Sarjahiihdot 2020, tulokset

Tässä ovat tämän kevään sarjahiihtojen tulokset. Ensin yhteistulokset, sitten jokaisen osakilpailun tulokset erikseen.

Yhteistulokset

Pojat 4 v.
1. Mikko Huovinen

Tytöt 6 v.
1. Aada Huovinen

Pojat 6 v.
1. Roope Viitanen, Juuso Tuomaala, Viljami Heikkinen ja Heikki Leinonen

Tytöt 8 v.
1. Heidi Huovinen

Tytöt 10 v.
1. Aada Tuomaala ja Greeta Koskela

Pojat 10 v.
1. Aku Kurkinen
2. Pekka Huovinen

Tytöt 12 v.
1. Minja Tuomaala

Tytöt 16 v.
1. Milla Tuomaala

Tytöt 18 v.
1. Sara Tuomaala

Pojat 18 v.
1. Miikka Tuomaala

Miehet
1. Jari Kamula

1. osakilpailu

Pojat 4 v. matka n. 0,2 km
1. Mikko Huovinen 1:37

Tytöt 6 v. matka n. 0,2 km
1. Aada Huovinen 1:08

Pojat 6 v. matka n. 0,2 km
1. Viljami Heikkinen 1:58
2. Roope Viitanen 3:41

Tytöt 8 v. matka n. 1,0 km
1. Heidi Huovinen 5:35

Pojat 10 v. matka 1,5 km
1. Aku Kurkinen 7:34
2. Pekka Huovinen 8:27

Tytöt 12 v. matka 1,5 km
1. Minja Tuomaala 10:37

Tytöt 16 v. matka 2,0 km
1. Milla Tuomaala 10:34

Tytöt 18 v. matka 2,0 km
1. Sara Tuomaala 9:59

Pojat 18 v. matka 3,0 km
1. Miikka Tuomaala 12:06

2. osakilpailu

Pojat 4 v. matka n. 0,2 km
1. Mikko Huovinen 1:41

Tytöt 6 v. matka n. 0,2 km
1. Aada Huovinen 1:20

Pojat 6 v. matka n. 0,2 km
1. Juuso Tuomaala 2:27
2. Heikki Leinonen 4:12

Tytöt 8 v. matka n. 1,0 km
1. Heidi Huovinen 6:58

Tytöt 10 v. matka 1,5 km
1. Aada Tuomaala

Pojat 10 v. matka 1,5 km
1. Aku Kurkinen 8:02
2. Pekka Huovinen 8:59

Tytöt 12 v. matka 1,5 km
1. Minja Tuomaala 10:41

Tytöt 16 v. matka 2,0 km
1. Milla Tuomaala 11:06

Tytöt 18 v. matka 2,0 km
1. Sara Tuomaala 10:54

3. osakilpailu

Pojat 4 v. matka n. 0,2 km
1. Mikko Huovinen 2:51

Tytöt 6 v. matka n. 0,2 km
1. Aada Huovinen 1:20

Tytöt 8 v. matka n. 1,0 km
1. Heidi Huovinen 7:40

Tytöt 10 v. matka n. 2,0 km
1. Greeta Koskela 12:56

Pojat 10 v. matka n. 2,0 km
1. Aku Kurkinen 10:53
2. Pekka Huovinen 12:33

Tytöt 12 v. matka n. 2,0 km
1. Minja Tuomaala 14:39

Miehet. matka n. 2,5 km
1. Jari Kamula 9:49




130. Kestilän Laskiaishiihdot 23.2.2020, tulokset

Alla on 23.2.2020 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehdistömuodossa =>

  Sarja N10,
matka 2 km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Petra Rautiainen Valkeakosken Haka 0:07:10,2 00:00,0
2. Martta Pekkala Haapaveden Urheilijat 0:07:45,2 00:35,0
3. Lumi-Kukka Saaranen Ski Jyväskylä 0:07:47,6 00:37,4
4. Eevi Juka Laitasaaren Veto 0:08:06,5 00:56,3
5. Emilia Siponen Kiuruveden Urheilijat 0:08:17,7 01:07,5
6. Anna Siponen Kiuruveden Urheilijat 0:08:41,4 01:31,2
7. Eedith Törmänen Haapaveden Urheilijat 0:08:49,8 01:39,6
8. Milja Tihinen Laitasaaren Veto 0:09:08,9 01:58,7
9. Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:09:15,9 02:05,7
10. Benedikta Wikström Solf IK 0:09:17,9 02:07,7
  Sofi Rinta Laitasaaren Veto DNS  
         
  Sarja M10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kasper Ekonoja Ski Jyväskylä 0:06:47,9 00:00,0
2. Hannes Leinonen Utajärven Urheilijat 0:07:24,4 00:36,5
3. Jarno Mannala Iisalmen Visa 0:08:29,1 01:41,2
4. Eero Seväkivi Laitasaaren Veto 0:10:15,7 03:27,8
5. Aku Kurkinen Kestilän Kisa-Veikot 0:11:13,5 04:25,6
6. Elias Tihinen Laitasaaren Veto 0:11:43,2 04:55,3
7. Pekka Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 0:13:43,5 06:55,6
  Ohto Järviluoma Nivalan Urheilijat DNS  
         
  Sarja N12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Martta Väisänen Laitasaaren Veto 0:10:31,0 00:00,0
2. Dorothea Wikström Solf IK 0:10:40,6 00:09,6
3. Alisa Luukkonen Kuusamon Erä-Veikot 0:11:05,3 00:34,3
4. Iina Kiiskilä Kokkolan Veikot 0:11:29,0 00:58,0
5. Annika Heikkinen Kainuun Hiihtoseura 0:11:37,9 01:06,9
  Ruut Törmänen Haapaveden Urheilijat DNS  
         
