -1,2
  7. Annemari Hepo-Oja             KestKV               9,37 -0,4
  8. Ann-Mari Anttila              KoskKai              9,33 +1,0
  9. Essi Valo                     KaustPV              9,12 -0,2
 10. Katri Oikarainen              PosPy                9,07 -0,5
 11. Amanda Seppälä                VehmKi               8,86 +0,4
 12. Elli-Maria Lassila            KuortKu              8,55 -0,4
 13. Maria Syrjäläinen             RistU                7,94 -0,4
 14. Siiri Hukkanen                SulkU                7,82 -0,8
 15. Tytti Kallioniemi             TöysVe               7,74 -0,5

N17 Kuula
  1. Sanna Roivainen               VarpVi               10,70
  2. Anna Takala                   LappVei              10,67
  3. Keete Kreen                   KoskKai              10,38
  4. Jenna Harju-Autti             PosPy                10,07
  5. Kaisa-Leena Paavola           KaustPV              10,07
  6. Anni Pesonen                  RistU                 9,71
  7. Riina Rantala                 VetU                  9,71
  8. Nina Akbaba                   KestKV                9,48
  9. Elisabeth Nylund              LarsmoIF              9,42
 10. Jenna Kallatsa                PihtipTui             8,71
 11. Fanni Stevander               KuortKu               8,12
 12. Mira Kitula                   TöysVe                7,85
 13. Julia Munck                   SulkU                 7,32
 14. Ella Karppi                   VehmKi                7,19
 15. Piia Vähähyyppä               KälvTa                7,00

T15 100 m
Erä 1   -0,2
  1. Amanda Sjölund                LarsmoIF             13,99
  2. Sini Mikkola                  SulkU                14,04
  3. Saija Kulojärvi               PosPy                14,16
  4. Riina Rinta-Aho               TöysVe               16,58
     Eveliina Olkkonen             RistU                   DQ
     Taru Mäkisuvio                VetU                   DNS
Erä 2   -0,8
  1. Heidi Akbaba                  KestKV               13,26
  2. Susan Väisänen                VarpVi               13,44
  3. Iida Kallioniemi              KuortKu              13,47
  4. Janika Vesanen                LappVei              14,51
  5. Hanna Honkaharju              KälvTa               14,58
  6. Miisa Simola                  KoskKai              14,64
  7. Bea Muhonen                   PihtipTui            14,96
  8. Riikka Valo                   KaustPV              15,15

T15 2000 m
  1. Nuppu Peltoniemi              KaustPV              7.12,89
  2. Aino Kivenmäki                KuortKu              7.13,17
  3. Julia Hiltunen                LarsmoIF             7.24,32
  4. Jenna Vähähyyppä              KälvTa               7.31,95
  5. Emmi Paukku                   PihtipTui            7.40,74
  6. Henna Rusanen                 VarpVi               7.41,44
  7. Jenna Alaste                  PosPy                8.03,69
  8. Irene Lindström               SulkU                8.44,45
  9. Senni Kaunisto                LappVei              8.45,27
 10. Essi Klemola                  VetU                 8.55,86
 11. Satu Korhola                  RistU                8.56,47
 12. Sini-Tuuli Hautalahti         TöysVe               9.16,08
 13. Ida Still                     KestKV               9.19,62
 14. Riina Topi                    VehmKi               9.29,58
     Eveliina Nurmi                KoskKai                  DNS

T15 Seiväs
  1. Essi Hunnakko                 KuortKu              275
  2. Juulia Ojala                  LappVei              250
  3. Kaarin Ojala                  KestKV               240
  4. Heidi Siekkinen               PihtipTui            230
  5. Noora Prinkkilä               TöysVe               210
  6. Jennie Sandström              LarsmoIF             200
  7. Janika Baltzar                KaustPV              150
  8. Laura Vähähyyppä              KälvTa               130
  9. Pinja Hämäläinen              RistU                090
  9. Juulia Jolkki                 KoskKai              090
 11. Ira Väänänen                  VarpVi               090
     Petra Idström                 SulkU                 NH
     Emmi Klemola                  VetU                 DNS

