130. Kestilän Laskiaishiihdot 23.2.2020, tulokset

Alla on 23.2.2020 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehdistömuodossa =>

  Sarja N10,
matka 2 km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Petra Rautiainen Valkeakosken Haka 0:07:10,2 00:00,0
2. Martta Pekkala Haapaveden Urheilijat 0:07:45,2 00:35,0
3. Lumi-Kukka Saaranen Ski Jyväskylä 0:07:47,6 00:37,4
4. Eevi Juka Laitasaaren Veto 0:08:06,5 00:56,3
5. Emilia Siponen Kiuruveden Urheilijat 0:08:17,7 01:07,5
6. Anna Siponen Kiuruveden Urheilijat 0:08:41,4 01:31,2
7. Eedith Törmänen Haapaveden Urheilijat 0:08:49,8 01:39,6
8. Milja Tihinen Laitasaaren Veto 0:09:08,9 01:58,7
9. Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:09:15,9 02:05,7
10. Benedikta Wikström Solf IK 0:09:17,9 02:07,7
  Sofi Rinta Laitasaaren Veto DNS  
         
  Sarja M10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kasper Ekonoja Ski Jyväskylä 0:06:47,9 00:00,0
2. Hannes Leinonen Utajärven Urheilijat 0:07:24,4 00:36,5
3. Jarno Mannala Iisalmen Visa 0:08:29,1 01:41,2
4. Eero Seväkivi Laitasaaren Veto 0:10:15,7 03:27,8
5. Aku Kurkinen Kestilän Kisa-Veikot 0:11:13,5 04:25,6
6. Elias Tihinen Laitasaaren Veto 0:11:43,2 04:55,3
7. Pekka Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 0:13:43,5 06:55,6
  Ohto Järviluoma Nivalan Urheilijat DNS  
         
  Sarja N12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Martta Väisänen Laitasaaren Veto 0:10:31,0 00:00,0
2. Dorothea Wikström Solf IK 0:10:40,6 00:09,6
3. Alisa Luukkonen Kuusamon Erä-Veikot 0:11:05,3 00:34,3
4. Iina Kiiskilä Kokkolan Veikot 0:11:29,0 00:58,0
5. Annika Heikkinen Kainuun Hiihtoseura 0:11:37,9 01:06,9
  Ruut Törmänen Haapaveden Urheilijat DNS  
         
  Sarja M12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:08:38,3 00:00,0
2. Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:09:54,8 01:16,5
3. Ukko Järviluoma Nivalan Urheilijat 0:09:55,4 01:17,1
4. Niko Liuska Kempeleen Kiri 0:10:14,4 01:36,1
5. Heikki Seväkivi Laitasaaren Veto 0:11:06,7 02:28,4
6. Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:12:25,2 03:46,9
7. Matias Tihinen Laitasaaren Veto 0:13:00,0 04:21,7
         
         
  Sarja N14, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anni Naumanen Oulun Hiihtoseura 0:09:14,9 00:00,0
2. Saija Nordström Rantsilan Raikas 0:10:07,2 00:52,3
         
         
  Sarja N16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aura Hakala Espoon Hiihtoseura 0:15:33,4 00:00,0
2. Essi Parkkila Pudasjärven
Urheilijat
0:15:38,6 00:05,2
3. Elli Loukkaanhuhta Oulun Hiihtoseura 0:16:23,7 00:50,3
         
         
  Sarja N18, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tuuli Järviluoma Nivalan Urheilijat 0:13:37,9 00:00,0
2. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 0:14:16,3 00:38,4
3. Siiri Rasimus Ski Jyväskylä 0:14:24,5 00:46,6
4. Reija Ahola Karihaaran Visa 0:14:31,6 00:53,7
5. Meri Hakala Espoon Hiihtoseura 0:14:44,0 01:06,1
6. Aada Peltola Oulun Hiihtoseura 0:15:07,8 01:29,9
7. Ronja Pöyhönen Kuhmo-Ski 0:15:39,8 02:01,9
  Veera Säisä Iisalmen Visa DNS  
         
         
  Sarja N20, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Seela Peuralahti Oulun Hiihtoseura 0:14:31,9 00:00,0
2. Emmi Erkkilä Saloisten Reipas 0:14:38,8 00:06,9
3. Jemina Böök Jämin Jänne 0:14:45,0 00:13,1
         
         
  Sarja N65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjut Vuorenmaa Oulun Kilpa-Veljet 0:16:42,0 00:00,0
2. Helli Similä Alavieskan Viri 0:20:03,0 03:21,0
         