  Sarja M12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:08:38,3 00:00,0
2. Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:09:54,8 01:16,5
3. Ukko Järviluoma Nivalan Urheilijat 0:09:55,4 01:17,1
4. Niko Liuska Kempeleen Kiri 0:10:14,4 01:36,1
5. Heikki Seväkivi Laitasaaren Veto 0:11:06,7 02:28,4
6. Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:12:25,2 03:46,9
7. Matias Tihinen Laitasaaren Veto 0:13:00,0 04:21,7
         
         
  Sarja N14, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anni Naumanen Oulun Hiihtoseura 0:09:14,9 00:00,0
2. Saija Nordström Rantsilan Raikas 0:10:07,2 00:52,3
         
         
  Sarja N16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aura Hakala Espoon Hiihtoseura 0:15:33,4 00:00,0
2. Essi Parkkila Pudasjärven
Urheilijat
0:15:38,6 00:05,2
3. Elli Loukkaanhuhta Oulun Hiihtoseura 0:16:23,7 00:50,3
         
         
  Sarja N18, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tuuli Järviluoma Nivalan Urheilijat 0:13:37,9 00:00,0
2. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 0:14:16,3 00:38,4
3. Siiri Rasimus Ski Jyväskylä 0:14:24,5 00:46,6
4. Reija Ahola Karihaaran Visa 0:14:31,6 00:53,7
5. Meri Hakala Espoon Hiihtoseura 0:14:44,0 01:06,1
6. Aada Peltola Oulun Hiihtoseura 0:15:07,8 01:29,9
7. Ronja Pöyhönen Kuhmo-Ski 0:15:39,8 02:01,9
  Veera Säisä Iisalmen Visa DNS  
         
         
  Sarja N20, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Seela Peuralahti Oulun Hiihtoseura 0:14:31,9 00:00,0
2. Emmi Erkkilä Saloisten Reipas 0:14:38,8 00:06,9
3. Jemina Böök Jämin Jänne 0:14:45,0 00:13,1
         
         
  Sarja N65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjut Vuorenmaa Oulun Kilpa-Veljet 0:16:42,0 00:00,0
2. Helli Similä Alavieskan Viri 0:20:03,0 03:21,0
         
         
  Sarja N50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 0:15:38,7 00:00,0
2. Tuula Rasimus Ski Jyväskylä 0:15:41,6 00:02,9
3. Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy 0:16:24,8 00:46,1
4. Pirkko
Jaakola-Juntunen
Kiuruveden Urheilijat 0:16:34,8 00:56,1
5. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 0:16:37,8 00:59,1
  Teija Eskelinen Kainuun Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja N35, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:14:16,8 00:00,0
2. Maarit Kaveri Yli-Iin Naseva 0:15:54,2 01:37,4
3. Kirsi Pääkkönen Laitasaaren Veto 0:16:11,0 01:54,2
  Niina Mäntyniemi Kempeleen Pyrintö DNS  
         
         
  Sarja N, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 0:12:37,4 00:00,0
2. Anni Alakoski Kainuun Hiihtoseura 0:12:49,2 00:11,8
3. Maria Virpi Oulun Hiihtoseura 0:13:00,2 00:22,8
4. Petra Torvinen Liperin Hiihtoseura 0:13:05,9 00:28,5
5. Tiia Huuskonen Ski Jyväskylä 0:13:19,1 00:41,7
6. Roosa Juuska Team Skiers 0:13:32,0 00:54,6
7. Eevakaisa Loukusa Siilinjärven
Hiihtoseura
0:13:34,1 00:56,7
8. Vilma Ryytty Iisalmen Visa 0:13:34,2 00:56,8
9. Anni Huuha Tampereen Pyrintö 0:13:42,9 01:05,5
10. Elina Mäkitalo Himangan Urheilijat 0:13:45,2 01:07,8
11. Heta Jalonen Lempäälän Kisa 0:13:48,2 01:10,8
12. Maarit Korpi IF Åsarna 0:13:53,7 01:16,3
13. Maria Mikkonen Ski Jyväskylä 0:14:15,8 01:38,4
14. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 0:14:19,2 01:41,8
15. Mari Patanen Saloisten Reipas 0:14:50,9 02:13,5
16. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:15:00,5 02:23,1
17. Janita Jäntti Vantaan Hiihtoseura 0:18:31,3 05:53,9
  Elina Läspä Kuusamon Erä-Veikot DNS  
  Anita Korva Kainuun Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja M14, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Parkkila Pudasjärven
Urheilijat
0:14:54,3 00:00,0
2. Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 0:14:55,9 00:01,6
3. Olli Loukkaanhuhta Oulun Hiihtoseura 0:18:00,8 03:06,5
4. Jesse Lifflander Saloisten Reipas 0:20:22,2 05:27,9
         
         
  Sarja M16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jesse Mokko Oulun Hiihtoseura 0:15:14,7 00:00,0
         
         
  Sarja M70, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Paavo Pajunen Rantasalmen
Urheilijat
0:15:44,1 00:00,0
2. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 0:15:45,0 00:00,9
3. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:15:50,1 00:06,0
4. Eero Vehkala Saloisten Reipas 0:15:53,2 00:09,1
5. Eero Okkonen Kainuun Hiihtoseura 0:17:08,4 01:24,3
6. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 0:17:32,1 01:48,0
         
         
  Sarja M65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat 0:14:48,2 00:00,0
2. Leino Nisula Virtain Urheilijat 0:15:11,7 00:23,5
3. Martti Tenhunen Kiuruveden Urheilijat 0:15:16,0 00:27,8
4. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 0:15:23,6 00:35,4
  Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti DNS  
  Keijo Salonen Kuivasjärven Aura DNS  
         
