Nappulakisojen ja Nuorisokisojen tulokset 2021

image_pdfimage_print

3.7.2021 kisattiin jälleen Kestilän Nappulakisat ja Nuorisokisat. Tässä ovat tulokset.

Nappulakisat, 40 m juoksu

T/P 2 v
1. Vieno Rahkola Oulu 16,1
2. Aava Jokelainen Sotkamo 17,0
3. Eemeli Sormunen Tupos 20,9
4. Hippu Kontiola Kestilä 21,8
5. Jooseppi Näpänkangas Kestilä 28,1

T/P 3 v
1. Fanni Roivainen Vaala 13,3
2. Janna Mahosenaho Kestilä 13,4
3. Mette Herranen Kuopio 14,2
4. Aaro Mourujärvi Espoo 15,1
5. Lenni Heikkinen Liminka 16,8
6. Otto Kyllönen Pyhäntä 17,0
7. Samu Pohjonen Kello 26,6
8. Emil Tiikkaja Helsinki 37,5

T 4 v
1. Saana Sormunen Tupos 12,0
2. Pihla Leinonen Kestilä 12,4
3. Alisa Yletyinen Oulu 12,5
4. Nelli Kärkkäinen Kestilä 13,4
5. Aada Reinikainen Oulu 17,1

P 4 v
1. Veikko Heikkinen Kajaani 10,1
2. Aaron Tuomela Kestilä 12,4
3. Leo Väyrynen Muhos 35,9

T 5 v
1. Nelli Roivainen Vaala 10,3
2. Ronja Ikola Piippola 11,1
3. Minttu Yletyinen Oulu 11,7
4. Vilma Lunki Kempele 12,7

P 5 v
1. Niila Kärkkäinen Kestilä 9,3
2. Heikki Pohjonen Kello 11,6
3. Viljo Hyvärinen Kestilä 12,9

T 6 v
1. Kaisla Huovinen Oulu 8,0
2. Eevi Ojala Kestilä 8,1
3. Vilma Knuutinen Pyhäntä 8,3
4. Senja Mourujärvi Espoo 8,9
5. Ninni Makkonen Pyhäntä 9,0
6. Venla Ylimäki Ilmajoki 9,2
7. Adalmiina Kallio Kestilä 9,5
8. Siiri Knuutinen Kestilä 9,6
9. Isa Similä Rantsila 11,5

P 6 v
1. Veikka Jokelainen Sotkamo 8,9
2. Max Tiikkaja Helsinki 9,4
3. Oiva Hyvärinen Kestilä 9,9
3. Eetu Tuominen Oulu 9,9
5. Roope Viitanen Kestilä 10,4
6. Altti Pehkonen Kestilä 10,5

T 7 v
1. Seela Similä Rantsila 7,8
2. Kerttu Näpänkangas Kestilä 8,8
3. Hilma Leiviskä Tavastkenkä 8,9

P 7 v
1. Roni Karioja Kempele 7,5
2. Viljami Heikkinen Kajaani 8,6
3. Heikki Leinonen Kestilä 9,1
4. Aapo Keihäskoski Kestilä 9,4

T 8 v
1. Pihla Huovinen Oulu 7,1
2. Viivi Makkonen Pyhäntä 7,9
3. Aava Marjomaa Kestilä 9,1

P 8 v
1. Antti Karjalainen Kestilä 7,3
2. Vilho Vainio-Hynnilä Seinäjoki 7,6
3. Verneri Ylimäki Ilmajoki 7,7

Nuorisokisat

N19 300 m
1. Sara Tuomaala KKV 1.01,9

N19 keihäs
1. Sara Tuomaala KKV 23,14

N17 300 m
1. Milla Tuomaala KKV 1.02,4

N17 keihäs
1. Milla Tuomaala KKV 23,00

P15 300 m
1. Anssi Takalo Oulainen 47,8

T15 300 m
1. Iida Suorsa KKV 1.03,4

T15 keihäs
1. Iita Kimpimäki YiN 30,67
2. Iida Suorsa KKV 13,27

T13 300 m
1. Minja Tuomaala KKV 1.06,9

T13 pituus
1. Minja Tuomaala KKV 2,90

P11 300 m
1. Jerry Andersson KKV 1.03,7
2. Aku Kurkinen KKV 1.07,4
3. Aleksi Keihäskoski KKV 1.10,6

P11 pituus
1. Jerry Andersson KKV 2.98
2. Aleksi Keihäskoski KKV 2,78
3. Aku Kurkinen KKV 2,74

T11 300 m
1. Veera Vainio-Hynnilä SSU 1.18,2

T11 pituus
1. Veera Vainio-Hynnilä SSU 2,53

P9 300 m
1. Antti Karjalainen KKV 1.04,8
2. Eemeli Ylimäki IlKi 1.06,2
3. Niklas Hämeenaho KKV 1.08,7

P9 pituus
1. Eemeli Ylimäki IlKi 3,03
2. Antti Karjalainen KKV 2,79
3. Niklas Hämeenaho KKV 2,76

T9 300 m
1. Pihla Huovinen Oulu 1.03,1
2. Viivi Makkonen SiikalU 1.07,8
3. Seela Similä RaRa 1.13,8

T9 pituus
1. Seela Similä RaRa 2,90
2. Pihla Huovinen Oulu 2,69
3. Viivi Makkonen SiikalU 2,67

Jätä vastaus.