T15 Keihäs
  1. Jasmi Joensuu                 KuortKu              40,04
  2. Riikka Autio                  LappVei              39,09
  3. Maria Moilanen                VarpVi               36,86
  4. Heli Seppänen                 KestKV               36,10
  5. Rebecca Ljung                 LarsmoIF             32,49
  6. Reija Karhunen                RistU                32,44
  7. Niina-Maria Kykyri            KälvTa               32,10
  8. Iina Mattila                  KoskKai              31,39
  9. Roosa Ojala                   VetU                 30,50
 10. Anu Hintsanen                 SulkU                30,26
 11. Marja-Liisa Tikkanen          PihtipTui            28,82
 12. Liisa Heino                   VehmKi               25,51
 13. Iina Toivola                  TöysVe               23,48
 14. Henna Oikarainen              PosPy                21,89
 15. Jenna Kankkonen               KaustPV              19,42

T13 1000 m
  1. Hanna Jumisko                 PosPy                3.22,33
  2. Aino Erkinheimo               LappVei              3.23,96
  3. Jonna Hiltunen                LarsmoIF             3.24,11
  4. Leena Kippo                   KälvTa               3.25,39
  5. Alina Suomalainen             KuortKu              3.34,76
  6. Vilja Peltoniemi              KaustPV              3.38,39
  7. Pinja Pylkkänen               SulkU                3.43,18
  8. Riina Röpelinen               VarpVi               3.45,37
  9. Jenni Yrttikoski              VetU                 3.50,98
 10. Emma Alava                    TöysVe               3.58,46
 11. Anna Noponen                  RistU                4.00,98
 12. Enni Varis                    PihtipTui            4.01,59
 13. Eveliina Juuse                KoskKai              4.16,82
 14. Kaija Haataja                 KestKV               4.22,69
 15. Laura Piiroinen               VehmKi               4.33,38

T13 60 m aj ei tuulilukemia!
Erä 1                
  1. Varpu Vehomäki                SulkU                12,06
  2. Vilma Martin                  PosPy                12,42
  3. Ida Ailio                     VehmKi               14,13
  4. Sina Salonen                  KoskKai              14,36
  5. Alisa Tunkkari                VetU                 14,53
  6. Henna Kuismin                 TöysVe               14,54
Erä 2                
  1. Emma Sundvik                  LarsmoIF             10,46
  2. Martta Savola                 LappVei              11,97
  3. Annika Rauhanoksa             VarpVi               12,29
  4. Isa-Sofia Juvonen             KuortKu              12,34
  5. Johanna Uusitalo              KaustPV              12,57
  6. Hilla Väisänen                KälvTa               12,92
  7. Marina Ahomaa                 KestKV               13,03
  8. Viivi Hämäläinen              PihtipTui            14,00

T13 Korkeus
  1. Viivi Haapakoski              KuortKu              140
  2. Elin Sandström                LarsmoIF             133
  3. Marjut Siekkinen              PihtipTui            133
  4. Henna Takalo-Mattila          VetU                 127
  5. Noora Sinkkonen               SulkU                127
  6. Sofia Isolauri                VehmKi               127
  7. Pulkkinen Hanna               KaustPV              124
  8. Saana Alaste                  PosPy                121
  9. Roosa Väänänen                VarpVi               121
 10. Sinna Saksi                   KoskKai              121
 11. Seidi Kuivasmäki              TöysVe               118
 11. Jenna Brotkin                 KestKV               118
 13. Vilhelmiina Salmikunnas       RistU                118
 14. Sonja Hernesniemi             LappVei              105
 15. Anu Jylhä                     KälvTa               100

T13 Moukari
  1. Essi Levelä-Pohjala           TöysVe               40,78
  2. Kiira Väänänen                VarpVi               38,91
  3. Emilia Olkkonen               RistU                33,81
  4. Anne-Mari Kangas              KälvTa               27,43
  5. Suvi Arvela                   VehmKi               27,13
  6. Hanna-Leena Mäkelä            SulkU                27,05
  7. Johanna Isomäki               LarsmoIF             23,32
  8. Lotta Väkeväinen              LappVei              21,21
  9. Viivi Paavola                 KaustPV              19,71
 10. Minna Salo                    VetU                 19,69
 11. Jenni Sinkkonen               KuortKu              16,29
 12. Jenna Kemppainen              PihtipTui            15,25
 13. Miia Simola                   KoskKai              13,30
 14. Tytti Oikarainen              PosPy                 9,33

T11 60 m ei tuulilukemia
Erä 1                
  1. Noora Perkiömäki              KuortKu               9,65
  2. Elina Knuuttila               KälvTa                9,69
  3. Eveliina Kumpulainen          PihtipTui             9,74
  4. Aliisa Härmä                  KestKV                9,81
  5. Julia Kivinen                 KaustPV               9,97
  6. Jutta Kuoppala                LappVei               9,98
  7. Milla Simola                  KoskKai              10,33
  8. Hanna Rantsi                  VarpVi               11,02
Erä 2                
  1. Malin Björkström              LarsmoIF              9,58
  2. Nata Repo                     RistU                 9,83
  3. Illusia Kontio                VetU                 10,12
  4. Noora Hintsanen               SulkU                10,36
  4. Takapuro Laura                PosPy                10,36
  6. Roosa Savola                  TöysVe               10,78
  7. Tessa Varjo                   VehmKi               10,88