         
  Sarja M60, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 0:13:10,8 00:00,0
2. Timo Hämäläinen Kainuun Hiihtoseura 0:13:45,7 00:34,9
3. Jorma Aalto Iin Urheilijat 0:15:08,9 01:58,1
4. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 0:15:52,1 02:41,3
5. Veikko Mannermaa Utajärven Urheilijat 0:16:59,5 03:48,7
  Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat DNS  
  Jari Svanberg Lapinlahden Veto DNS  
         
         
  Sarja M55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 0:12:44,0 00:00,0
2. Arto Nissinen Keuruun Kisailijat 0:12:55,0 00:11,0
3. Stefan Storvall IF Åsarna 0:13:11,0 00:27,0
4. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:13:21,0 00:37,0
5. Jari Mäkelä Keuruun Kisailijat 0:13:42,7 00:58,7
6. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:13:57,0 01:13,0
7. Arto Heiskanen Sonkajärven Pahka 0:14:01,7 01:17,7
8. Jari Kamula Siikalatvan
Urheilijat
0:16:36,2 03:52,2
9. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:16:40,6 03:56,6
  Seppo Laukkanen Iisalmen Visa DNS  
  Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura DNS  
         
  Sarja M50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:12:18,6 00:00,0
2. Arto Hakala Lempäälän Kisa 0:12:41,2 00:22,6
3. Jari Mannala Iisalmen Visa 0:12:58,7 00:40,1
4. Matti Roininen Valtimon Vasama 0:13:19,2 01:00,6
5. Tommi Hyttinen Saloisten Reipas 0:13:20,0 01:01,4
6. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 0:13:44,8 01:26,2
7. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 0:15:33,7 03:15,1
         
  Sarja M45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 0:12:49,9 00:00,0
2. Ismo Parkkonen IF Åsarna 0:13:24,5 00:34,6
3. Petri Pulkkinen Leppävirran
Urheilijat
0:13:34,4 00:44,5
4. Harri Karjalainen Vantaan Hiihtoseura 0:13:39,1 00:49,2
         
         
  Sarja M40, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Tuovila Sievin Sisu 0:12:19,4 00:00,0
2. Markku Siponen Kiuruveden Urheilijat 0:13:04,8 00:45,4
3. Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:13:50,7 01:31,3
4. Timo Kaveri Yli-Iin Naseva 0:14:05,5 01:46,1
         
         
  Sarja M18, matka 10
km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Markus Saaranen Ski Jyväskylä 0:24:48,7 00:00,0
2. Kalle Loukkaanhuhta Oulun Hiihtoseura 0:27:21,2 02:32,5
3. Lauri Saarela Oulun Hiihtoseura 0:29:04,1 04:15,4
         
         
  Sarja M20, matka 10
km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Santtu Panttila Teuvan Rivakka 0:25:29,8 00:00,0
2. Antti-Jussi Räsänen Siilinjärven
Hiihtoseura
0:25:54,6 00:24,8
3. Elias Erkkilä Saloisten Reipas 0:26:14,2 00:44,4
4. Veikka Ylilauri Taivalkosken
Metsä-Veikot
0:26:57,6 01:27,8
5. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 0:27:21,3 01:51,5
6. Werneri Pudas Alavieskan Viri 0:27:33,9 02:04,1
7. Tuomas Törnvall Kalajoen Junkkarit 0:27:48,5 02:18,7
  Niilo Helkama Espoon Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja Myl, matka 10
km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tino Tiilikainen Vuokatti SkiTeam 0:23:43,2 00:00,0
2. Topi Kuorelahti Vuokatti SkiTeam 0:23:45,7 00:02,5
3. Juuso Mäkelä Pohti Skiteam 0:23:46,5 00:03,3
4. Joni Mustonen Jämsänkosken Ilves 0:23:46,8 00:03,6
5. Miikka Kinnunen Pohti Skiteam 0:23:50,6 00:07,4
5. Joonas Sarkkinen Ounasvaaran
Hiihtoseura
0:23:50,6 00:07,4
7. Tero Similä Posion Pyrintö 0:23:58,0 00:14,8
8. Joona Koponen Tampereen Yritys 0:24:10,2 00:27,0
8. Miro Karppanen Imatran Urheilijat 0:24:10,2 00:27,0
10. Joachim Gustafsson IF Femman 0:24:10,3 00:27,1
11. Waltteri Vinkanharju Vantaan Hiihtoseura 0:24:14,6 00:31,4
12. Elmeri Toivanen Kouvolan Hiihtoseura 0:24:18,0 00:34,8
13. Santeri Erola Imatran Urheilijat 0:24:19,0 00:35,8
14. Turo Sipilä Vuokatti SkiTeam 0:24:21,9 00:38,7
15. Tuomas Harjula Keravan Urheilijat 0:24:34,4 00:51,2
16. Iiro-Mikko Harju Pohti Skiteam 0:24:35,1 00:51,9
17. Marko Törmänen Oulun Hiihtoseura 0:24:54,7 01:11,5
18. Wiljam Mattila Keravan Urheilijat 0:24:55,7 01:12,5
19. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 0:24:59,8 01:16,6
20. Lauri Peltoniemi Saloisten Reipas 0:25:24,7 01:41,5
21. Arto Pauna Oulaisten Huima 0:25:45,6 02:02,4
22. Tuomas Ranto Team Skiers 0:26:12,9 02:29,7
23. Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 0:26:14,6 02:31,4
24. Markus Kanamäki Saloisten Salama 0:26:29,7 02:46,5
25. Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:27:07,1 03:23,9
26. Kalle Häkkinen Ski Jyväskylä 0:27:40,8 03:57,6
27. Timo Pikkarainen Kokkolan Veikot 0:27:41,2 03:58,0
28. Joona Männistö Oulaisten Huima 0:28:11,6 04:28,4
  Eerik Puranen Saarijärven Pullistus DNS  
  Miska Tervala Hollolan Urheilijat
46
DNS  
  Juho Mikkonen Vuokatti SkiTeam DNS  
  Joni Mäki Pohti Skiteam DNS  




Yleisurheilun Siikalatvacup 2019, Kestilän tulokset

Tässä ovat 6.8.2019 kisatun Kestilän osakilpailun tulokset.

