Kestilä-päivien Nappulakisat 2018, tulokset

30.6.2018 pidettiin jälleen vuoden tärkeimmät urheilukilpailut, Kestilä-päivien Nappulakisat Kestilän urheilukentällä. 1-4 vuotiaat juoksivat 40 metriä tytöt ja pojat samassa sarjassa. 5-8 vuotiaat juoksivat 60 metriä tytöt ja pojat eri sarjoissa. Tässä ovat tulokset.
Katso kisoista videokooste täällä.

Tytöt + pojat 1 v. 40 m
1. Leo Väyrynen, Muhos 1.37,4
2. Veikko Heikkinen, Kajaani 1.40,2

Tytöt + pojat 2 v. 40 m
1. Valtteri Kesti, Tavastkenkä 21,5
2. Mikko Huovinen, Kestilä 24,3
3. Heikki Pohjonen, Oulu 29,1
4. Ronja Ikola, Piippola 42,9

Tytöt + pojat 3 v. 40 m
1. Eevi Ojala, Kestilä 14,3
2. Ninni Makkonen, Pyhäntä 16,2
3. Roope Viitanen, Kestilä 17,3
4. Eetu Tuominen, Kestilä 17,4
5. Siiri Knuutinen, Kestilä 18,4
6. Fanni Väyrynen, Pulkkila 23,1
7. Venla Ylimäki, Ilmajoki 28,7
8. Altti Pehkonen, Kestilä 1.07,1

Tytöt + pojat 4 v. 40 m
1. Veikko Kilpelänaho, Kestilä 11,6
2. Roni Karioja, Kempele 11,7
3. Viljami Heikkinen, Kajaani 11,9
4. Helvi Korhonen, Tyrnävä 12,1
5. Kerttu Näpänkangas, Kestilä 12,5
6. Aada Huovinen, Kestilä 13,3
7. Hilma Leiviskä, Tavastkenkä 13,8
8. Sara Hyvärinen, Kestilä 14,6
9. Ella Martikainen, Iisalmi 16,0
10. Heikki Leinonen, Kestilä 16,9
11. Minttu Kantanen, Kestilä 27,5

Tytöt 5 v. 60 m
1. Viivi Makkonen, Pyhäntä 14,4
2. Pihla Pikkarainen, Kestilä 17,5
3. Aava Marjomaa, Kestilä 20,9

Pojat 5 v. 60 m
1. Antti Karjalainen, Kestilä 12,8
2. Tuukka Hyvärinen, Piippola 13,3
3. Aapo Näppä, Muhos 14,2
4. Vilho Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 15,1
5. Verneri Ylimäki, Ilmajoki 16,2
6. Juuso Tuomaala, Kestilä 21,3

Tytöt 6 v. 60 m
1. Martta Väyrynen, Pulkkila 14,3
2. Fanni Hämeenaho, Piippola 15,1
3. Martta Moilanen, Oulu, 16,0
4. Heidi Huovinen, Kestilä 16,8
5. Kerttu Korhonen, Tyrnävä 18,1

Pojat 6 v. 60 m
1. Luukas Knuutinen, Kestilä 13,1
2. Eemeli Ylimäki, Ilmajoki 13,2
3. Miko Kekkonen, Oulu 14,1
4. Santeri Vähä, Rantsila 14,4
5. Niklas Hämeenaho, Kestilä 14,5
6. Leo Hyvärinen, Kestilä 15,9
7. Reino Hyvärinen, Kestilä 16,0

Tytöt 7 v. 60 m
1. Jessica Lam, Kempele 12,9
2. Veera Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 15,1
3. Sheila Ngueyn, Oulu 15,4

Pojat 7 v. 60 m
1. Aku Kurkinen, Kestilä 12,4
2. Aapo Keränen, Oulu 12,6
3. Antti Kinnunen, Oulu 12,8
4. Aatu Näppä, Muhos 13,0
5. Eemeli Knuutinen, Kuopio 13,3
6. Pekka Huovinen, Kestilä 14,7

Tytöt 8 v. 60 m
1. Aada Tuomaala, Kestilä 13,1
2. Aino Kakko, Oulu 13,2

Pojat 8 v. 60 m
1. Jaakko Kilpelänaho, Kestilä 13,3