1

Sarjahiihdot 2016, 1. ja 2. osakilpailun tulokset

Alla on tämän talven sarjahiihtojen 1. ja 2. osakilpailun tulokset. Kolmas osakilpailu hiihdetään tiistaina 1.3. klo 18.00 ja palkinnot jaetaan sen päätteeksi.

1. osakilpailu 16.2.

N8
1. Minja Tuomaala 6.55

M8
1. Jussi Kemi 8.34

M10
1. Tomi Tuomaala 5.11
2. Sami Kemi 5.15

N12
1. Milla Tuomaala 12.03
2. Olivia Hämäläinen 17.00

N14
1. Sara Tuomaala 10.30
2. Elisa Myllyoja 12.57
3. Venla Nurmela 14.20

M14
1. Miikka Tuomaala 8.46

 

2. osakilpailu 23.2.

M6
1. Jaakko Kilpelänaho 8.57

N8
1. Katariina Kilpelänaho 6.53
2. Minja Tuomaala 7.28
3. Emmi Mällinen 7.30

M8
1. Jussi Kemi 7.07

N10
1. Roosa Leinonen 5.26

M10
1. Tomi Tuomaala 5.00
2. Sami Kemi 5.01

N12
1. Milla Tuomaala 11.39
2. Emma Leinonen 12.38
3. Olivia Hämäläinen 16.27

N14
1. Sara Tuomaala 11.07
2. Elisa Myllyoja 13.10
3. Venla Nurmela 14.27
4. Elina Pellikka 14.38

M14
1. Miikka Tuomaala 8.58




Siikajokilaakson hiihtocup 2016

Siikajokilaakson hiihtocup hiihdetään seuraavasti:
Aika: Paikka: Hiihtotapa
La 27.2.2016 klo 12.00 Pulkkila vapaa
La 05.3.2016 klo 12.00 Kestilä perinteinen
Rantsilan ajankohta ei ole vielä varmaa, hiihtotyyli on vapaa

Sarjat ja matkat:
T/P 8 v. (s. -08 ja nuoremmat) 1.0 km
T/P 10 v. (s. -06. . . -07) 1.5 km
T/P 12 v. (s. -04. . . -05) 1.5 km
T 14 v. (s. -02. . . -03) 2.0 km
P 14 v. (s. -02. . . -03) 3.0 km
T/P 16 v. (s. -00. . . -01) 3.0 km
T/P 18 v. (s. -98. . . -99) 3.0 km
N 3.0 km
M 5.0 km
M40 3.0 km
M50 3.0 km
M60 3.0 km
M70 3.0 km

Pisteet kertyvät kolmen osakilpailun perusteella seuraavasti:
1. sija 25 pist.
2. sija 20 pist.
3. sija 15 pist.
4. sija 14 pist.
Jne.
Cupin lopputulokset määräytyvät kolmen osakilpailun yhteenlaskettujen pisteiden perusteella. Tasatilanteessa sijoitukset ratkaisevat.
PAKKASRAJA -17 C*
Palkinnot
Kaikki kahteen osakilpailuun osallistuneet palkitaan. Palkinnot jaetaan viimeisen osakilpailun jälkeen Rantsilassa.

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittaudu viimeistään puoli tuntia ennen kilpailun alkua kyseisen osakilpailun yhteyshenkilöön. Yhteyshenkilöt ovat

-Rantsila Sinikka Lehtosaari Puh. 044-5118672
-Kestilä Erkki Tiikkaja Puh. 040-5204270
-Pulkkila Sanna Toppinen Puh. 044-5118339

HUOM!!! Ensimmäiseen osakilpailuun osallistuneiden ilmoittautumiset ovat voimassa seuraavissa osakilpailuissa.




Sarjahiihdot

Pikaisella varoitusajalla päätettiin järjestää sarjahiihdot, kun ladut ovat vielä hiihdettävässä kunnossa. Ensimmäinen osakilpailu tiistaina 16.2. kello 18.00 Maksinharjulla. Sarjoja on kaikenikäisille!