M 100 m
1. Eetu Hämeenaho KKV 14,0

M korkeus
1. Eetu Hämeenaho KKV 165
2. Valtteri Helenius PuPo 160
3. Vili-Petteri Helenius PuPo 150

N 100 m
1. Sara Tuomaala KKV 16,5

N moukari
1. Teija Aho PuPo 31,12
2. Sara Tuomaala KKV 16,60

P15 keihäs
1. Tommi Aho PuPo 34,24

T15 80 m aj.
1. Ruusu Helenius PuPo 17,2
2. Milla Tuomaala KKV 18,4

T15 keihäs
1. Ruusu Helenius PuPo 25,07
2. Milla Tuomaala KKV 20,09

P13 60 m aj.
1. Topias Kurikka RaRa 11,2

P13 moukari
1. Topias Kurikka RaRa 26,42

T13 60 m aj. (aitakorkeus normaalia matalampi 60 cm)
1. Johanna Orava RaRa 10,8
2. Noora Rantapelkonen RaRa 11,8
3. Saija Nordström RaRa 12,5
4. Iida Suorsa KKV 14,3

T13 keihäs
1. Saija Nordström RaRa 24,53
2. Noora Rantapelkonen RaRa 16,17
3. Johanna Orava RaRa 13,79
4. Iida Suorsa KKV 7,71

P11 60 m aj.
1. Tapio Kurikka RaRa 11,0
2. Tony Lampela RaRa 11,9
3. Veeti Halonen RaRa 14,5

P11 korkeus
1. Tapio Kurikka RaRa 105
2. Tony Lampela RaRa 95
3. Veeti Halonen RaRa 70

T11 60 m aj.
1. Miitta Juntunen RaRa 13,7
2. Ruska Keränen RaRa 14,5
3. Jonna Pellikka RaRa 14,5
4. Minja Tuomaala KKV 14,9

T11 korkeus
1. Minja Tuomaala KKV 100
2. Miitta Juntunen RaRa 100
3. Ruska Keränen RaRa 100
4. Jonna Pellikka RaRa 90

P9 60 m aj.
1. Samuli Vähä RaRa 13,1
2. Antti Kurikka RaRa 14,0
3. Jonne Pellikka RaRa 14,0
4. Aku Kurkinen KKV 14,7
5. Luukas Knuutinen KKV 15,3
6. Lauri Keränen RaRa 15,5

P9 rengaskiekko
1. Samuli Vähä RaRa 19,69
2. Jonne Pellikka RaRa 15,32
3. Antti Kurikka RaRa 14,50
4. Aku Kurkinen KKV 11,92
5. Lauri Keränen RaRa 11,26
6. Luukas Knuutinen KKV 9,51

T9 60 m aj.
1. Erika Grundström RaRa 13,5
2. Anni Mankinen RaRa 17,5
3. Eveliina Halonen RaRa 18,7

T9 rengaskiekko
1. Erika Grundström RaRa 11,99
2. Eveliina Halonen RaRa 11,04
3. Anni Mankinen RaRa 9,52

aitajuoksuviesti 4 x 60 m
1. RaRa 1 (Erika Grundström, Miitta Juntunen, Noora Rantapelkonen, Johanna Orava) 47,0
2. RaRa 2 (Jonne Pellikka, Jonna Pellikka, Saija Nordstöm, Topias Kurikka) 49,5
3. RaRa 3 (Samuli Vähä, Lauri Keränen, Tony Lampela, Tapio Kurikka) 51,3
4. KKV (Aku Kurkinen, Minja Tuomaala, Iida Suorsa, Milla Tuomaala) 54,4
5. RaRa 4 (Eveliina Halonen, Anni Mankinen, Antti Kurikka, Ruska Keränen) 59,0




Kestilä-päivien Nuorisokisat 2019, tulokset

Tässä on 7.7.2019 kisattujen Kestilä-päivien nuorisokisojen tulokset. Hetken kadoksissa olleet kuulan ja keihään tulokset löytyivät myös.

M17 300 m
1. Miikka Tuomaala KKV 50,7

M17 keihäs
1. Miikka Tuomaala KKV 44,09

P13 keihäs
1. Juuso Pellikka RaRa 40,74

P11 300 m
1. Jere Kanervala KKV 1.03,4

P11 keihäs
1. Jonne Pellikka RaRa 17,52
2. Jere Kanervala KKV 16,09

P9 300 m
1. Samuli Vähä RaRa 59,4
2. Jonne Pellikka RaRa 59,6
3. Vili Karioja Haapavesi 1.07,5
4. Aku Kurkinen KKV 1.12,9
5. Luukas Knuutinen KKV 1.16,1
6. Christoffer Niskanen Pyhäntä 1.18,5

P9 pituus
1. Samuli Vähä RaRa 3,16
2. Jonne Pellikka RaRa 2,88
3. Aku Kurkinen KKV 2,52
4. Vili Karioja Haapavesi 2,48
5. Luukas Knuutinen KKV 2,38
6. Christoffer Niskanen Pyhäntä 2,27
7. Santeri Vähä RaRa 1,87

N17 300 m
1. Sara Tuomaala KKV 56,4

N17 kuula
1. Sara Tuomaala KKV 7,19

T15 300 m
1. Olivia Hämäläinen KKV 52,9
2. Milla Tuomaala KKV 56,5

T15 kuula
1. Milla Tuomaala KKV 7,76
2. Essi Mikkonen SiikalU 7,39
3. Olivia Hämäläinen KKV 6,22

