Pohjois-Pohjanmaan pm-, Sisu- ja veteraanimaastot, tulokset

image_pdfimage_print

Pohjois-Pohjanmaan pm-, Sisu- ja veteraanimaastot 2010
La 08.05. klo 15.00 Kestilässä Maksinharjun majalla

Tulokset (alalaidassa joukkuetulokset), tulokset lehdistömuodossa =>

P9 1. Joona Still Kestilän Kisa-Veikot 6.22
2. Eino Lempinen Kuivasjärven aura 6.35
3. Veeti Latvalehto Laitasaaren Veto 7.08
4. Janne Still Kestilän Kisa-Veikot 8.08
5. Jyri Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 8.09
Roni Kamula Siikalatvan Urheilijat DNS
Kalle Turunen Oulun Pyrintö DNS
T9 1. Heini Niva Laitasaaren Veto 6.32
2. Pauliina Mikkonen Siikalatvan Urheilijat 6.36
3. Niina Holmström Iin Yritys 6.37
4. Erika Lalli Iin Yritys 6.53
5. Roosa Taulavuori Oulun Pyrintö 6.57
6. Emmi Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 6.58
7. Katja Koskela Siikalatvan Urheilijat 6.59
8. Annika Härmä Kestilän Kisa-Veikot 8.20
Katri Taipaleenmäki Kestilän Kisa-Veikot DNS
Saara Laine Kuivasjärven Aura DNS
P10 1. Miika Syrjälä Oulun Pyrintö 5.44
2. Samuli Ukkola Kempeleen Kiri 5.47
3. Joonas Ahola Raahen Vesa 6.32
4. Juho-Eemil Mikkonen Raahen Vesa 6.51
5. Elias Autio Siikalatvan Urheilijat 7.39
Jaakko Mikkonen Raahen Vesa DNS
Eemil Dahl Oulun Pyrintö DNS
P11 1. Joni Heikkinen Oulun Pyrintö 5.36
2. Juha-Matti Broström Oulun Pyrintö 5.37
3. Teijo Impola Pyhäjoen Wirta 6.13
4. Tatu Kainulainen Siikalatvan Urheilijat 6.16
5. Jesse Haikola Pyhäjoen Virta 8.08
T10 1. Neariina Peltoniemi Raahen Vesa 5.53
2. Laura Heikkinen Kuivasjärven Aura 5.57
3. Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 6.09
4. Hulda Kuustie Limingan Niitto Miehet 6.14
5. Elviira Kortessalo Raahen Vesa 6.37
6. Elina Mikkonen Raahen Vesa 7.19
7. Jutta Pääkkölä Kuivasjärven Aura 7.30
Pinja Engman Kuivasjärven Aura DNS
T11 1. Karoliina Bogdanoff Raahen Vesa 6.01
2. Jenni Marjomaa Oulun Pyrintö 6.28
3. Milla Koski-Vähälä Lumijoen Lumi-Ukot 6.30
4. Milla Laakkonen Kärsämäen Kataja 6.31
5. Sonja Keränen Kuivasjärven Aura 6.36
P12 1. Kalle Jyrkinen Oulun Pyrintö 9.28
2. Henri Mäenpää Kuivasjärven Aura 9.37
3. Lauri Mannila Raahen Vesa 9.44
4. Niko Holmström Iin Yritys 9.51
5. Juuso Syrjälä Oulun Pyrintö 11.45
P13 1. Samuli Hussa Haapaveden Urheilijat 8.35
2. Lasse Moilanen Pudasjärven Urheilijat 9.21
3. Jaakko Pääkkölä Kuivasjärven Aura 10.07
T12 1. Sara Niva Oulun Pyrintö 10.20
2. Jannika Ahola Raahen Vesa 10.35
3. Malviina Kortessalo Raahen Vesa 11.22
4. Anette Lalli Iin Yritys 11.34
5. Katri Mikkonen Raahen Vesa 11.51
T13 1. Oona Heikkinen Kuivasjärven Aura 9.49
2. Iina Heikkinen Kuivasjärven Aura 10.09
3. Elina Heikkinen Oulun Pyrintö 10.33
4. Wilma Isokääntä Raahen Vesa 10.38
Iida Kainulainen Siikalatvan Urheilijat DNS
Jutta Laamanen Oulun Pyrintö DNS
P14 1. Eero Tolonen Utajärven Urheilijat 13.31
2. Sakari Ylönen Oulun Pyrintö 13.34
3. Arttu Liipo Oulun Pyrintö 13.54
4. Jere Posti Oulun Pyrintö 15.02
5. Santeri Hyvärinen Pudasjärven Urheilijat 15.30
Olli Jaakkola Oulun Pyrintö DNS
P15 1. Jaakko Heikkinen Laitasaaren Veto 14.36
T14 1. Julia Korpela Raahen Vesa 15.01
2. Roosa Juuska Haapaveden Urheilijat 15.05
3. Eveliina Bogdanoff Raahen Vesa 17.51
4. Paula Mikkonen Raahen Vesa 19.45