126. Kestilän Laskiaishiihdot 7.2.2016, tulokset

Alla 7.2.2016 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehditömuodossa (rtf) =>

 

Sarja N10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Alisa Pyykkönen Paltamon Urheilijat 10:46,0 00:00,0
Sarja M10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Oliver Törmäkangas Sotkamon Jymy 09:00,6 00:00,0
2. Oscar Rahja Kalajoen Junkkarit 09:04,0 00:03,4
3. Iiro Säisä Vieremän Koitto 09:06,7 00:06,1
Sarja N12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Noora Mäkäräinen Iisalmen Visa 09:35,5 00:00,0
2 Peppi Leppälä Reisjärven Pilke 09:48,0 00:12,5
3 Jenna Rautiala Pyhäjärven Pohti 09:54,0 00:18,5
4 Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 09:55,6 00:20,1
5 Sanni Pirttikoski Utajärven Urheilijat 10:34,2 00:58,7
6 Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 14:07,0 04:31,5
Emma Leinonen Kestilän Kisa-Veikot DNF
Sarja M12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Matti Salmi Laitasaaren Veto 11:45,6 00:00,0
Topias Törmäkangas Sotkamon Jymy DNS
Sarja N14, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Hannah Smart Sotkamom Jymy 08:48,0 00:00,0
2. Milla Huusko Ristijärven Pyry 09:09,9 00:21,9
3. Veera Säisä Iisalmen Visa 09:41,1 00:53,1
4. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 09:45,3 00:57,3
5. Olivia Törmäkangas Sotkamon Jymy 10:41,9 01:53,9
6. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 12:43,1 03:55,1
Sarja N16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 14:55,3 00:00,0
2. Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura 16:11,7 01:16,4
3. Heini Niva Laitasaaren Veto 18:50,6 03:55,3
Loviisa Löytynoja Limingan Niittomiehet DNS
Mette Hartonen Sotkamon Jymy DNS
Anni Huovinen Paltamon Urheilijat DNS
Sarja N18, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Veera Soini Oulun Hiihtoseura 16:10,4 00:00,0
2. Sara Niva Oulun Hiihtoseura 17:04,6 00:54,2
Sarja N55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 21:25,2 00:00,0
Orvokki Mäyrä Kiuruveden Urheilijat DNS
Sarja N45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 16:17,3 00:00,0
2. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 16:45,8 00:28,5
Sarja N35, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 17:15,9 00:00,0
Sarja N, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 14:15,0 14:15,0
2. Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat 14:24,2 14:24,2
3. Erika Utriainen Oulun Hiihtoseura 14:53,9 14:53,9
4. Mari Patanen Saloisten Salama 15:03,6 15:03,6
5. Maija Holopainen Puijon Hiihtoseura 15:18,0 15:18,0
6. Jonna Säisä Vieremän Koitto 15:18,5 15:18,5
7. Terhi Tuorilainen Kiuruveden Urheilijat 16:08,6 16:08,6
8. Julia Korkiakoski Alavieskan Viri 16:46,3 16:46,3
9. Hanna Hangasmaa Ylivieskan Kuula 17:09,7 17:09,7
Sarja M14, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Markus Saaranen Huhtasuon Hiihto 2000 14:51,5 00:00,0
2. Tommi Koirikivi Kiuruveden Urheilijat 15:22,0 00:30,5
3. Paulus Pyykkönen Paltamon Urheilijat 18:36,6 03:45,1
4. Miikka Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 19:50,7 04:59,2
Sarja M16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Werneri Pudas Alavieskan Viri 14:53,1 00:00,0
2. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 15:01,5 00:08,4
Sarja M70, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Vesa Rantaeskola Saloisten Reipas 16:47,5 00:00,0