T13 300 m
1. Saija Nordström RaRa 58,6
2. Iida Suorsa KKV 1.05,7

T13 kuula
1. Saija Nordström RaRa 7,36
2. Iida Suorsa KKV 4,41

T11 300 m
1. Jonna Pellikka RaRa 1.07,6
2. Eveliina Karjalainen Kempele 1.08,5
3. Minja Tuomaala KKV 1.08,6

T11 kuula
1. Jonna Pellikka RaRa 5,36
2. Minja Tuomaala KKV 4,87
3. Eveliina Karjalainen Kempele 4,05

T9 300 m
1. Erika Grundström RaRa 1.06,5
2. Iita Tikkanen Kempele 1.16,4

T9 pituus
1. Erika Grundström RaRa 3,16
2. Iita Tikkanen, Kempele 2,18




Kestilä-päivien Nappulakisat 2019, tulokset

6.7.2019 juostiin perinteiset Kestilä-päivien nappulakisat. Kaikki kisaajat juoksivat 40 m. 1-2 vuotiaissa tytöt ja pojat olivat samassa sarjassa. 3-8 vuotiaissa tytöt ja pojat olivat eri sarjoissa.

Tytöt + pojat 1 v. 40 m
1. Metti Herranen, Kuopio 41,0
2. Fanni Roivainen, Vaala 44,2
3. Aaro Mourujärvi, Espoo 47,9
4. Peetu Mertaniemi, Helsinki 54,6

Tytöt + pojat 2 v. 40 m
1. Alisa Sirviö, Oulu 18,0
2. Vertti-Matti Tervonen, Oulainen 29,8
3. Eetu Kolehmainen, Piippola 29,9
4. Sara Kantanen, Kestilä 32,5
5. Lara Heikkinen, Kestilä 33,4
6. Leo Väyrynen, Muhos 33,9
7. Lilja Mäkeläinen, Oulu 36,3
8. Aada Reinikainen, Oulu 52,8

Tytöt 3 v. 40 m
1. Nelli Roivainen, Vaala 14,6
2. Ronja Ikola, Piippola 16,5

Pojat 3 v. 40 m
1. Onni Matero, Pulkkila 15,3
2. Valtteri Kesti, Tavastkenkä 15,5
3. Vilho Hyvärinen, Kestilä 16,8
4. Heikki Pohjonen, Kello 19,9

Tytöt 4 v. 40 m
1. Eevi Ojala, Kestilä 10,2
2. Isa Similä, Rantsila 13,0
3. Siiri Knuutinen, Kestilä 13,0
4. Venla Ylimäki, Ilmajoki 13,1
5.Senja Mourujärvi, Espoo 13,8

Pojat 4 v. 40 m
1. Pyry Mertaniemi, Helsinki 11,2
2. Eetu Tuominen, Kestilä 12,0
3. Veikka Jokelainen, Sotkamo 12,5
4. Roope Viitanen, Kestilä 13,5
5. Reino Saarela, Lumijoki 13,8
6. Oiva Hyvärinen, Kestilä 14,6

Tytöt 5 v. 40 m
1. Seela Similä, Rantsila 9,2
2. Hilma Leiviskä, Tavastkenkä 11,3
3. Minttu Kantanen, Kestilä 11,5
4. Sara Hyvärinen, Kestilä 12,0
5. Emilia Sirviö, Oulu 12,2
6. Pinja Keskitalo, Kestilä 12,3

Pojat 5 v. 40 m
1. Roni Karioja, Kempele 9,5
2. Veikko Kilpelänaho, Kestilä 10,1
3. Eemil Matero, Pulkkila 11,2
4. Joose Hirvonen, Savonlinna 11,6

Tytöt 6 v. 40 m
1. Emilia Uusirantanen, Bergby 11,3
2. Aava Marjomaa, Kestilä 11,8

Pojat 6 v. 40 m
1. Antti Karjalainen, Kestilä 8,1
2. Vilho Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 9,2
3. Verneri Ylimäki, Ilmajoki 9,2
4. Jonne Virsiheimo, Oulu 9,3
5. Juuso Tuomaala, Kestilä 12,4

Tytöt 7 v. 40 m
1. Fanni Hämeenaho, Piippola 9,4

Pojat 7 v. 40 m
1. Milo Sjöman, Kempele 7,7
2. Eemeli Ylimäki, Ilmajoki 8,4
3. Leo Hyvärinen, Kestilä 9,0
4. Reino Hyvärinen, Kestilä 9,2

Tytöt 8 v. 40 m
1. Miida Hirvonen, Savonlinna 7,6
2. Jessica Lam, Kempele 7,9
3. Eveliina Heikkinen, Hollola 8,0
4. Sofia Karioja, Haapavesi 8,5
5. Sheyla Nguyen, Oulu 8,8
6. Veera Vainio-Hynnilä, Seinäjoki 8,9

Pojat 8 v. 40 m
1. Aku Kurkinen, Kestilä 8,1
2. Severi Hämäläinen, Kestilä 9,9




Sarjahiihdot 2019, 3. osakilpailun tulokset ja yhteispisteet

Kisa-Veikkojen sarjahiihtojen talven kolmas ja viimeinen osakilpailu hiihdettiin tänään. Kisan päätteeksi jaettiin palkinnot kaikille kolmen osakilpailun perusteella. Alla on viimeisen osakilpailun tulokset ja sarjan yhteispisteet.

