Kansalliset 122. Laskiaishiihdot 19.2.2012, tulokset

image_pdfimage_print

Kestilässä Laskiaissunnuntaina 19.2.2012 klo. 11.00 => tulokset lehdistömuodossa

Sarja N10 Matka 2 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 5 Venla Järvelä Paltamon Urheilijat 08:46,5 00:00,0
2. 2 Milla Huusko Ristijärven Pyry 09:24,3 00:37,8
3. 7 Salla Tyyskä Oulaisten Huima 09:45,1 00:58,6
4. 6 Aada Anttila Limingan Niittomiehet 11:43,3 02:56,8
5. 8 Viktoria Kätkä Oulaisten Taru 13:19,1 04:32,6
3 Riina Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet DNS
4 Emmi Huovinen Kestilän Kisa-Veikot DNS
Sarja M10 Matka 2 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 11 Markus Saaranen Viitasaaren Viesti 09:02,8 00:00,0
2. 10 Elias Korhonen Ristijärven Pyry 09:04,8 00:02,0
3. 13 Miika Juhani Ylikulju Oulaisten Huima 10:01,6 00:58,8
4. 12 Riku Pääkkönen Utajärven Urheilijat 11:35,0 02:32,2
Sarja N12 Matka 3 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 20 Alisa Korhonen Ristijärven Pyry 11:58,3 00:00,0
2. 16 Milla Marjo Ylikulju Oulaisten Huima 13:13,5 01:15,2
3. 19 Oona Lehto Laitasaaren Veto 13:20,6 01:22,3
15 Heini Niva Laitasaaren Veto DNS
17 Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet DNS
18 Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot DNS
Sarja M12 Matka 3 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 21 Werneri Pudas Alavieskan Viri 10:40,4 00:00,0
2. 28 Tommi Puurunen Kuhmo-Ski 11:01,7 00:21,3
3. 24 Miikka Huotari Sotkamon Jymy 11:45,5 01:05,1
4. 25 Joona Still Kestilän Kisa-Veikot 11:54,3 01:13,9
5. 22 Samu Honkakoski Oulaisten Taru 12:41,2 02:00,8
6. 26 Iikka Anttila Limingan Niittomiehet 13:01,0 02:20,6
7. 23 Teijo Kukkohovi Laitasaaren Veto 14:55,1 04:14,7
27 Eero Mannila Saloisten Reipas DNS
Sarja N14 Matka 3 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 30 Sara Niva Laitasaaren Veto 10:34,9 00:00,0
2. 31 Miisa Ellida Ylikulju Oulaisten Huima 11:40,9 01:06,0
3. 32 Jenni Marjomaa Laitasaaren Veto 11:54,3 01:19,4
4. 33 Kati Lehto Laitasaaren Veto 12:30,4 01:55,5
Sarja N16 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 35 Katariina Kätkä Oulaisten Taru 17:15,4 00:00,0
Sarja N18 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 39 Anna-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula 16:48,4 00:00,0
2. 40 Janika Utriainen Karihaaran Visa 16:58,9 00:10,5
3. 37 Iina Lauren Oulunsalon Vasama 17:03,0 00:14,6
4. 38 Janina Järvelä Sotkamon Jymy 17:46,1 00:57,7
41 Milla-Maria Ollonen Kuivasjärven Aura DNS
Sarja N55 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 43 Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy 17:11,0 00:00,0
2. 44 Seija Riihijärvi Kestilän Kisa-Veikot 24:00,4 06:49,4
Sarja N45 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 47 Päivi Mäkinen Oulun Hiihtoseura 19:53,6 00:00,0
2. 46 Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 24:11,1 04:17,5
48 Pirkko Jaakola-Juntu Kiuruveden Urheilijat DNS
Sarja N Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 57 Heini Hokkanen Kangasniemen Kalske 14:39,8 00:00,0
2. 54 Marjo Loukkola Vuokatti Ski Team Kainuu 15:46,5 01:06,7
3. 50 Ruut Tornberg Yppärin Urheilijat 15:56,9 01:17,1
4. 56 Mari Patanen Saloisten Salama 16:10,6 01:30,8
5. 55 Jonna Säisä Vieremän Koitto 17:00,0 02:20,2
6. 53 Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 17:44,0 03:04,2
7. 58 Jenni Leppänen Toholammin Urheilijat 20:28,2 05:48,4
51 Erika Utriainen Karihaaran Visa DNS
52 Laura Holappa Suomussalmen Rasti DNS
Sarja M14 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 60 Antti Huusko Ristijärven Pyry 16:43,8 00:00,0
2. 62 Joona Kumpulainen Kiuruveden Urheilijat 17:10,2 00:26,4
3. 61 Petteri Lauren Oulunsalon Vasama 18:51,0 02:07,2
Sarja M16 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 64 Joni Kumpulainen Kiuruveden Urheilijat 16:14,0 00:00,0