2. Taisto Voutiainen Toivakan Rivakka 17:36,7 00:49,2
2. Väinö Ålander Kiuruveden Teräs 17:36,7 00:49,2
4. Aulis Pieksämäki Pihtiputaan Tuisku 18:52,4 02:04,9
Pauli Bordi Oulun Kilpa-Veljet DNS
Sarja M65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Päivö Paavola Haapaveden Urheilijat 15:04,8 00:00,0
2. Sauli Hujanen Kiuruveden Teräs 15:41,1 00:36,3
3. Martti Immonen Oulaisten Huima 15:55,3 00:50,5
4. Sakari Nyyssönen Pielaveden Sampo 16:51,0 01:46,2
5. Jukka Vakkuri Oulun Hiihtoseura 16:51,1 01:46,3
6. Seppo Rantaeskola Oulaisten Huima 17:30,8 02:26,0
Esko Koivula Taivalkosken Kuohu DNS
Sarja M60, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat 14:48,1 00:00,0
2. Jukka Suomela Kiuruveden Teräs 15:29,0 00:40,9
Pauli Martikainen Haapaveden Urheilijat DNS
Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti DNS
Sarja M55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Paavo Seppänen Oulun Hiihtoseura 14:06,1 00:00,0
2. Ahti Härkönen Puolangan Ryhti 14:11,8 00:05,7
3. Erkki Partanen Lapinlahden Veto 14:39,7 00:33,6
4. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 15:18,0 01:11,9
5. Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 15:19,6 01:13,5
6. Ilpo Rönkkö Vieremän Koitto 15:25,0 01:18,9
7. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 15:25,2 01:19,1
Sarja M50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 13:30,6 00:00,0
2. Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 14:29,7 00:59,1
3. Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 14:51,0 01:20,4
4. Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 15:23,4 01:52,8
5. Juha Kuosmanen Pyhäjärven Pohti 15:30,2 01:59,6
6. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 15:48,7 02:18,1
7. Jari Mäkinen Sonkajärven Pahka 15:51,3 02:20,7
8. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 17:48,5 04:17,9
Sarja M45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Mika Tohmola Muonion Kiri 13:57,1 00:00,0
2. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 16:07,7 02:10,6
Jarkko Päkkilä Pyhäjärven Pohti DNS
Sarja M40, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Säisä Vieremän Koitto 13:55,7 00:00,0
2. Sami Karjalainen Iisalmen Visa 14:13,7 00:18,0
3. Sami Rantaeskola Oulaisten Huima 15:45,9 01:50,2
Sarja M35, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 25:38,9 00:00,0
2. Jari Kaarakainen Iisalmen Visa 25:58,8 00:19,9
3. Jani Laine Kuivasjärven Aura 26:01,4 00:22,5
4. Juha Härkönen Saloisten Reipas 31:58,2 06:19,3
Sarja M18, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 29:55,3 00:00,0
Sarja M20, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 26:44,7 00:00,0
Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama DNS
Sarja Myl, matka 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Teemu Härkönen Vuokatti Ski Team 23:33,4 00:00,0
2. Risto Uuusivirta Haapajärven Kiilat 23:45,4 00:12,0
3. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 24:15,0 00:41,6
4. Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 25:09,1 01:35,7
5. Jouni Komu Pyhäjärven Pohti 25:37,6 02:04,2
6. Petri Torvinen Ristijärven Pyry 25:47,4 02:14,0
7. Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 26:46,9 03:13,5
8. Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 27:47,8 04:14,4
9. Tero Leinonen Oulaisten Huima 27:54,3 04:20,9
10. Markus Mattola Pihtiputaan Tuisku 28:50,4 05:17,0
Markus Kanamäki Saloisten Salama DNS