Kolmannen osakilpailun tulokset

P4 0,1 km
1. Mikko Huovinen 1.20
2. Roope Viitanen 2.25

T6 0,1 km
1. Aada Huovinen 1.05

P6 0,5 km
1. Antti Karjalainen 4.15
2. Juuso Tuomaala 8.16

T8 1,0 km
1. Heidi Huovinen 6.56

P8 1,0 km
1. Aku Kurkinen 4.18
2. Pekka Huovinen 4.56
3. Aleksi Keihäskoski 8.00
4. Niklas Hämeenaho 6.54

T10 1,5 km
1. Minja Tuomaala 9.42
2. Aada Tuomaala 14.36

T14 2,0 km
1. Milla Tuomaala 10.03

T16 2,0 km
1. Sara Tuomaala 9.31

Sarjan yhteispisteet

Sarja P4
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Roope Viitanen 25 25 20 70
2. Mikko Huovinen 20 20 25 65
Sarja T6
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Aada Huovinen 25 25 25 75
Sarja P6
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Antti Karjalainen 25 25 25 75
2. Juuso Tuomaala 20 20 20 60
Sarja T8
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Heidi Huovinen 25 25 25 75
Sarja P8
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Aku Kurkinen 25 25 25 75
2. Pekka Huovinen 20 20 20 60
3. Niklas Hämeenaho 15 14 15 44
4. Aleksi Keihäskoski 15 14 29
Sarja T10
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Minja Tuomaala 25 25 25 75
2. Aada Tuomaala 20 20 20 60
Sarja T14
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Milla Tuomaala 25 25 25 75
Sarja T16
Sija Nimi 1. osak. 2. osak. 3. osak. yhteensä
1. Sara Tuomaala 25 25 25 75




Siikajokilaakson hiihtocup 2019, Kestilän tulokset ja yhteispisteet

Siikajokilaakson hiihtocupin tämän talven viimeinen osakilpailu hiihdettiin Kestilässä 12.3. Kilpailun jälkeen jaettiin palkinnot cupin yhteispisteiden perusteella. Vähintään kahteen osakilpailuun osallistuneet urheilijat palkittiin. Alla on viimeisen osakilpailun tulokset ja yhteispisteet.

Kestilän osakilpailun tulokset:

Sija Sarja T8 1 km Seura Loppuaika
1. Greeta Koskela RaRa 0:06:48,2
2. Heidi Huovinen KKV 0:07:39,5
Sija Sarja P8 1 km Seura Loppuaika
1. Aku Kurkinen KKV 0:05:05,5
2. Pekka Huovinen KKV 0:06:08,2
3. Ilari Luukkonen RaRa 0:07:29,1
4. Aleksi Keihäskoski KKV 0:07:42,0
5. Eerikki Ojantakanen RaRa 0:09:24,6
Sija Sarja T10 1,5 km Seura Loppuaika
1. Alisa Luukkonen RaRa 0:06:42,4
2. Julia Lehtilahti PuPo 0:09:30,5
3. Minja Tuomaala KKV 0:10:06,6
4. Aada Lehtilahti PuPo 0:11:48,7
Aino Keihäskoski KKV DNS
Sija Sarja P10 1,5 km Seura Loppuaika
1. Alvari Ojantakanen RaRa 0:10:33,0
2. Tony Lampela RaRa 0:11:02,7
Sija Sarja T12 1,5 km Seura Loppuaika
1. Iida Suorsa KKV 0:12:34,6
Sija Sarja T14 2 km Seura Loppuaika
1. Saija Nordström RaRa 0:09:21,7
2. Roosa Vuori RuInto 0:09:30,6
3. Milla Tuomaala KKV 0:09:42,7
Sija Sarja P14 3 km Seura Loppuaika
1. Oskari Ojantakanen RaRa 0:13:42,9
Sija Sarja T16 3 km Seura Loppuaika
1. Sara Tuomaala KKV 0:13:51,1
Sija Sarja N 3 km Seura Loppuaika
1. Eija Tuomaala RaRa 0:11:49,2
2. Liisa Ojantakanen RaRa 0:16:10,1
Aino Jääskeläinen DNS
Anja Paakinaho PuPo DNS
Sija Sarja M50 3 km Seura Loppuaika
1. Jouko Helenius PuPo 0:10:19,4
2. Jari Kamula SiikalU 0:11:01,6
Sija Sarja M 5 km Seura Loppuaika
Sami Tervonen PuPo DNS

Cupin yhteispisteet:

Sarja Nimi Seura Rantsila  Pulkkila Kestilä Yht.
T8
1. Greeta Koskela RaRa 25 25 25 75
2. Heidi Huovinen KKV 20 20 20 60
P8
1. Aku Kurkinen KKV 25 25 25 75
2. Pekka Huovinen KKV 20 20 20 60
3. Ilari Luukkonen RaRa 15 14 15 44
4. Aleksi Keihäskoski KKV 15 14 29
5. Eerikki Ojantakanen RaRa 14 13 27
T10
1. Alisa Luukkonen RaRa 25 25 25 75
2. Julia Lehtilahti PuPo 20 20 20 60
3. Aada Lehtilahti PuPo 15 14 14 43
4. Minja Tuomaala KKV 15 15 30
5. Aino Keihäskoski KKV 13 13
P10
1. Tony Lampela RaRa 25 25 20 70
2. Alvari Ojantakanen RaRa 20 25 45
T 12
1. Iida Suorsa KKV 25 25 50
T14
1. Roosa Vuori RuInto 25 25 20 70
2. Saija Nordström RaRa 20 15 25 60
3. Milla Tuomaala KKV 15 20 15 50
P 14
1. Oskari Ojantakanen RaRa 25 25 50
T 16
1. Sara Tuomaala KKV 25 25 50
Naiset
1. Eija Tuomaala RaRa 20 20 25 65
2. Aino Jääskeläinen 25 25 50
3. Liisa Ojantakanen RaRa 15 20 35
4. Anja Paakinaho PuPo 15 15
M 50
1. Jouko Helenius PuPo 25 25 25 75
2. Jari Kamula SiikalU 20 20 40
Miehet
1. Sami Tervonen PuPo 25 25




