Nappulakisojen ja Nuorisokisojen tulokset

image_pdfimage_print

12.7.2020 kisattiin perinteiset Kestilän Nappulakisat ja Nuorisokisat. Tässä ovat tulokset.

Nappulakisat

T/P 1 v
1. Aava Jokelainen Sotkamo 36,1
2. Hippu Kontiola Kestilä 1.43,9

T/P 2 v
1. Leo Luttinen Tavastkenkä 17,0
2. Mette Herranen Kuopio 21,2
3. Väinö Hietala Pyhäntä 22,1
4. Janna Mahosenaho Kestilä 26,1

T/P 3 v
1. Veikko Heikkinen Kajaani 12,9
2. Pihla Leinonen Kestilä 17,6
3. Sara Kantanen Kestilä 21,8
4. Lara Heikkinen Kestilä 22,4
5. Aada Reinikainen Oulu 24,5
6. Nelli Kärkkäinen Kestilä 25,1

T 4 v
1. Ronja Ikola Piippola 16,0

P 4 v
1. Niila Kärkkäinen Kestilä 10,5
2. Saku Hietala Pyhäntä 11,3
3. Mikko Huovinen Kestilä 12,1
4. Vilho Hyvärinen Kestilä 14,3

T 5 v
1. Eevi Ojala Kestilä 13,3
2. Kaisla Huovinen Kempele 14,4
3. Siiri Knuutinen Kestilä 15,7
4. Ninni Makkonen Pyhäntä 16,0
5. Isa Similä Rantsila 17,8
6. Kaisa Niiranen Lappeenranta 22,2

P 5 v
1. Eetu Tuominen Kestilä 15,0
2. Veikka Jokelainen Sotkamo 15,2
3. Roope Viitanen Kestilä 17,9

T 6 v
1. Seela Similä Rantsila 11,5
2. Kerttu Näpänkangas Kestilä 13,9
3. Aada Huovinen Kestilä 15,7
4. Minttu Kantanen Kestilä 15,9

P 6 v
1. Hannes Tahvola Pulkkila 13,0
2. Vertti Paksuniemi Jyväskylä 14,9
3. Heikki Leinonen Kestilä 15,3
4. Aapo Keihäskoski Kestilä 15,9

T 7 v
1. Pihla Huovinen Oulu 11,7
2. Viivi Makkonen Pyhäntä 12,0
3. Pihla Pikkarainen Kestilä 12,6
4. Petra Hemminki Kajaani 13,0
5. Aava Marjomaa Kestilä 16,3

P 7 v
1. Antti Karjalainen Kestilä 11,1
2. Juuso Tuomaala Kestilä 16,4

T 8 v
1. Lilja Tahvola Pulkkila 11,6
2. Heidi Huovinen Kestilä 14,5

P 8 v
1. Luukas Knuutinen Kestilä 12,4
2. Reino Hyvärinen Kestilä 12,6

Nuorisokisat

N17 300 m
1. Venla Nurmela KKV 48,7
2. Olivia Hämäläinen KKV 53,4
3. Sara Tuomaala KKV 57,3

N17 keihäs
1. Sara Tuomaala KKV 23,19

T15 300 m
1. Milla Tuomaala KKV 58,1

T15 keihäs
1. Saija Nordström RaRa 28,89
2. Milla Tuomaala KKV 21,85

P13 300 m
1. Valtteri Paksuniemi JKU 55,0
2. Jere Kanervala KKV 1.03,8

P13 keihäs
1. Valtteri Paksuniemi JKU 34,27
2. Jere Kanervala KKV 18,19

T13 300 m
1. Iida Suorsa KKV 1.04,6

T13 pituus
1. Iida Suorsa KKV 3,14

P11 300 m
1. Jerry Andersson KKV 1.05,4

P11 kuula
1. Jerry Andersson KKV 486

T11 300 m
1. Aino Keihäskoski KKV 59,0
2. Aada Tuomaala KKV 1.12,7
3. Saara Hemminki Kajaani 1.18,2

T11 pituus
1. Aino Keihäskoski KKV 3,25
2. Minja Tuomaala KKV 2,65
3. Aada Tuomaala KKV 2,44

P9 300 m
1. Antti Karjalainen KKV 1.06,3
2. Aku Kurkinen KKV 1.09,7
3. Aleksi Keihäskoski KKV 1.15,5
4. Pekka Huovinen KKV 1.19,0
5. Luukas Knuutinen KKV 1.19,3

P9 kuula
1. Aleksi Keihäskoski KKV 539
2. Aku Kurkinen KKV 499
3. Luukas Knuutinen KKV 476
4. Antti Karjalainen KKV 460
5. Pekka Huovinen KKV 299

T9 300 m
1. Viivi Makkonen SiikalU 1.15,2
2. Seela Similä RaRa 1.19,3
3. Heidi Huovinen KKV 1.29,2

T9 pituus
1. Seela Similä RaRa 2,45
2. Viivi Makkonen SiikalU 2,30
3. Heidi Huovinen KKV 1,77

Jätä vastaus.