         
  Sarja N50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 0:15:38,7 00:00,0
2. Tuula Rasimus Ski Jyväskylä 0:15:41,6 00:02,9
3. Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy 0:16:24,8 00:46,1
4. Pirkko
Jaakola-Juntunen
Kiuruveden Urheilijat 0:16:34,8 00:56,1
5. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 0:16:37,8 00:59,1
  Teija Eskelinen Kainuun Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja N35, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:14:16,8 00:00,0
2. Maarit Kaveri Yli-Iin Naseva 0:15:54,2 01:37,4
3. Kirsi Pääkkönen Laitasaaren Veto 0:16:11,0 01:54,2
  Niina Mäntyniemi Kempeleen Pyrintö DNS  
         
         
  Sarja N, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 0:12:37,4 00:00,0
2. Anni Alakoski Kainuun Hiihtoseura 0:12:49,2 00:11,8
3. Maria Virpi Oulun Hiihtoseura 0:13:00,2 00:22,8
4. Petra Torvinen Liperin Hiihtoseura 0:13:05,9 00:28,5
5. Tiia Huuskonen Ski Jyväskylä 0:13:19,1 00:41,7
6. Roosa Juuska Team Skiers 0:13:32,0 00:54,6
7. Eevakaisa Loukusa Siilinjärven
Hiihtoseura
0:13:34,1 00:56,7
8. Vilma Ryytty Iisalmen Visa 0:13:34,2 00:56,8
9. Anni Huuha Tampereen Pyrintö 0:13:42,9 01:05,5
10. Elina Mäkitalo Himangan Urheilijat 0:13:45,2 01:07,8
11. Heta Jalonen Lempäälän Kisa 0:13:48,2 01:10,8
12. Maarit Korpi IF Åsarna 0:13:53,7 01:16,3
13. Maria Mikkonen Ski Jyväskylä 0:14:15,8 01:38,4
14. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 0:14:19,2 01:41,8
15. Mari Patanen Saloisten Reipas 0:14:50,9 02:13,5
16. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:15:00,5 02:23,1
17. Janita Jäntti Vantaan Hiihtoseura 0:18:31,3 05:53,9
  Elina Läspä Kuusamon Erä-Veikot DNS  
  Anita Korva Kainuun Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja M14, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Parkkila Pudasjärven
Urheilijat
0:14:54,3 00:00,0
2. Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 0:14:55,9 00:01,6
3. Olli Loukkaanhuhta Oulun Hiihtoseura 0:18:00,8 03:06,5
4. Jesse Lifflander Saloisten Reipas 0:20:22,2 05:27,9
         
         
  Sarja M16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jesse Mokko Oulun Hiihtoseura 0:15:14,7 00:00,0
         
         
  Sarja M70, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Paavo Pajunen Rantasalmen
Urheilijat
0:15:44,1 00:00,0
2. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 0:15:45,0 00:00,9
3. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:15:50,1 00:06,0
4. Eero Vehkala Saloisten Reipas 0:15:53,2 00:09,1
5. Eero Okkonen Kainuun Hiihtoseura 0:17:08,4 01:24,3
6. Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 0:17:32,1 01:48,0
         
         
  Sarja M65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat 0:14:48,2 00:00,0
2. Leino Nisula Virtain Urheilijat 0:15:11,7 00:23,5
3. Martti Tenhunen Kiuruveden Urheilijat 0:15:16,0 00:27,8
4. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 0:15:23,6 00:35,4
  Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti DNS  
  Keijo Salonen Kuivasjärven Aura DNS  
         
         
  Sarja M60, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 0:13:10,8 00:00,0
2. Timo Hämäläinen Kainuun Hiihtoseura 0:13:45,7 00:34,9
3. Jorma Aalto Iin Urheilijat 0:15:08,9 01:58,1
4. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 0:15:52,1 02:41,3
5. Veikko Mannermaa Utajärven Urheilijat 0:16:59,5 03:48,7
  Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat DNS  
  Jari Svanberg Lapinlahden Veto DNS  
         
         
  Sarja M55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 0:12:44,0 00:00,0
2. Arto Nissinen Keuruun Kisailijat 0:12:55,0 00:11,0
3. Stefan Storvall IF Åsarna 0:13:11,0 00:27,0
4. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:13:21,0 00:37,0
5. Jari Mäkelä Keuruun Kisailijat 0:13:42,7 00:58,7
6. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:13:57,0 01:13,0
7. Arto Heiskanen Sonkajärven Pahka 0:14:01,7 01:17,7
8. Jari Kamula Siikalatvan
Urheilijat
0:16:36,2 03:52,2
9. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:16:40,6 03:56,6
  Seppo Laukkanen Iisalmen Visa DNS  
  Veli-Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura DNS  
         