129. Kestilän Laskiaishiihdot 3.3.2019, tulokset

Alla on 3.3.2019 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehdistömuodossa =>

Sarja N10,
matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:11:01,7 00:00,0
2. Alisa Luukkonen Rantsilan Raikas 0:11:30,4 00:28,7
3. Milja Tihinen Laitasaaren Veto 0:12:43,7 01:42,0
4. Eevi Juka Laitasaaren Veto 0:13:06,0 02:04,3
5. Sofi Rinta Laitasaaren Veto 0:13:12,7 02:11,0
6. Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:13:12,8 02:11,1
Sarja M10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet 0:10:01,9 00:00,0
2. Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:10:19,8 00:17,9
3. Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:11:00,3 00:58,4
4. Matias Tihinen Laitasaaren Veto 0:11:16,7 01:14,8
5. Väinö Kurttila Utajärven Urheilijat 0:11:37,0 01:35,1
6. Aleksi Uutinen Oulun Hiihtoseura 0:12:57,6 02:55,7
Juho Kemppainen Hyrynsalmen Isku DNS
August Schmitt Laitasaaren Veto DNS
Vilho Schmitt Laitasaaren Veto DNS
Sarja N12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Lotta Oja Kalajoen Junnkkarit 0:13:49,0 00:00,0
2. Anna Ritvanen Kiuruveden Urheilijat 0:14:57,1 01:08,1
Laura Rönkä Kiuruveden Urheilijat DNS
Sarja M12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Konsta Juutinen Paltamon Urheilijat 0:10:39,2 00:00,0
2. Niilo Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:11:13,5 00:34,3
3. Onni Kukkonen Oulun Hiihtoseura 0:12:10,0 01:30,8
4. Miika Huttunen Sonkajärven Pahka 0:12:18,2 01:39,0
5. Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:12:19,1 01:39,9
6. Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:13:35,5 02:56,3
7. Aatu Paaso Sievin Sisu 0:13:37,9 02:58,7
8. Niko Liuska Kempeleen Kiri 0:14:14,5 03:35,3
Iiro Säisä Iisalmen Visa DNS
Akseli Schmitt Laitasaaren Veto DNS
Sarja N14, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Neea Kemppainen Ristijärven Pyry 0:11:51,6 00:00,0
2. Roosa Vuori Saloisten Salama 0:14:26,4 02:34,8
3. Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:15:15,9 03:24,3
Sarja N16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Siiri Juntunen Kainuun Hiihtoseura 0:19:55,7 00:00,0
2. Iina Savolainen Siilinjärven
Hiihtoseura
0:19:55,8 00:00,1
3. Noora Mäkäräinen Iisalmen Visa 0:20:49,4 00:53,7
4. Aino-Kaisa Parkkila Limingan Niittomiehet 0:21:07,1 01:11,4
5. Helmi Kukkonen Oulun Hiihtoseura 0:21:12,4 01:16,7
6. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:26:49,4 06:53,7
Hanna Soronen Iin Hiihtoseura DNS
Suvi Kemppainen Hyrynsalmen Isku DNS
Sarja N18, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Vilma Ryytty Iisalmen Visa 0:17:30,5 00:00,0
2. Hannah Smart Paltamon Urheilijat 0:18:21,7 00:51,2
3. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 0:19:45,7 02:15,2
Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat DNS
Veera Säisä Iisalmen Visa DNS
Sarja N20, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ella Himanka Kalajoen Junnkkarit 0:18:27,0 00:00,0
2. Saana Vuolle Seinäjoen Hiihtoseura 0:19:18,1 00:51,1
3. Jemina Böök Karihaaran Visa 0:19:43,1 01:16,1
4. Mari Seppälä Haapajärven Kiilat 0:20:20,0 01:53,0
5. Heidi Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 0:20:45,4 02:18,4
Anni Huovinen Paltamon Urheilijat DNS
Sarja N65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Helli Similä Alavieskan Viri 0:23:47,8 00:00,0
Sarja N50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Pirkko
Jaakola-Juntunen
Kiuruveden Urheilijat 0:22:05,4 00:00,0
Sarja N35, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:18:18,3 00:00,0
2. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 0:21:00,3 02:42,0
Sarja N, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 0:15:44,4 00:00,0
2. Sanna Martikkala Vuokatti Ski Team 0:16:30,1 00:45,7
3. Maarit Korpi IF Åsarna 0:16:42,5 00:58,1
4. Tiina Idström Inarin Yritys 0:17:08,5 01:24,1
5. Iida Sirviö Sotkamon Jymy 0:17:11,2 01:26,8
6. Senni Vuolle Seinäjoen Hiihtoseura 0:17:46,8 02:02,4
7. Jonna Säisä Vieremän Koitto 0:18:35,5 02:51,1
Miia Kemppainen Kainuun Hiihtoseura DNF
Iina Lauren Oulun Hiihtoseura DNS
Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku DNS
Sarja M14, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aapo Kurttila Utajärven Urheilijat 0:16:24,1 00:00,0
2. Olli Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:17:11,2 00:47,1
3. Kaapo Paaso Sievin Sisu 0:18:37,8 02:13,7
4. Kalle Himanka Kalajoen Junnkkarit 0:18:59,1 02:35,0
5. Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 0:23:12,2 06:48,1
Sarja M16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jirka Oja Kalajoen Junnkkarit 0:16:32,6 00:00,0
2. Lauri Saarela Oulun Hiihtoseura 0:17:59,9 01:27,3
3. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 0:18:08,6 01:36,0
4. Mikko Huttunen Sonkajärven Pahka 0:18:56,5 02:23,9
5. Jesse Mokko Oulun Hiihtoseura 0:22:17,2 05:44,6
Sarja M70, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:18:06,7 00:00,0
2. Väinö Pääkkö Kankaantaan Kisa 0:18:16,0 00:09,3
3. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 0:19:45,5 01:38,8
4. Eero Vehkala Saloisten Reipas 0:19:58,3 01:51,6
5. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 0:20:34,2 02:27,5
6. Kalle Saapunki Kuusamon Erä-Veikot 0:20:52,1 02:45,4
Sarja M65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat 0:17:11,8 00:00,0
2. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 0:18:36,4 01:24,6
3. Eero Mykkänen Lapinlahden Veto 0:19:02,4 01:50,6
4. Eero Okkonen Kainuun Hiihtoseura 0:19:54,0 02:42,2
Sarja M60, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 0:15:55,9 00:00,0
2. Timo Hämäläinen Kainuun Hiihtoseura 0:17:14,8 01:18,9
3. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 0:18:35,1 02:39,2
4. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 0:19:36,8 03:40,9
Sarja M55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:15:45,4 00:00,0
2. Veli Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 0:16:05,4 00:20,0
3. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:16:45,1 00:59,7
4. Heikki Roimas Kälviän Tarmo 0:17:05,6 01:20,2
5. Raimo Järvelä Kainuun Hiihtoseura 0:19:20,7 03:35,3
6. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 0:20:15,3 04:29,9
Sarja M50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 0:15:27,3 00:00,0
2. Tom West IK Falken 0:16:42,4 01:15,1
3. Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 0:17:11,0 01:43,7
4. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:21:12,9 05:45,6
Sarja M45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jari Mannala Iisalmen Visa 0:16:03,9 00:00,0
2. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 0:16:07,1 00:03,2
3. Juha Härkönen Saloisten Reipas 0:18:12,5 02:08,6
Ari Säisä Vieremän Koitto DNS
Sarja M40, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Hannu Paaso Sievin Sisu 0:15:47,3 00:00,0
2. Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:17:57,1 02:09,8
Sarja M35, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 0:29:58,8 00:00,0
Sarja M18, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
Rasmus Ähtävä Lahden Hiihtoseura DNS
Sarja M20, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Oskari Juutinen Kuhmo-Ski 0:31:22,7 00:00,0
2. Werneri Pudas Alavieskan Viri 0:34:03,1 02:40,4
3. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 0:35:31,5 04:08,8
Sarja Myl, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anssi Koirikivi Haapajärven Kiilat 0:27:00,6 00:00,0
2. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 0:27:14,7 00:14,1
3. Topi Kuorelahti Äänekosken Huima 0:27:47,6 00:47,0
4. Iiro-Mikko Harju Pyhäjärven Pohti 0:28:12,5 01:11,9
5. Reima Idström Inarin Yritys 0:28:38,2 01:37,6
6. Matias Tiiro Jämsänkosken Ilves 0:28:50,1 01:49,5
7. Roope Haapakangas Pyhäjärven Pohti 0:28:56,4 01:55,8
8. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 0:29:46,5 02:45,9
9. Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 0:30:05,5 03:04,9
10. Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:30:44,4 03:43,8
11. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 0:30:54,6 03:54,0
12. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 0:32:44,3 05:43,7
Matias Lantta Mikkelin Hiihtäjät DNF
Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama DNS