126. Kestilän Laskiaishiihdot, lähtölista

Tulosta listat itsellesi tarvittaessa yläpuolen kuvakkeista.

126. LASKIAISHIIHDOT 7.2.2016 KLO 11.00
KESTILÄN KISA-VEIKOT RY
Hiihtotyyli vapaa
Päivitetty 6.2. klo 17:15
Sarja N10, matka 2 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
1 11:00:00
2 Alisa Pyykkönen Paltamon Urheilijat 40327051 11:00:30
Sarja M10, matka 2 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
3 Oscar Rahja Kalajoen Junkkarit 40206803 11:01:00
4 Iiro Säisä Vieremän Koitto 40343733 11:01:30
5 Oliver Törmäkangas Sotkamon Jymy 40257836 11:02:00
Sarja N12, matka 3 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
6 11:02:30
7 Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 40354862 11:03:00
8 Jenna Rautiala Pyhäjärven Pohti 34469828 11:03:30
9 Emma Leinonen Kestilän Kisa-Veikot 40411820 11:04:00
10 Sanni Pirttikoski Utajärven Urheilijat 40281873 11:04:30
11 Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 34607754 11:05:00
12 Peppi Leppälä Reisjärven Pilke 40158667 11:05:30
13 Noora Mäkäräinen Iisalmen Visa 40077014 11:06:00
Sarja M12, matka 3 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
14 Matti Salmi Laitasaaren Veto 40231019 11:06:30
15 Topias Törmäkangas Sotkamon Jymy 40114888 11:07:00
Sarja N14, matka 3 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
16 11:07:30
17 Olivia Törmäkangas Sotkamon Jymy 40114887 11:08:00
18 Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 40354860 11:08:30
19 Milla Huusko Ristijärven Pyry 40082729 11:09:00
20 Hannah Smart Sotkamom Jymy 31909756 11:09:30
21 Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 33919980 11:10:00
22 Veera Säisä Iisalmen Visa 34435353 11:10:30
Sarja N16, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
23 11:11:00
24 Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 34490204 11:11:30
25 Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura 32744198 11:12:00
26 Loviisa Löytynoja Limingan Niittomiehet 31089359 11:12:30
27 Mette Hartonen Sotkamon Jymy 40136909 11:13:00
28 Anni Huovinen Paltamon Urheilijat 33763961 11:13:30
29 Heini Niva Laitasaaren Veto 31990846 11:14:00
Sarja N18, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
30 11:14:30
31 Veera Soini Oulun Hiihtoseura 33837127 11:15:00
32 Sara Niva Oulun Hiihtoseura 31990778 11:15:30
Sarja N20 matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
33 11:16:00
Sarja N55, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
34 Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 11:16:30
35 Orvokki Mäyrä Kiuruveden Urheilijat 27509160 11:17:00
Sarja N45, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
36 Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 40141052 11:17:30
37 Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 34511264 11:18:00
Sarja N35, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
38 11:18:30
39 Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 34600625 11:19:00
Sarja N, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
40 11:19:30
41 11:20:00
42 Julia Korkiakoski Alavieskan Viri 22104667 11:20:30
43 Mari Patanen Saloisten Salama 27533149 11:21:00
44 Terhi Tuorilainen Kiuruveden Urheilijat 27577794 11:21:30
45 Erika Utriainen Oulun Hiihtoseura 26950684 11:22:00
46 Maija Holopainen Puijon Hiihtoseura 27441118 11:22:30
47 Jonna Säisä Vieremän Koitto 25548071 11:23:00
48 Hanna Hangasmaa Ylivieskan Kuula 28950352 11:23:30
49 Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 27145359 11:24:00
50 Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat 26758446 11:24:30
Sarja M14, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
51 Miikka Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 40354861 11:25:00
52 Paulus Pyykkönen Paltamon Urheilijat 34490042 11:25:30
53 Markus Saaranen Huhtasuon Hiihto 2000 33252430 11:26:00
54 Tommi Koirikivi Kiuruveden Urheilijat 40148027 11:26:30
Sarja M16, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
55 Werneri Pudas Alavieskan Viri 33926465 11:27:00
56 Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 33014843 11:27:30
