129. Kestilän Laskiaishiihdot 3.3.2019, tulokset

Alla on 3.3.2019 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehdistömuodossa =>

Sarja N10,
matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:11:01,7 00:00,0
2. Alisa Luukkonen Rantsilan Raikas 0:11:30,4 00:28,7
3. Milja Tihinen Laitasaaren Veto 0:12:43,7 01:42,0
4. Eevi Juka Laitasaaren Veto 0:13:06,0 02:04,3
5. Sofi Rinta Laitasaaren Veto 0:13:12,7 02:11,0
6. Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:13:12,8 02:11,1
Sarja M10, matka 2 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet 0:10:01,9 00:00,0
2. Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:10:19,8 00:17,9
3. Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:11:00,3 00:58,4
4. Matias Tihinen Laitasaaren Veto 0:11:16,7 01:14,8
5. Väinö Kurttila Utajärven Urheilijat 0:11:37,0 01:35,1
6. Aleksi Uutinen Oulun Hiihtoseura 0:12:57,6 02:55,7
Juho Kemppainen Hyrynsalmen Isku DNS
August Schmitt Laitasaaren Veto DNS
Vilho Schmitt Laitasaaren Veto DNS
Sarja N12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Lotta Oja Kalajoen Junnkkarit 0:13:49,0 00:00,0
2. Anna Ritvanen Kiuruveden Urheilijat 0:14:57,1 01:08,1
Laura Rönkä Kiuruveden Urheilijat DNS
Sarja M12, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Konsta Juutinen Paltamon Urheilijat 0:10:39,2 00:00,0
2. Niilo Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:11:13,5 00:34,3
3. Onni Kukkonen Oulun Hiihtoseura 0:12:10,0 01:30,8
4. Miika Huttunen Sonkajärven Pahka 0:12:18,2 01:39,0
5. Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:12:19,1 01:39,9
6. Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:13:35,5 02:56,3
7. Aatu Paaso Sievin Sisu 0:13:37,9 02:58,7
8. Niko Liuska Kempeleen Kiri 0:14:14,5 03:35,3
Iiro Säisä Iisalmen Visa DNS
Akseli Schmitt Laitasaaren Veto DNS
Sarja N14, matka 3 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Neea Kemppainen Ristijärven Pyry 0:11:51,6 00:00,0
2. Roosa Vuori Saloisten Salama 0:14:26,4 02:34,8
3. Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:15:15,9 03:24,3
Sarja N16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Siiri Juntunen Kainuun Hiihtoseura 0:19:55,7 00:00,0
2. Iina Savolainen Siilinjärven
Hiihtoseura
0:19:55,8 00:00,1
3. Noora Mäkäräinen Iisalmen Visa 0:20:49,4 00:53,7
4. Aino-Kaisa Parkkila Limingan Niittomiehet 0:21:07,1 01:11,4
5. Helmi Kukkonen Oulun Hiihtoseura 0:21:12,4 01:16,7
6. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:26:49,4 06:53,7
Hanna Soronen Iin Hiihtoseura DNS
Suvi Kemppainen Hyrynsalmen Isku DNS
Sarja N18, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Vilma Ryytty Iisalmen Visa 0:17:30,5 00:00,0
2. Hannah Smart Paltamon Urheilijat 0:18:21,7 00:51,2
3. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 0:19:45,7 02:15,2
Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat DNS
Veera Säisä Iisalmen Visa DNS
Sarja N20, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ella Himanka Kalajoen Junnkkarit 0:18:27,0 00:00,0
2. Saana Vuolle Seinäjoen Hiihtoseura 0:19:18,1 00:51,1
3. Jemina Böök Karihaaran Visa 0:19:43,1 01:16,1
4. Mari Seppälä Haapajärven Kiilat 0:20:20,0 01:53,0
5. Heidi Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 0:20:45,4 02:18,4
Anni Huovinen Paltamon Urheilijat DNS
Sarja N65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Helli Similä Alavieskan Viri 0:23:47,8 00:00,0
Sarja N50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Pirkko
Jaakola-Juntunen
Kiuruveden Urheilijat 0:22:05,4 00:00,0
Sarja N35, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:18:18,3 00:00,0
2. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 0:21:00,3 02:42,0
Sarja N, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 0:15:44,4 00:00,0
2. Sanna Martikkala Vuokatti Ski Team 0:16:30,1 00:45,7
3. Maarit Korpi IF Åsarna 0:16:42,5 00:58,1
4. Tiina Idström Inarin Yritys 0:17:08,5 01:24,1
5. Iida Sirviö Sotkamon Jymy 0:17:11,2 01:26,8
6. Senni Vuolle Seinäjoen Hiihtoseura 0:17:46,8 02:02,4
7. Jonna Säisä Vieremän Koitto 0:18:35,5 02:51,1
Miia Kemppainen Kainuun Hiihtoseura DNF
Iina Lauren Oulun Hiihtoseura DNS
Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku DNS