Sarjahiihdot 2019, 2. osakilpailun tulokset

Sarjahiihtojen toinen osakilpailu hiihdettiin tänään. Tulokset ovat alla. Kolmas ja samalla viimeinen osakilpailu hiihdetään tiistaina 19.3. klo 18.00. Keliolosuhteiden vuoksi kisa voidaan siirtää toiselle päivällä, joten seuraa KKV:n nettisivun ja Facebookin ilmoittelua. Kolmannen kisan päätteeksi jaetaan palkinnot.

P4 0,1 km
1. Roope Viitanen 3.18
2. Mikko Huovinen 3.55

T6 0,1 km
1. Aada Huovinen 1.56

P6 0,5 km
1. Antti Karjalainen 4.39
2. Juuso Tuomaala 10.43

T8 1,0 km
1. Heidi Huovinen 9.00

P8 1,0 km
1. Aku Kurkinen 4.58
2. Pekka Huovinen 5.21
3. Aleksi Keihäskoski 7.01
4. Niklas Hämeenaho 7.40

T10 1,5 km
1. Minja Tuomaala 9.25
2. Aada Tuomaala 15.36

T14 2,0 km
1. Milla Tuomaala 9.21

T16 2,0 km
1. Sara Tuomaala 8.46




Sarjahiihdot 2019, 1. osakilpailun tulokset

KKV:n omien sarjahiihtojen ensimmäinen osakilpailu saatiin vihdoin hiihdettyä. Toinen osakilpailu hiihdetään viikon päästä eli tiistaina 26.2. klo 18.00. Ensimmäisen osakilpailun tulokset ovat alla.

P4 0,1 km
1. Roope Viitanen 3.09
2. Mikko Huovinen 3.29

T6 0,1 km
1. Aada Huovinen 2.04

P6 0,5 km
1. Antti Karjalainen 4.42
2. Juuso Tuomaala 7.38

T8 0,5 km
1. Heidi Huovinen 4.26

P8 1,0 km
1. Aku Kurkinen 5.01
2 Pekka Huovinen 5.48
3. Niklas Hämeenaho 8.19

T10 1,5 km
1. Minja Tuomaala 9.31
2. Aada Tuomaala 18.04

T14 2,0 km
1. Milla Tuomaala 9.52

T16 2,0 km
1. Sara Tuomaala 9.05