Tiina Paakkari Oulun Pyrintö DNS
Katariina Liipo Oulun Pyrintö DNS
Annukka Kosamo Kuivasjärven Aura DNS
ulkop. Johanna Halonen Alatornion Pirkat/Länsi-Po 14.09
T15 1. Mira Taulavuori Oulun Pyrintö 15.20
N17 1. Silja Kauppinen Kuivasjärven Aura 18.55
2. Jenna Lempinen Kuivasjärven Aura 19.35
3. Leena Kärki Kuivasjärven Aura 19.49
4. Johanna Laamanen Oulun Pyrintö 20.30
5. Laura Vuorinen Oulun Pyrintö 23.59
Katja Korpela Raahen Vesa DNF
Heidi Vakkuri Oulun Pyrintö DNS
N19 1. Kirsi Tolonen Utajärven Urheilijat 23.04
N 1. Elina Lindgren Oulun Pyrintö 17.08
2. Riitta Kallio-Kokko Kuivasjärven Aura 19.25
3. Minna Ahistus Raaahen Vesa 20.16
4. Pauliina Kulha Siikajoen Sisu 20.38
5. Niina Moilanen Pudasjärven Urheilijat 21.34
M17 1. Miika Eskuri Kuivasjärven Aura 15.52
2. Matias Tiiro Iin Urheilijat 18.55
3. Mika Ahistus Raahen Vesa 20.04
Joonas Pääkkölä Kuivasjärven Aura DNS
M19 1. Toni Lempinen Kuivasjärven Aura 15.45
2. Juhani Svanberg Oulun Pyrintö 16.04
3. Markus Niemelä Kuivasjärven Aura 16.45
4. Janne Moilanen Pudasjärven Urheilijat 16.47
Mikko Halkola Kuivasjärven Aura DNS
M 1. Janne Ukonmaanaho Ylikiimingin Nuija Miehet 21.36
2. Henri Vanha Oulun NMKYU 22.37
3. Niko Krohns Oulun NMKYU 22.47
4. Antti Männikkö Oulun NMKYU 23.27
5. Ossi Peltoniemi Oulun NMKYU 23.47
6. Anders Andersson-Junkka HSKT Haaparanta 24.07
7. Jonne Seppänen Vaalan Karhu 24.19
8. Lauri Holappa Oulun Pyrintö 24.24
9. Marko Heikkinen Kuivasjärven Aura 24.29
10. Parhiala Tuomas Keuruun Kisailijat/Martin t 24.39
11. Hans Kitti Oulun NMKYU 24.51
12. Pasi Pesola Limingan Niitto Miehet 25.24
13. Jani Määttä Limingan Niitto Miehet 25.38
14. Petri Huhtala Oulun NMKYU 25.45
15. Veli-Matti Heinonen Limingan Niitto Miehet 26.40
Kimmo Siponen Limingan Niitto Miehet DNS
Jani Laine Kuivasjärven Aura DNS
M40 1. Kim Kivelä Oulun NMKYU 17.51
2. Timo Pudas Laitasaaren Veto 18.13
M45 1. Juha Tiilikainen Kempeleen Maraton Klubi 17.04
2. Pekka Raudaskoski Haapaveden Urheilijat 17.29
3. Pekka Kivijärvi Piippolan Terävä 17.43
4. Pekka Kuokkanen Iin Yritys 18.12
5. Taisto Latvalehto Laitasaaren Veto 18.14
6. Arto Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 18.27
7. Kari Perkkiö Haapaveden Urheilijat 19.07
M50 1. Risto Tuominen Oulun NMKYU 18.50
M55 1. Heikki Pyhäluoto Raahe Sporttiveteraanit 20.33
2. Jouko Lyytikäinen Kempeleen Maraton Klubi 21.42
M60 1. Risto Laitinen Raahen sporttiveteraanit 19.03
2. Vesa Ranta-Eskola Raahen sporttiveteraanit 19.38
3. Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat 20.53
M65 1. Aaro Asikainen Kestilän Kisa-Veikot 25.12
Paavo Leiviskä Siikaltvan Urheilijat DNS
N40 1. Sari Lalli Iin Yritys 29.21
N55 Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit DNS
Kilpailun ulkopuolella
Jussi Hytönen Alatornion Pirkat 19.32

 

 

Pm-maastojen joukkuetulokset (=kolmen urheilijan sijoituskset yht.)


                           sijapisteet  
M    	1. ONMKYU I        	9p
       	2. ONMKYU II           30p
       	3. LNM                 40p

N17 	1. KuivA                6p

T14  	1. RaVe                10p

P14  	1. OP                   9p

T12  	1.RaVe                 10p

T10  	1.RaVe                 12p

P9    	1. KKV                 10p 


Jätä vastaus.