125. Kestilän Laskiaishiihdot 22.2.2015, tulokset

image_pdfimage_print

Alla 22.2.2015 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Galleriassa on kuvia kisoista. Kiitos kuvista jälleen kerran Tuula ja Markku Karjalaiselle!

=>Tulokset lehdistömuodossa (rtf)

Sarja N10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jenna Rautiala Pyhäjärven Pohti 07:43,1 00:00,0
2. Oona Latomaa Oulun Hiihtoseura 08:38,5 00:55,4
3. Liinu Heiskanen Vieremän Koitto 10:01,1 02:18,0
4. Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 11:34,1 03:51,0
5. Alisa Pyykkönen Paltamon Urheilijat 12:48,2 05:05,1
Aada Martikainen Vieremän Koitto DNS
Sarja M10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Matti Salmi Laitasaaren Veto 09:27,0 00:00,0
2. Tomi Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 14:14,2 04:47,2
Sarja N12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Venla Järvelä Paltamon Urheilijat 09:00,1 00:00,0
2. Oona Kiljala Ylivieskan Kuula 09:32,1 00:32,0
3. Noora Mäkäräinen Iisalmen Visa 10:19,5 01:19,4
4. Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 10:25,0 01:24,9
5. Sanni Pirttikoski Utajärven Urheilijat 11:16,1 02:16,0
6. Ada Kiiski Borgå Akilles 11:19,6 02:19,5
7. Neea Taskila Oulun Hiihtoseura 11:41,6 02:41,5
8. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 13:02,6 04:02,5
Suvi Kemppainen Hyrynsalmen Isku DNS
Elina Laurila Oulun Hiihtoseura DNS
Laura Salmi Laitasaaren Veto DNS
Heidi Haapasalo Laitasaaren Veto DNS
Sarja M12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Markus Saaranen Viitasaaren Viesti 08:53,1 00:00,0
2. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 09:30,1 00:37,0
3. Kalle Siekkinen Pihtiputaan Tuisku 10:26,1 01:33,0
4. Miikka Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 11:52,6 02:59,5
5. Vilho Koivula Limingan Niittomiehet 12:44,0 03:50,9
Sarja N14, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 08:54,5 00:00,0
2. Salla Tyyskä Oulaisten Huima 09:25,0 00:30,5
3. Hannah Smart Sotkamon Jymy 09:33,5 00:39,0
4. Ada Holm Laitasaaren Veto 10:00,8 01:06,3
5. Veera Säisä Vieremän Koitto 10:17,6 01:23,1
Heini Niva Laitasaaren Veto DNS
Sarja N16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jenni Marjomaa Oulun Hiihtoseura 18:25,9 00:00,0
Sarja N18, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sara Niva Oulun Hiihtoseura 16:58,2 00:00,0
Sarja N55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy 16:10,8 00:00,0
2. Tuula Karjalainen Kestilän Kisa-Veikot 24:38,2 08:27,4
Sarja N45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kaija Korhonen Sotkamon Jymy 15:32,4 00:00,0
2. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 17:20,2 01:47,8
3. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 21:21,5 05:49,1
Sarja N, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Päivi Roivainen Siilinjärven Hiihtoseura 13:50,9 00:00,0
2. Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura 14:14,2 00:23,3
3. Jenni Raivio Vieremän Koitto 14:16,6 00:25,7
4. Päivi Piminäinen Kainuun Hiihtoseura 14:18,9 00:28,0
5. Petra Torvinen Kainuun Hiihtoseura 14:29,3 00:38,4
6. Sanna Martikkala Vuokatti Ski Team 14:34,5 00:43,6
7. Jonna Kelja Kuusamon Erä-Veikot 14:44,3 00:53,4
8. Erika Utriainen Oulun Hiihtoseura 14:48,3 00:57,4
9. Miia Kemppainen Hyrynsalmen Isku 15:03,0 01:12,1
10. Anni Huuha Oulaisten Huima 15:10,9 01:20,0
11. Mari Patanen Saloisten Salama 15:20,8 01:29,9
12. Jonna Säisä Vieremän Koitto 15:35,2 01:44,3
13. Greta Kurkinen Oulun Hiihtoseura 15:40,9 01:50,0
14. Riikka Haataja Limingan Niittomiehet 16:11,3 02:20,4
15. Julia Korkiakoski Alavieskan Viri 16:23,5 02:32,6
16. Janika Utriainen Oulun Hiihtoseura 16:29,1 02:38,2
17. Raili Kokko Utajärven Urheilijat 17:04,2 03:13,3
18. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 17:07,4 03:16,5
Maija Holopainen Puijon Hiihtoseura DNS
Sarja M14, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Matias Ylisiurua Kangasalan Kisa 14:57,3 00:00,0
2. Eetu Paananen Ylivieskan Kuula 15:09,2 00:11,9
3. Eino Koivula Limingan Niittomiehet 16:40,1 01:42,8
4. Tuukka Ylisiurua Kangasalan Kisa 17:36,1 02:38,8
5. Paulus Pyykkönen Paltamon Urheilijat 19:05,2 04:07,9
6. Johannes Helander Limingan Niittomiehet 20:45,7 05:48,4
Sarja M16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Esa-Pekka Mustola Ylivieskan Kuula 13:37,5 00:00,0
2. Werneri Pudas Alavieskan Viri 14:40,8 01:03,3
3. Santeri Laurila Oulun Hiihtoseura 15:03,4 01:25,9
4. Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet 15:59,3 02:21,8
5. Rasmus Koivunen Pyhäjärven Pohti 17:05,2 03:27,7
Sarja M70, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mauri Miettunen Karihaaran Visa 16:33,3 00:00,0
2. Esko Mustonen Kuusamon Erä-Veikot 17:33,8 01:00,5
3. Jussi Palonen Viitasaaren Viesti 18:16,1 01:42,8
