123. Kestilän Laskiaishiihdot 10.2.2013, tulokset

image_pdfimage_print

=> tulokset lehdistömuodossa (rtf)
=> kuvia

Sarja N10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Venla Järvelä Paltamon Urheilijat 08:07,0 00:00,0
2. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 10:11,3 02:04,3
3. Inga Lehto Laitasaaren Veto 13:53,3 05:46,3
Karoliina Koski Hyrynsalmen Isku DNS
Rita Koski Hyrynsalmen Isku DNS
Sarja M10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Markus Saaranen Viitasaaren Viesti 08:32,5 00:00,0
Topias Törmäkangas Sotkamon Jymy DNS
Sarja N12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mari Rantakangas Haapaveden Urheilijat 10:24,2 00:00,0
2. Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura 10:37,7 00:13,5
3. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 10:49,9 00:25,7
4. Mette Hartonen Sotkamon Jymy 10:53,6 00:29,4
5. Milla Huusko Ristijärven Pyry 11:03,0 00:38,8
6. Heini Niva Laitasaaren Veto 11:25,1 01:00,9
7. Salla Tyyskä Oulaisten Huima 11:44,6 01:20,4
8. Ada Holm Laitasaaren Veto 12:15,3 01:51,1
9. Jennina Salmela Haapajärven Kiilat 12:35,5 02:11,3
10. Assi Lehto Laitasaaren Veto 14:19,9 03:55,7
Peppiina Holm Viitasaaren Viesti DNS
Olivia Törmäkangas Sotkamon Jymy DNS
Essi Rantakangas Haapaveden Urheilijat DNS
Sarja M12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eetu Paananen Ylivieskan Kuula 10:10,8 00:00,0
2. Antti-Olavi Rytky Haapaveden Urheilijat 10:54,8 00:44,0
2. Elias Korhonen Sotkamon Jymy 10:54,8 00:44,0
4. Oskari Saukko Oulaisten Huima 11:03,7 00:52,9
5. Iikka Anttila Limingan Niittomiehet 11:16,4 01:05,6
Miska Minkkinen Suomussalmen Rasti DNS
Sarja N14, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ella Parkkila Reisjärven Pilke 09:32,2 00:00,0
2. Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 09:57,0 00:24,8
3. Vilma Rytky Haapaveden Urheilijat 10:13,8 00:41,6
4. Jenni Marjomaa Laitasaaren Veto 10:24,9 00:52,7
5. Alisa Korhonen Ristijärven Pyry 10:39,7 01:07,5
6. Henna Vimpari Kajaanin Hiihtäjät 10:43,1 01:10,9
7. Noora Kangasharju Ristijärven Pyry 10:58,6 01:26,4
8. Aino-Kaisa Kemppainen Oulun Hiihtoseura 11:18,4 01:46,2
9. Oona Lehto Laitasaaren Veto 12:04,4 02:32,2
Sarja N16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tytti Jaatinen Juuan Jänne 16:29,9 00:00,0
2. Maria Hiivala Kuivasjärven Aura 16:48,0 00:18,1
3. Kristiina Käkisalo Paltamon Urheilijat 16:51,2 00:21,3
4. Pauliina Oikarinen Paltamon Urheilijat 17:02,9 00:33,0
5. Elisa Parkkinen Pyhäjärven Pohti 17:20,3 00:50,4
6. Sara Niva Laitasaaren Veto 17:22,3 00:52,4
7. Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 17:29,2 00:59,3
8. Taru Koski Hyrynsalmen Isku 17:43,2 01:13,3
9. Kati Lehto Laitasaaren Veto 21:29,1 04:59,2
Venla Poikkimäki Sievin Sisu DNS
Sarja N18, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Katariina Käkisalo Paltamon Urheilijat 18:01,6 00:00,0
2. Saila Berg Kajaanin Hiihtäjät 18:37,8 00:36,2
Sarja N55, matka 5 km
Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anja Paakinaho Pulkkilan Ponsi 18:15,5 00:00,0
2. Seija Riihijärvi Kestilän Kisa-Veikot 24:01,7 05:46,2
Sarja N45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 18:27,7 00:00,0
2. Päivi Mäkinen Oulun Hiihtoseura 18:50,6 00:22,9
3. Teija Eskelinen Kainuun Hiihtoseura 20:05,1 01:37,4
Sarja N, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjo Loukkola Vuokatti Ski Team 14:29,5 00:00,0
2. Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura 14:54,6 00:25,1
3. Jonna Kelja Kuusamon Erä-Veikot 15:27,2 00:57,7
4. Mari Patanen Saloisten Salama 15:39,6 01:10,1
5. Elina Ryynänen Pyhäjärven Pohti 16:47,3 02:17,8
6. Susanna Väliheikki Laitasaaren Veto 18:15,0 03:45,5
Susanna Parkkinen Pyhäjärven Pohti DNS
Janina Järvelä Paltamon Urheilijat DNS
Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat DNS
Iina Laurén Oulunsalon Vasama DNS
Sarja M14, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mikke Turpeinen Paltamon Urheilijat 14:59,8 00:00,0
2. Miska Poikkimäki Sievin Sisu 15:01,5 00:01,7
3. Esa-Pekka Mustola Ylivieskan Kuula 15:40,1 00:40,3
4. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 16:17,1 01:17,3
5. Miro Minkkinen Suomussalmen Rasti 16:18,1 01:18,3
6. Werneri Pudas Alavieskan Viri 16:24,0 01:24,2
7. Eelis Valikainen Kalajoen Junkkarit 16:29,8 01:30,0
8. Arttu Lukkari Sotkamon Jymy 16:37,3 01:37,5
9. Tuomas Tuikka Viitasaaren Viesti 17:14,7 02:14,9
10. Oskari Juutinen Paltamon Urheilijat 17:20,7 02:20,9
11. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 18:35,6 03:35,8
Sarja M16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 14:14,5 00:00,0
2. Antti Huusko Ristijärven Pyry 14:41,5 00:27,0
3. Tommi Härkönen Paltamon Urheilijat 14:44,3 00:29,8
4. Juho Salmela Haapajärven Kiilat 14:51,4 00:36,9
5. Verneri Sievänen Kuhmo-Ski 15:09,1 00:54,6
6. Joni Vimpari Kajaanin Hiihtäjät 16:34,0 02:19,5
Juho Nikula Alavieskan Viri DNS
Tomi Kanniainen Puolangan Ryhti DNS
Sarja M70, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mauri Miettunen Karihaaran Visa 16:39,5 00:00,0
2. Taisto Voutilainen Toivakan Rivakka 17:24,2 00:44,7
3. Esko Mustonen Kuusamon Erä-Veikot 18:08,6 01:29,1
4. Pekka Heikkinen Mäntylahden Veto 18:10,7 01:31,2
Reino Immonen Liperin Hiihtoseura DNS
Eero Rahkola Oulun Reipas DNS
Sarja M65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Erkki Tiikkaja Kestilän Kisa-Veikot 16:09,1 00:00,0
2. Sauli Hujanen Kiuruveden Teräs 16:15,1 00:06,0
3. Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 17:47,0 01:37,9
4. Väinö Ålander Kiuruveden Teräs 17:48,3 01:39,2
5. Yrjö Tuovinen Juuan Jänne 19:34,4 03:25,3
Sarja M60, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 15:30,7 00:00,0
2. Eero Lappalainen Kuopion Hiihtäjät 15:31,7 00:01,0
3. Eero Okkonen Kuluntalahden Kunto 16:22,0 00:51,3
4. Martti Immonen Oulaisten Huima 16:31,4 01:00,7
5. Paavo Niskanen Kiuruveden Teräs 16:51,4 01:20,7
Keijo Salonen Kuivasjärven Aura DNS
Sarja M55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilmo Pulkkinen Kuhmo-Ski 13:49,5 00:00,0
2. Jorma Kuronen Kainuun Hiihtoseura 14:46,2 00:56,7
3. Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat 14:59,9 01:10,4
4. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 15:19,0 01:29,5
5. Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 15:26,7 01:37,2
Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat DNS
Sarja M50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Arto Minkkinen Suomussalmen Rasti 14:12,4 00:00,0
2. Arto Kukkonen Kiuruveden Urheilijat 15:11,8 00:59,4
3. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 15:20,9 01:08,5
4. Ilpo Rönkkö Mäntylahden Veto 15:24,5 01:12,1
5. Jorma Kyllönen Kuhmo-Ski 15:31,7 01:19,3
6. Ahti Mahosenaho Siikalatvan Urheilijat 17:37,6 03:25,2
Sarja M45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 14:01,8 00:00,0
2. Esa Huotari Sotkamon Jymy 14:07,3 00:05,5
3. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 14:09,9 00:08,1
4. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 14:13,8 00:12,0
5. Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 14:34,8 00:33,0
6. Juha Kuosmanen Pyhäjärven Pohti 15:42,7 01:40,9
7. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 16:46,4 02:44,6
8. Jari Kamula Siikalatvan Urheilijat 17:01,3 02:59,5
Sarja M40, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Hartonen Sotkamon Jymy 26:51,9 00:00,0
2. Jari Holm Viitasaaren Viesti 27:43,5 00:51,6
3. Tommi Hyttinen Saloisten Reipas 29:44,8 02:52,9
Sarja M35, matka10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 26:47,9 00:00,0
2. Jani Laine Kuivasjärven Aura 27:46,6 00:58,7
3. Petri Pieviläinen Ristijärven Pyry 28:18,3 01:30,4
4. Antti Henriksson Oulun Hiihtoseura 30:24,3 03:36,4
Sarja M18, matka10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Valtteri Sievänen Kuhmo-Ski 30:46,7 00:00,0
Sarja M20, matka10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mika Ahistus Saloisten Reipas 30:03,2 00:00,0
2. Joonas Berg Kajaanin Hiihtäjät 30:57,7 00:54,5
Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat DNF
Sarja Myl, matka 15 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Teemu Härkönen Vuokatti Ski Team 38:38,0 00:00,0
2. Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura 39:01,0 00:23,0
3. Tino Tiilikainen Kuhmo-Ski 39:33,0 00:55,0
4. Jari Ahola Kempeleen Kiri 39:52,5 01:14,5
5. Petri Torvinen Ristijärven Pyry 40:14,5 01:36,5
6. Juho Nikula Kalajoen Junkkarit 41:23,1 02:45,1
7. Pekka Pääkkönen Sotkamon Jymy 41:34,3 02:56,3
8. Keijo Kurttila Utajärven Urheilijat 42:03,8 03:25,8
9. Samuli Nevanperä Kuhmo-Ski 42:37,7 03:59,7
10 Tero Leinonen Ylivieskan Kuula 44:50,2 06:12,2
11. Timo Heikkinen Sotkamon Jymy 45:49,5 07:11,5
Aki Lappalainen Kuopion Hiihtäjät DNF
Jari Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät DNF
Hannu Kirstinä Oulun Hiihtoseura DNS
Miikka Minkkinen Ristijärven Pyry DNS

Kommentointi on suljettu.