  Sarja M50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:12:18,6 00:00,0
2. Arto Hakala Lempäälän Kisa 0:12:41,2 00:22,6
3. Jari Mannala Iisalmen Visa 0:12:58,7 00:40,1
4. Matti Roininen Valtimon Vasama 0:13:19,2 01:00,6
5. Tommi Hyttinen Saloisten Reipas 0:13:20,0 01:01,4
6. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 0:13:44,8 01:26,2
7. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 0:15:33,7 03:15,1
         
  Sarja M45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 0:12:49,9 00:00,0
2. Ismo Parkkonen IF Åsarna 0:13:24,5 00:34,6
3. Petri Pulkkinen Leppävirran
Urheilijat
0:13:34,4 00:44,5
4. Harri Karjalainen Vantaan Hiihtoseura 0:13:39,1 00:49,2
         
         
  Sarja M40, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Tuovila Sievin Sisu 0:12:19,4 00:00,0
2. Markku Siponen Kiuruveden Urheilijat 0:13:04,8 00:45,4
3. Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:13:50,7 01:31,3
4. Timo Kaveri Yli-Iin Naseva 0:14:05,5 01:46,1
         
         
  Sarja M18, matka 10
km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Markus Saaranen Ski Jyväskylä 0:24:48,7 00:00,0
2. Kalle Loukkaanhuhta Oulun Hiihtoseura 0:27:21,2 02:32,5
3. Lauri Saarela Oulun Hiihtoseura 0:29:04,1 04:15,4
         
         
  Sarja M20, matka 10
km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Santtu Panttila Teuvan Rivakka 0:25:29,8 00:00,0
2. Antti-Jussi Räsänen Siilinjärven
Hiihtoseura
0:25:54,6 00:24,8
3. Elias Erkkilä Saloisten Reipas 0:26:14,2 00:44,4
4. Veikka Ylilauri Taivalkosken
Metsä-Veikot
0:26:57,6 01:27,8
5. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 0:27:21,3 01:51,5
6. Werneri Pudas Alavieskan Viri 0:27:33,9 02:04,1
7. Tuomas Törnvall Kalajoen Junkkarit 0:27:48,5 02:18,7
  Niilo Helkama Espoon Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja Myl, matka 10
km
     
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tino Tiilikainen Vuokatti SkiTeam 0:23:43,2 00:00,0
2. Topi Kuorelahti Vuokatti SkiTeam 0:23:45,7 00:02,5
3. Juuso Mäkelä Pohti Skiteam 0:23:46,5 00:03,3
4. Joni Mustonen Jämsänkosken Ilves 0:23:46,8 00:03,6
5. Miikka Kinnunen Pohti Skiteam 0:23:50,6 00:07,4
5. Joonas Sarkkinen Ounasvaaran
Hiihtoseura
0:23:50,6 00:07,4
7. Tero Similä Posion Pyrintö 0:23:58,0 00:14,8
8. Joona Koponen Tampereen Yritys 0:24:10,2 00:27,0
8. Miro Karppanen Imatran Urheilijat 0:24:10,2 00:27,0
10. Joachim Gustafsson IF Femman 0:24:10,3 00:27,1
11. Waltteri Vinkanharju Vantaan Hiihtoseura 0:24:14,6 00:31,4
12. Elmeri Toivanen Kouvolan Hiihtoseura 0:24:18,0 00:34,8
13. Santeri Erola Imatran Urheilijat 0:24:19,0 00:35,8
14. Turo Sipilä Vuokatti SkiTeam 0:24:21,9 00:38,7
15. Tuomas Harjula Keravan Urheilijat 0:24:34,4 00:51,2
16. Iiro-Mikko Harju Pohti Skiteam 0:24:35,1 00:51,9
17. Marko Törmänen Oulun Hiihtoseura 0:24:54,7 01:11,5
18. Wiljam Mattila Keravan Urheilijat 0:24:55,7 01:12,5
19. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 0:24:59,8 01:16,6
20. Lauri Peltoniemi Saloisten Reipas 0:25:24,7 01:41,5
21. Arto Pauna Oulaisten Huima 0:25:45,6 02:02,4
22. Tuomas Ranto Team Skiers 0:26:12,9 02:29,7
23. Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 0:26:14,6 02:31,4
24. Markus Kanamäki Saloisten Salama 0:26:29,7 02:46,5
25. Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:27:07,1 03:23,9
26. Kalle Häkkinen Ski Jyväskylä 0:27:40,8 03:57,6
27. Timo Pikkarainen Kokkolan Veikot 0:27:41,2 03:58,0
28. Joona Männistö Oulaisten Huima 0:28:11,6 04:28,4
  Eerik Puranen Saarijärven Pullistus DNS  
  Miska Tervala Hollolan Urheilijat
46
DNS  
  Juho Mikkonen Vuokatti SkiTeam DNS  
  Joni Mäki Pohti Skiteam DNS