Kestilä-päivien Nappulakisat 2019, tulokset

6.7.2019 juostiin perinteiset Kestilä-päivien nappulakisat. Kaikki kisaajat juoksivat 40 m. 1-2 vuotiaissa tytöt ja pojat olivat samassa sarjassa. 3-8 vuotiaissa tytöt ja pojat olivat eri sarjoissa.

Tytöt + pojat 1 v. 40 m
1. Metti Herranen, Kuopio 41,0
2. Fanni Roivainen, Vaala 44,2
3. Aaro Mourujärvi, Espoo 47,9
4. Peetu Mertaniemi, Helsinki 54,6

Tytöt + pojat 2 v. 40 m
1. Alisa Sirviö, Oulu 18,0
2. Vertti-Matti Tervonen, Oulainen 29,8
3. Eetu Kolehmainen, Piippola 29,9
4. Sara Kantanen, Kestilä 32,5
5. Lara Heikkinen, Kestilä 33,4
6. Leo Väyrynen, Muhos 33,9
7. Lilja Mäkeläinen, Oulu 36,3
8. Aada Reinikainen, Oulu 52,8

Tytöt 3 v. 40 m
1. Nelli Roivainen, Vaala 14,6
2. Ronja Ikola, Piippola 16,5

Pojat 3 v. 40 m
1. Onni Matero, Pulkkila 15,3
2. Valtteri Kesti, Tavastkenkä 15,5
3. Vilho Hyvärinen, Kestilä 16,8
4. Heikki Pohjonen, Kello 19,9

Tytöt 4 v. 40 m
1. Eevi Ojala, Kestilä 10,2
2. Isa Similä, Rantsila 13,0
3. Siiri Knuutinen, Kestilä 13,0
4. Venla Ylimäki, Ilmajoki 13,1
5.Senja Mourujärvi, Espoo 13,8

Pojat 4 v. 40 m
1. Pyry Mertaniemi, Helsinki 11,2
2. Eetu Tuominen, Kestilä 12,0
3. Veikka Jokelainen, Sotkamo 12,5
4. Roope Viitanen, Kestilä 13,5
5. Reino Saarela, Lumijoki 13,8
6. Oiva Hyvärinen, Kestilä 14,6

Tytöt 5 v. 40 m
1. Seela Similä, Rantsila 9,2
2. Hilma Leiviskä, Tavastkenkä 11,3
3. Minttu Kantanen, Kestilä 11,5
4. Sara Hyvärinen, Kestilä 12,0
5. Emilia Sirviö, Oulu 12,2
6. Pinja Keskitalo, Kestilä 12,3

Pojat 5 v. 40 m
1. Roni Karioja, Kempele 9,5
2. Veikko Kilpelänaho, Kestilä 10,1
3. Eemil Matero, Pulkkila 11,2
4. Joose Hirvonen, Savonlinna 11,6

Tytöt 6 v. 40 m
1. Emilia Uusirantanen, Bergby 11,3
2. Aava Marjomaa, Kestilä 11,8

Pojat 6 v. 40 m
1. Antti Karjalainen, Kestilä 8,1
2. Vilho Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 9,2
3. Verneri Ylimäki, Ilmajoki 9,2
4. Jonne Virsiheimo, Oulu 9,3
5. Juuso Tuomaala, Kestilä 12,4

Tytöt 7 v. 40 m
1. Fanni Hämeenaho, Piippola 9,4

Pojat 7 v. 40 m
1. Milo Sjöman, Kempele 7,7
2. Eemeli Ylimäki, Ilmajoki 8,4
3. Leo Hyvärinen, Kestilä 9,0
4. Reino Hyvärinen, Kestilä 9,2

Tytöt 8 v. 40 m
1. Miida Hirvonen, Savonlinna 7,6
2. Jessica Lam, Kempele 7,9
3. Eveliina Heikkinen, Hollola 8,0
4. Sofia Karioja, Haapavesi 8,5
5. Sheyla Nguyen, Oulu 8,8
6. Veera Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 8,9

Pojat 8 v. 40 m
1. Aku Kurkinen, Kestilä 8,1
2. Severi Hämäläinen, Kestilä 9,9