T11 1000 m
  1. Sara Kivenmäki                KuortKu              3.34,35
  2. Jennifer Roos                 LarsmoIF             3.44,80
  3. Anni Huovinen                 KestKV               3.48,88
  4. Jonna Pakola                  KoskKai              3.50,29
  5. Milla Huusko                  VetU                 4.01,46
  6. Sophia Blau                   SulkU                4.01,70
  7. Juuli Hautasaari              LappVei              4.04,17
  8. Senja Honkala                 KälvTa               4.07,06
  9. Laura Wallenius               VehmKi               4.11,58
 10. Elli Myllymäki                KaustPV              4.14,60
 11. Pinja Jääskeläinen            RistU                4.16,27
 12. Karjalainen Julia             PosPy                4.22,06
 13. Jenna Rutanen                 PihtipTui            4.25,18
 14. Riina Ala-Mutka               TöysVe               4.45,27
 15. Maria Rissanen                VarpVi               5.47,34

T11 Pituus
  1. Jenny Asplund                 LarsmoIF             4,16
  2. Jutta Väkeväinen              LappVei              3,91
  3. Sini Karjalainen              PosPy                3,79
  4. Annika Kumpulainen            PihtipTui            3,78
  5. Hilla Sepponen                TöysVe               3,74
  6. Sanni Lindqvist               RistU                3,62
  7. Elisa Pelkonen                SulkU                3,39
  8. Julia Yrttikoski              VetU                 3,27
  9. Kiia Koivuranta               KälvTa               3,25
 10. Roosa Topi                    VehmKi               3,23
 11. Ronja Känsälä                 KaustPV              3,14
 12. Marianne Rauhanoksa           VarpVi               2,94
 13. Maarit Pellikka               KestKV               2,92
 14. Julia Vuolli                  KoskKai              2,88
 15. Noora Rasinperä               KuortKu              2,85

T11 Kuula
  1. Mari Kahilainen               PihtipTui            8,60
  2. Alina Strömberg               LarsmoIF             8,02
  3. Essi Viinamäki                LappVei              7,64
  4. Heidi Nevala                  KoskKai              7,47
  5. Ida-Maria Maunula             KälvTa               7,32
  6. Alexandra Karhukorpi          KaustPV              6,91
  7. Jenna Helander                KestKV               6,66
  8. Mirella Hölsä                 SulkU                6,65
  9. Emilia Varpula                KuortKu              6,45
 10. Henna-Riikka Ahonen           VarpVi               6,35
 11. Meri Lahdenranta              VehmKi               6,24
 12. Minna Läspä                   VetU                 5,70
 13. Ahola Iida                    PosPy                5,32
 14. Emili Matilainen              RistU                5,31
 15. Jenna Harju                   TöysVe               5,22

Sukkulaviesti 16 x 60 m
Erä 1                
  1. Vetelin Urheilijat            2.27,4
  2. Kosken Kaiku                  2.28,1
  3. Kestilän Kisa-Veikot          2.29,4
     Konsta Hepo-oja, Aliisa Härmä, Joona Still, Jenna Helander,
     Antti Väänänen, Maria Ahomaa, Osman Akbaba, Jena Brotkin, 
     Sakari Niskala, Kaarin Ojala, Simo Härmä, Heidi Akbaba, 	
     Valtteri Rantonen, Annemari Hepo-oja, Teemu Härmä, Nina Akbaba
  4. Varpaisjärven Vire            2.31,9
  5. Vehmaan Kiisto                2.36,4
  6. Ristiinan Urheilijat          2.39,2
  7. Töysän Veto                   2.44,6

Erä 2                
  1. Lappajärven Veikot            2.21,4
  2. Larsmo IF                     2.21,9
  3. Kaustisen Pohjan-Veikot       2.25,9
  4. Kälviän Tarmo                 2.26,2
  5. Pihtiputaan Tuisku            2.27,2
  6. Kuortaneen Kunto              2.27,4
  7. Posion Pyrintö                2.32,1
  8. Sulkavan Urheilijat -41       2.35,6

Jätä vastaus.