2. 65 Paavo Toppinen Kiuruveden Urheilijat 23:06,9 06:52,9
Sarja M70 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 66 Mauri Miettunen Karihaaran Visa 17:36,5 00:00,0
2. 67 Jorma Paasovaara Oulun Kilpa-Veljet 19:30,7 01:54,2
Sarja M65 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 69 Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 16:30,8 00:00,0
2. 70 Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 18:33,7 02:02,9
Sarja M60 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 77 Keijo Salonen Kuivasjärven Aura 15:54,2 00:00,0
2. 76 Asko Happonen Kuopion Hiihtäjät 16:10,1 00:15,9
3. 74 Eero Okkonen Kuluntalahden Kunto 17:07,2 01:13,0
73 Paavo Rytky Haapaveden Urheilijat DNS
75 Eino Juola Kempeleen Pyrintö DNS
Sarja M55 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 81 Rainer Nikula Ylivieskan Kuula 15:22,6 00:00,0
2. 82 Jorma Aalto Iin Urheilijat 15:49,4 00:26,8
3. 83 Eero Lappalainen Iisalmen Visa 16:35,8 01:13,2
4. 79 Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 17:07,2 01:44,6
80 Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat DNS
84 Jouko Koivisto Limingan Niittomiehet DNS
Sarja M50 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 88 Risto Nikula Ylivieskan Kuula 14:38,2 00:00,0
2. 90 Juhani Hytönen Pulkkilan Ponsi 14:58,1 00:19,9
3. 89 Ilpo Rönkkö Mäntylahden Veto 15:21,4 00:43,2
4. 87 Arto Kukkonen Kiuruveden Urheilijat 16:19,9 01:41,7
5. 86 Ahti Mahosenaho Siikalatvan Urheilijat 17:58,1 03:19,9
Sarja M45 Matka 5 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 95 Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 14:24,7 00:00,0
2. 93 Asko Kumpulainen Kiuruveden Urheilijat 14:41,4 00:16,7
3. 97 Seppo Laukkanen Säyneisen Salpa 15:12,8 00:48,1
4. 92 Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 17:09,4 02:44,7
5. 94 Jari Kamula Siikalatvan Urheilijat 17:35,5 03:10,8
6. 96 Tapani Mäkinen Oulun Hiihtoseura 18:39,4 04:14,7
98 Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat DNS
Sarja M40 Matka 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 101 Jukka Hartonen Sotkamon Jymy 27:12,0 00:00,0
2. 100 Esa Huotari Sotkamon Jymy 29:20,3 02:08,3
Sarja M35 Matka 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 105 Petri Pieviläinen Nurmeksen Sepot 28:12,0 00:00,0
2. 106 Paavo Puurunen Kuhmo-Ski 28:12,8 00:00,8
3. 107 Jani Laine Kuivasjärven Aura 28:40,3 00:28,3
4. 103 Jani Välitalo Oulunsalon Vasama 34:03,2 05:51,2
104 Heikki Laurila Saloisten Reipas DNS
Sarja M18 Matka 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 109 Roope Kiviniemi Oulun Hiihtoseura 29:16,4 00:00,0
Sarja M20 Matka 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 111 Anssi Juntunen Hyrynsalmen Isku 28:31,9 00:00,0
2. 112 Mika Ahistus Saloisten Reipas 31:07,1 02:35,2
113 Matias Tiiro Iin Urheilijat DNS
Sarja Myl Matka 15 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. 126 Teemu Härkönen Vuokatti Ski Team Kainuu 39:39,8 00:00,0
2. 123 Tino Tiilikainen Kuhmo-Ski 40:54,6 01:14,8
3. 127 Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 41:10,4 01:30,6
4. 118 Hannu Kirstinä Oulun Hiihtoseura 42:21,7 02:41,9
5. 128 Markus Kanamäki Saloisten Salama 42:44,2 03:04,4
6. 117 Markus Pessa Oulun Hiihtoseura 42:51,8 03:12,0
7. 130 Toni Ylimäki Alatornion Pirkat 43:05,1 03:25,3
8. 119 Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 43:43,6 04:03,8
9. 129 Aki Lappalainen Kuopion Hiihtäjät 44:18,1 04:38,3
10. 122 Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 44:34,0 04:54,2
11. 121 Tero Leinonen Ylivieskan Kuula 45:04,7 05:24,9
12. 124 Janne Karhu Vaalan Karhu 49:03,7 09:23,9
13. 125 Sami Näsänen Joensuun Kataja 49:39,7 09:59,9
116 Jaakko Luonuansuu Saloisten Reipas DNS
120 Toni Happonen Kuopion Hiihtäjät DNS

Jätä vastaus.