Sarja M14, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aapo Kurttila Utajärven Urheilijat 0:16:24,1 00:00,0
2. Olli Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:17:11,2 00:47,1
3. Kaapo Paaso Sievin Sisu 0:18:37,8 02:13,7
4. Kalle Himanka Kalajoen Junnkkarit 0:18:59,1 02:35,0
5. Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 0:23:12,2 06:48,1
Sarja M16, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jirka Oja Kalajoen Junnkkarit 0:16:32,6 00:00,0
2. Lauri Saarela Oulun Hiihtoseura 0:17:59,9 01:27,3
3. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 0:18:08,6 01:36,0
4. Mikko Huttunen Sonkajärven Pahka 0:18:56,5 02:23,9
5. Jesse Mokko Oulun Hiihtoseura 0:22:17,2 05:44,6
Sarja M70, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:18:06,7 00:00,0
2. Väinö Pääkkö Kankaantaan Kisa 0:18:16,0 00:09,3
3. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 0:19:45,5 01:38,8
4. Eero Vehkala Saloisten Reipas 0:19:58,3 01:51,6
5. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 0:20:34,2 02:27,5
6. Kalle Saapunki Kuusamon Erä-Veikot 0:20:52,1 02:45,4
Sarja M65, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Aito Pennanen Kiuruveden Urheilijat 0:17:11,8 00:00,0
2. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 0:18:36,4 01:24,6
3. Eero Mykkänen Lapinlahden Veto 0:19:02,4 01:50,6
4. Eero Okkonen Kainuun Hiihtoseura 0:19:54,0 02:42,2
Sarja M60, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 0:15:55,9 00:00,0
2. Timo Hämäläinen Kainuun Hiihtoseura 0:17:14,8 01:18,9
3. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 0:18:35,1 02:39,2
4. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 0:19:36,8 03:40,9
Sarja M55, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:15:45,4 00:00,0
2. Veli Matti Kuronen Kainuun Hiihtoseura 0:16:05,4 00:20,0
3. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 0:16:45,1 00:59,7
4. Heikki Roimas Kälviän Tarmo 0:17:05,6 01:20,2
5. Raimo Järvelä Kainuun Hiihtoseura 0:19:20,7 03:35,3
6. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 0:20:15,3 04:29,9
Sarja M50, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 0:15:27,3 00:00,0
2. Tom West IK Falken 0:16:42,4 01:15,1
3. Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 0:17:11,0 01:43,7
4. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:21:12,9 05:45,6
Sarja M45, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jari Mannala Iisalmen Visa 0:16:03,9 00:00,0
2. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 0:16:07,1 00:03,2
3. Juha Härkönen Saloisten Reipas 0:18:12,5 02:08,6
Ari Säisä Vieremän Koitto DNS
Sarja M40, matka 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Hannu Paaso Sievin Sisu 0:15:47,3 00:00,0
2. Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:17:57,1 02:09,8
Sarja M35, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 0:29:58,8 00:00,0
Sarja M18, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
Rasmus Ähtävä Lahden Hiihtoseura DNS
Sarja M20, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Oskari Juutinen Kuhmo-Ski 0:31:22,7 00:00,0
2. Werneri Pudas Alavieskan Viri 0:34:03,1 02:40,4
3. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 0:35:31,5 04:08,8
Sarja Myl, matka 10
km
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anssi Koirikivi Haapajärven Kiilat 0:27:00,6 00:00,0
2. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 0:27:14,7 00:14,1
3. Topi Kuorelahti Äänekosken Huima 0:27:47,6 00:47,0
4. Iiro-Mikko Harju Pyhäjärven Pohti 0:28:12,5 01:11,9
5. Reima Idström Inarin Yritys 0:28:38,2 01:37,6
6. Matias Tiiro Jämsänkosken Ilves 0:28:50,1 01:49,5
7. Roope Haapakangas Pyhäjärven Pohti 0:28:56,4 01:55,8
8. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 0:29:46,5 02:45,9
9. Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 0:30:05,5 03:04,9
10. Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:30:44,4 03:43,8
11. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 0:30:54,6 03:54,0
12. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 0:32:44,3 05:43,7
Matias Lantta Mikkelin Hiihtäjät DNF
Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama DNS