Sarja M70, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
57 11:28:00
58 Taisto Voutiainen Toivakan Rivakka 40068178 11:28:30
59 Vesa Rantaeskola Saloisten Reipas 27546563 11:29:00
60 Väinö Ålander Kiuruveden Teräs 27598058 11:29:30
61 Aulis Pieksämäki Pihtiputaan Tuisku 27533385 11:30:00
62 Pauli Bordi Oulun Kilpa-Veljet 27424753 11:30:30
Sarja M65, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
63 11:31:00
64 Martti Immonen Oulaisten Huima 40154871 11:31:30
65 Sauli Hujanen Kiuruveden Teräs 27430637 11:32:00
66 Päivö Paavola Haapaveden Urheilijat 25012976 11:32:30
67 Sakari Nyyssönen Pielaveden Sampo 30134548 11:33:00
68 Jukka Vakkuri Oulun Hiihtoseura 40396608 11:33:30
69 Seppo Rantaeskola Oulaisten Huima 27549227 11:34:00
70 Esko Koivula Taivalkosken Kuohu 27466287 11:34:30
Sarja M60, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
71 11:35:00
72 Pauli Martikainen Haapaveden Urheilijat 40154940 11:35:30
73 Arto Koivuaho Haapajärven Kiilat 27479847 11:36:00
74 Jukka Suomela Kiuruveden Teräs 27556346 11:36:30
75 Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 27430997 11:37:00
Sarja M55, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
76 11:37:30
77 Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 27463616 11:38:00
78 Ahti Härkönen Puolangan Ryhti 27433139 11:38:30
79 Paavo Seppänen Oulun Hiihtoseura 40401847 11:39:00
80 Jari Svanberg Lapinlahden Veto 27567076 11:39:30
81 Ilpo Rönkkö Vieremän Koitto 27551202 11:40:00
82 Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 31907020 11:40:30
83 Erkki Partanen Lapinlahden Veto 27530605 11:41:00
Sarja M50, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
84 Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 27478848 11:41:30
85 Seppo Piirainen Saloisten Reipas 30993734 11:42:00
86 Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 40143037 11:42:30
87 Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 31080002 11:43:00
88 Juha Kuosmanen Pyhäjärven Pohti 27472640 11:43:30
89 Jari Mäkinen Sonkajärven Pahka 27504330 11:44:00
90 Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 27498080 11:44:30
91 Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 31874072 11:45:00
Sarja M45, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
92 Jarkko Päkkilä Pyhäjärven Pohti 27530016 11:45:30
93 Mika Tohmola Muonion Kiri 27016666 11:46:00
94 Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 40138501 11:46:30
Sarja M40, matka 5 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
95 11:47:00
96 Sami Rantaeskola Oulaisten Huima 40053340 11:47:30
97 Sami Karjalainen Iisalmen Visa 21927269 11:48:00
98 Ari Säisä Vieremän Koitto 23374593 11:48:30
Sarja M35, matka10 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
99 11:49:00
100 Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 27476565 11:49:30
101 Juha Härkönen Saloisten Reipas 40056359 11:50:00
102 Jani Laine Kuivasjärven Aura 27498255 11:50:30
103 Jari Kaarakainen Iisalmen Visa 27461758 11:51:00
Sarja M18, matka 10 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
104 11:51:30
105 Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 33048149 11:52:00
Sarja M20, matka 10 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
106 11:52:30
107 Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 33048136 11:53:00
108 Tomi Sipilä Alavieskan Viri 32071405 11:53:30
Sarja Myl, matka 10 km
Nro Nimi Seura Lis.nro Lähtöaika
109 11:54:00
110 11:54:30
111 Jouni Komu Pyhäjärven Pohti 26265418 11:55:00
112 Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 40142106 11:55:30
113 Tero Leinonen Oulaisten Huima 33631336 11:56:00
114 Petri Torvinen Ristijärven Pyry 27571596 11:56:30
115 Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 27576591 11:57:00
116 Markus Kanamäki Saloisten Salama 27476853 11:57:30
117 Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 26913993 11:58:00
118 Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 22225643 11:58:30
119 Risto Uuusivirta Haapajärven Kiilat 23546347 11:59:00
120 Markus Mattola Pihtiputaan Tuisku 27506011 11:59:30
121 Teemu Härkönen Vuokatti Ski Team 26133278 12:00:00