129. Kestilän Laskiaishiihdot 3.3.2019, tulokset

image_pdfimage_print

Alla on 3.3.2019 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehdistömuodossa =>

Sarja N10, matka 2 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Sofia LatomaaOulun Hiihtoseura0:11:01,700:00,0
2.Alisa LuukkonenRantsilan Raikas0:11:30,400:28,7
3.Milja TihinenLaitasaaren Veto0:12:43,701:42,0
4.Eevi JukaLaitasaaren Veto0:13:06,002:04,3
5.Sofi RintaLaitasaaren Veto0:13:12,702:11,0
6.Kielo KäräjäojaHaapaveden Urheilijat0:13:12,802:11,1
Sarja M10, matka 2 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet0:10:01,900:00,0
2.Matias LatomaaOulun Hiihtoseura0:10:19,800:17,9
3.Vilho KäräjäojaHaapaveden Urheilijat0:11:00,300:58,4
4.Matias TihinenLaitasaaren Veto0:11:16,701:14,8
5.Väinö KurttilaUtajärven Urheilijat0:11:37,001:35,1
6.Aleksi UutinenOulun Hiihtoseura0:12:57,602:55,7
Juho KemppainenHyrynsalmen IskuDNS
August SchmittLaitasaaren VetoDNS
Vilho SchmittLaitasaaren VetoDNS
Sarja N12, matka 3 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Lotta OjaKalajoen Junnkkarit0:13:49,000:00,0
2.Anna RitvanenKiuruveden Urheilijat0:14:57,101:08,1
Laura RönkäKiuruveden UrheilijatDNS
Sarja M12, matka 3 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Konsta JuutinenPaltamon Urheilijat0:10:39,200:00,0
2.Niilo KouvalainenKiuruveden Urheilijat0:11:13,500:34,3
3.Onni KukkonenOulun Hiihtoseura0:12:10,001:30,8
4.Miika HuttunenSonkajärven Pahka0:12:18,201:39,0
5.Joel MäkiKiuruveden Urheilijat0:12:19,101:39,9
6.Arttu MäntyläHaapaveden Urheilijat0:13:35,502:56,3
7.Aatu PaasoSievin Sisu0:13:37,902:58,7
8.Niko LiuskaKempeleen Kiri0:14:14,503:35,3
Iiro SäisäIisalmen VisaDNS
Akseli SchmittLaitasaaren VetoDNS
Sarja N14, matka 3 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Neea KemppainenRistijärven Pyry0:11:51,600:00,0
2.Roosa VuoriSaloisten Salama0:14:26,402:34,8
3.Milla TuomaalaKestilän Kisa-Veikot0:15:15,903:24,3
Sarja N16, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura0:19:55,700:00,0
2.Iina SavolainenSiilinjärven Hiihtoseura0:19:55,800:00,1
3.Noora MäkäräinenIisalmen Visa0:20:49,400:53,7
4.Aino-Kaisa ParkkilaLimingan Niittomiehet0:21:07,101:11,4
5.Helmi KukkonenOulun Hiihtoseura0:21:12,401:16,7
6.Sara TuomaalaKestilän Kisa-Veikot0:26:49,406:53,7
Hanna SoronenIin HiihtoseuraDNS
Suvi KemppainenHyrynsalmen IskuDNS
Sarja N18, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Vilma RyyttyIisalmen Visa0:17:30,500:00,0
2.Hannah SmartPaltamon Urheilijat0:18:21,700:51,2
3.Emmi HuovinenPaltamon Urheilijat0:19:45,702:15,2
Suvi LeinonenPaltamon UrheilijatDNS
Veera SäisäIisalmen VisaDNS
Sarja N20, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Ella HimankaKalajoen Junnkkarit0:18:27,000:00,0
2.Saana VuolleSeinäjoen Hiihtoseura0:19:18,100:51,1
3.Jemina BöökKarihaaran Visa0:19:43,101:16,1
4.Mari SeppäläHaapajärven Kiilat0:20:20,001:53,0
5.Heidi VähäkuopusOulun Hiihtoseura0:20:45,402:18,4
Anni HuovinenPaltamon UrheilijatDNS
Sarja N65, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Helli SimiläAlavieskan Viri0:23:47,800:00,0
Sarja N50, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Pirkko Jaakola-JuntunenKiuruveden Urheilijat0:22:05,400:00,0
Sarja N35, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Terhi MäkiKiuruveden Urheilijat0:18:18,300:00,0
2.Kirsi PääkkönenUtajärven Urheilijat0:21:00,302:42,0
Sarja N, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Marjaana PitkänenOulun Hiihtoseura0:15:44,400:00,0
2.Sanna MartikkalaVuokatti Ski Team0:16:30,100:45,7
3.Maarit KorpiIF Åsarna0:16:42,500:58,1
4.Tiina IdströmInarin Yritys0:17:08,501:24,1
5.Iida SirviöSotkamon Jymy0:17:11,201:26,8
6.Senni VuolleSeinäjoen Hiihtoseura0:17:46,802:02,4
7.Jonna SäisäVieremän Koitto0:18:35,502:51,1