4. Aulis Pieksämäki Pihtiputaan Tuisku 18:36,7 02:03,4
5. Martti Laukkanen Pielaveden Sampo 18:38,6 02:05,3
6. Eero Lång Kainuun Hiihtoseura 19:03,1 02:29,8
Taisto Voutilainen Toivakan Rivakka DNS
Sarja M65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 15:11,3 00:00,0
2. Väinö Pääkkö KankaantaanKisa 15:18,9 00:07,6
3. Sauli Hujanen Kiuruveden Teräs 15:42,9 00:31,6
4. Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 15:56,3 00:45,0
5. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 16:26,3 01:15,0
6. Kalle Saapunki Kuusamon Erä-Veikot 16:41,0 01:29,7
7. Väinö Ålander Kiuruveden Teräs 17:01,0 01:49,7
8. Pauli Oinas Kiuruveden Teräs 17:33,9 02:22,6
9. Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 17:49,6 02:38,3
10. Yrjö Tuovinen Juuan Jänne 18:04,8 02:53,5
Erkki Tiikkaja Kestilän Kisa-Veikot DNS
Sarja M60, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat 14:40,1 00:00,0
2. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 14:41,7 00:01,6
3. Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 15:00,1 00:20,0
4. Jukka Suomela Kiuruveden Teräs 15:08,7 00:28,6
5. Eero Lappalainen Kuopion Hiihtäjät 15:24,5 00:44,4
6. Martti Tenhunen Kiuruveden Urheilijat 15:26,9 00:46,8
7. Keijo Salonen Kuivasjärven Aura 15:27,3 00:47,2
8. Eero Mykkänen Lapinlahden Veto 15:33,0 00:52,9
9. Sune Lind IK Falken 15:43,3 01:03,2
10. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 16:01,3 01:21,2
11. Martti Immonen Oulaisten Huima 16:09,7 01:29,6
12. Voitto Parikka Polvijärven Vauhti 16:27,5 01:47,4
13. Juhani Niinimäki Kiuruveden Teräs 17:02,1 02:22,0
Sarja M55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 13:31,7 00:00,0
2. Timo Hämäläinen Kainuun Hiihtoseura 13:51,5 00:19,8
3. Jorma Aalto Iin Urheilijat 14:48,0 01:16,3
4. Jussi Hytönen Pulkkilan Ponsi 14:57,3 01:25,6
5. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 15:14,0 01:42,3
6. Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 15:41,5 02:09,8
Jorma Kuronen Kainuun Hiihtoseura DNS
Sarja M50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 13:37,7 00:00,0
2. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 13:41,9 00:04,2
3. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 13:42,1 00:04,4
4. Esa Huotari Sotkamon Jymy 13:52,7 00:15,0
5. Jorma Kyllönen Kuhmo Ski 15:09,5 01:31,8
6. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 16:05,3 02:27,6
7. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 16:59,3 03:21,6
Kari Honkanen Kuopion Hiihtäjät DNS
Sarja M45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kari Kokko Utajärven Urheilijat 13:48,2 00:00,0
2. Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 14:02,3 00:14,1
Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi DNS
Sarja M40, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 26:32,7 00:00,0
2. Mika Leinonen Kuopion Hiihtäjät 26:51,5 00:18,8
Mika Mäkinen Vieremän Koitto DNS
Ari Säisä Vieremän Koitto DNS
Sarja M35, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 26:28,2 00:00,0
2. Eero Juola Oulun Hiihtoseura 30:14,2 03:46,0
3. Timo Heikkinen Ristijärven Pyry 31:59,6 05:31,4
Jaakko Urpalainen Lapinlahden Veto DNS
Sarja M18, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Antti Parkkila Oulun Hiihtoseura 30:48,6 00:00,0
Sarja M20, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Juho Rönkkö Vieremän Koitto 28:04,2 00:00,0
2. Oula Mattila Oulun Hiihtoseura 30:59,2 02:55,0
Sarja Myl, matka 15 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Matias Tiiro Iin Urheilijat 38:24,4 00:00,0
2. Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura 38:52,7 00:28,3
3. Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 39:16,6 00:52,2
4. Samu Sjöblom Borgå Akilles 39:21,3 00:56,9
5. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 39:23,1 00:58,7
6. Petri Torvinen Ristijärven Pyry 39:37,0 01:12,6
7. Joel Sariola Oulun Hiihtoseura 39:37,9 01:13,5
8. Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 40:18,2 01:53,8
9. Petteri Kymäläinen Kuusamon Erä-Veikot 40:19,8 01:55,4
10. Janne Uusitalo Pihtiputaan Tuisku 42:32,7 04:08,3
11. Markus Mattola Pihtiputaan Tuisku 45:54,6 07:30,2
Sakari Järvenpää Ristijärven Pyry DNF
Aki Lappalainen Kuopion Hiihtäjät DNF
Topias Tyni Metsä-Veikot 85 DNS
(Kilpailun ulkopuolella)
Mikael Norberg Piteå Elit 37:34,3

yksi kommentti - “125. Kestilän Laskiaishiihdot 22.2.2015, tulokset”

  1. Lämpöinen kiitos Kestilän Kisa-Veikkojen puuhanaisille ja -miehille 125. Laskiaishiihtojen järjestelyistä! Räntäsateessakin saitte kelin luistavaksi, ajanotto ja tulospalvelu pelasivat, kahvio, lämmin mehu ja makkaranmyynti toimivat, sauna oli lämmin ja palkinnot ruhtinaalliset. Erityisesti teitte juhlahiihdosta upean kohtaamalla kaikkia kilpailijoita ja katsojia sydämellisesti. Kiitos!

Jätä vastaus.