Kestilä-päivien Nappulakisat 2017, tulokset

image_pdfimage_print

1.7.2017 juostiin vuoden tärkein kilpailu, kun Kestilä-päivien perinteisissä Nappulakisoissa juoksivat 1 – 8 -vuotiaat. 1 – 4 -vuotiaissa tytöt ja pojat juoksivat samassa sarjassa. 5-vuotiaista ylöspäin oli sarjat erikseen tytöille ja pojille. Kisaajien kotipaikkakunnista voi todeta, että kilpailijoita oli laajalta alueelta.

Tytöt + pojat 1 v. 40 m
1. Seela Hämäläinen, Kestilä 43,8
2. Mikko Huovinen, Kestilä 1.06,4

Tytöt + pojat 2 v. 40 m
1. Kaisla Huovinen, Kempele 18,4
2. Roope Viitanen, Kestilä 23,1
3. Veikka Jokelainen, Vuokatti 41,4

Tytöt + pojat 3 v. 40 m
1. Viljami Heikkinen, Kajaani 14,2
2. Veikko Kilpelänaho, Kestilä 16,0
3. Heikki Leinonen, Kestilä 17,3
4. Aada Huovinen, Kestilä 18,5
5. Roni Karioja, Kempele 21,0
6. Hilma Leiviskä, Tavastkenkä 21,6

Tytöt + pojat 4 v. 40 m
1. Viivi Makkonen, Pyhäntä 10,5
2. Vilho Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 10,9
3. Antti Karjalainen, Kestilä 11,3
4. Pihla Huovinen, Kempele 11,6
5. Pihla Pikkarainen, Kestilä 12,2
6. Verneri Ylimäki, Ilmajoki 12,4
7. Elmo Seppänen, Kajaani 12,9
8. Helmi Hämeenaho, Kempele 13,7
9. Aava Marjomaa, Kestilä 17,1
10. Juuso Tuomaala, Piippola 21,8

Tytöt 5 v. 60 m
1. Heidi Huovinen, Kestilä 19,8

Pojat 5 v. 60 m
1. Eemeli Ylimäki, Ilmajoki 14,4
2. Milo Sjöman, Kempele 14,5
3. Severi Hämäläinen, Kestilä 17,2
4. Niklas Hämeenaho, Kestilä 17,9

Tytöt 6 v. 60 m
1. Venla Hirvinen, Reisjärvi 13,7
2. Jessica Lam, Kempele 14,0
3. Sheila N, Oulu 16,1
4. Veera Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 16,6
5. Sofia Karioja, Haapavesi 18,7

Pojat 6 v. 60 m
1. Aku Kurkinen, Kestilä 13,5
2. Aapo Keränen, Oulu 13,9
3. Pekka Huovinen, Kestilä 14,9
4. Eemeli Knuutinen, Kuopio 15,0
5. Valtteri Mustonen, Rovaniemi 15,2
6. Jiri Savilampi, Muhos 19,2

Tytöt 7 v. 60 m
1. Iita Tikkanen, Kempele 14,3
2. Aada Tuomaala, Piippola 15,4
3. Eimi Hämeenaho, Kempele 16,5

Pojat 7 v. 60 m
1. Matti Hautakangas, Ii 13,1
2. Jaakko Kilpelänaho, Kestilä 14,5

Tytöt 8 v. 60 m
1. Minja Tuomaala, Kestilä 11,9
2. Eveliina Karjalainen, Kempele 12,0
3. Pinja Karjaluoto, Liminka 12,7
4. Sofia Laisi, Liminka 16,1

Pojat 8 v. 60 m
1. Juho Seppänen, Kajaani 11,9
2. Reino Karioja, Porvoo 12,0
3. Vili Karioja, Haapavesi 12,8
4. Tony N, Oulu 12,9

Jätä vastaus.