Miia KemppainenKainuun HiihtoseuraDNF
Iina LaurenOulun HiihtoseuraDNS
Tanja KellokumpuTupoksen TuiskuDNS
Sarja M14, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Aapo KurttilaUtajärven Urheilijat0:16:24,100:00,0
2.Olli KouvalainenKiuruveden Urheilijat0:17:11,200:47,1
3.Kaapo PaasoSievin Sisu0:18:37,802:13,7
4.Kalle HimankaKalajoen Junnkkarit0:18:59,102:35,0
5.Juho HyyryläinenVaalan Karhu0:23:12,206:48,1
Sarja M16, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jirka OjaKalajoen Junnkkarit0:16:32,600:00,0
2.Lauri SaarelaOulun Hiihtoseura0:17:59,901:27,3
3.Vilho KoivulaOulun Hiihtoseura0:18:08,601:36,0
4.Mikko HuttunenSonkajärven Pahka0:18:56,502:23,9
5.Jesse MokkoOulun Hiihtoseura0:22:17,205:44,6
Sarja M70, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Eero VäisänenKuhmon Kiva0:18:06,700:00,0
2.Väinö PääkköKankaantaan Kisa0:18:16,000:09,3
3.Sauli HujanenIisalmen Visa0:19:45,501:38,8
4.Eero VehkalaSaloisten Reipas0:19:58,301:51,6
5.Vesa Ranta-EskolaSaloisten Reipas0:20:34,202:27,5
6.Kalle SaapunkiKuusamon Erä-Veikot0:20:52,102:45,4
Sarja M65, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Aito PennanenKiuruveden Urheilijat0:17:11,800:00,0
2.Paavo OilinkiUtajärven Urheilijat0:18:36,401:24,6
3.Eero MykkänenLapinlahden Veto0:19:02,401:50,6
4.Eero OkkonenKainuun Hiihtoseura0:19:54,002:42,2
Sarja M60, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Ari SvanbergLapinlahden Veto0:15:55,900:00,0
2.Timo HämäläinenKainuun Hiihtoseura0:17:14,801:18,9
3.Jari SvanbergLapinlahden Veto0:18:35,102:39,2
4.Jouko KarppinenUtajärven Urheilijat0:19:36,803:40,9
Sarja M55, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Valto KinnunenKajaanin Hiihtäjät0:15:45,400:00,0
2.Veli Matti KuronenKainuun Hiihtoseura0:16:05,400:20,0
3.Simo KinnunenKajaanin Hiihtäjät0:16:45,100:59,7
4.Heikki RoimasKälviän Tarmo0:17:05,601:20,2
5.Raimo JärveläKainuun Hiihtoseura0:19:20,703:35,3
6.Seppo PiirainenSaloisten Reipas0:20:15,304:29,9
Sarja M50, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jukka PuustinenKainuun Hiihtoseura0:15:27,300:00,0
2.Tom WestIK Falken0:16:42,401:15,1
3.Seppo LaukkanenIisalmen Visa0:17:11,001:43,7
4.Juha JuntunenKiuruveden Urheilijat0:21:12,905:45,6
Sarja M45, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jari MannalaIisalmen Visa0:16:03,900:00,0
2.Janne TuhkalainenMikkelin Hiihtäjät0:16:07,100:03,2
3.Juha HärkönenSaloisten Reipas0:18:12,502:08,6
Ari SäisäVieremän KoittoDNS
Sarja M40, matka 5 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Hannu PaasoSievin Sisu0:15:47,300:00,0
2.Juha LatomaaOulun Hiihtoseura0:17:57,102:09,8
Sarja M35, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Jani LaineKuivasjärven Aura0:29:58,800:00,0
Sarja M18, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
Rasmus ÄhtäväLahden HiihtoseuraDNS
Sarja M20, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Oskari JuutinenKuhmo-Ski0:31:22,700:00,0
2.Werneri PudasAlavieskan Viri0:34:03,102:40,4
3.Jaakko KotajärviOulunsalon Vasama0:35:31,504:08,8
Sarja Myl, matka 10 km
SijaNimiSeuraLoppuaikaErotus
1.Anssi KoirikiviHaapajärven Kiilat0:27:00,600:00,0
2.Tino TiilikainenVuokatti Ski Team0:27:14,700:14,1
3.Topi KuorelahtiÄänekosken Huima0:27:47,600:47,0
4.Iiro-Mikko HarjuPyhäjärven Pohti0:28:12,501:11,9
5.Reima IdströmInarin Yritys0:28:38,201:37,6
6.Matias TiiroJämsänkosken Ilves0:28:50,101:49,5
7.Roope HaapakangasPyhäjärven Pohti0:28:56,401:55,8
8.Pekka PääkkönenKuusamon Erä-Veikot0:29:46,502:45,9
9.Matti KorhonenOulun Hiihtoseura0:30:05,503:04,9
10.Viljo JuntunenRistijärven Pyry0:30:44,403:43,8
11.Petteri LaurénOulun Hiihtoseura0:30:54,603:54,0
12.Tomi SipiläAlavieskan Viri0:32:44,305:43,7
Matias LanttaMikkelin HiihtäjätDNF
Edvard KotajärviOulunsalon VasamaDNS

Jätä vastaus.