128. Kestilän Laskiaishiihdot 11.2.2018, tulokset

Alla on 11.2.2018 hiihdettyjen Laskiaishiihtojen kaikki tulokset.

Tulokset lehditömuodossa (rtf) =>

 

  Sarja N10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Vilja Pekkala Haapaveden Urheilijat 0:08:57,9 00:00,0
2. Helmi Leinonen Utajärven Urheilijat 0:09:33,9 00:36,0
3. Annika Heikkinen Kainuun Hiihtoseura 0:09:48,3 00:50,4
4. Eevi Juka Laitasaaren Veto 0:10:36,8 01:38,9
5. Alisa Luukkonen Rantsilan Raikas 0:10:41,8 01:43,9
6. Kielo Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:12:14,5 03:16,6
         
         
  Sarja M10, matka 2 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:07:25,2 00:00,0
2. Niilo Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:07:31,4 00:06,2
3. Arttu Juola Oulun Hiihtoseura 0:08:01,3 00:36,1
4. Santeri Ukkola Saloisten Reipas 0:08:05,3 00:40,1
5. Vilho Käräjäoja Haapaveden Urheilijat 0:09:32,1 02:06,9
6. Väinö Kurttila Utajärven Urheilijat 0:10:07,3 02:42,1
7. Akseli Hyvärinen Laitasaaren Veto 0:10:32,3 03:07,1
         
         
  Sarja N12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto 0:11:21,9 00:00,0
2. Meri Salmela Saloisten Salama 0:11:31,7 00:09,8
3. Saija Nordström Rantsilan Raikas 0:12:01,7 00:39,8
4. Alisa Pyykkönen Kestilän Kisa-Veikot 0:12:24,4 01:02,5
         
         
  Sarja M12, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat 0:09:58,0 00:00,0
2. Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 0:10:21,3 00:23,3
3. Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:11:28,0 01:30,0
  Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu DNS  
  Teemu Honkanen Oulun Hiihtoseura DNS  
         
         
  Sarja N14, matka 3 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat 0:09:47,0 00:00,0
2. Roosa Vuori Saloisten Salama 0:10:41,9 00:54,9
3. Milla Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:12:58,3 03:11,3
         
         
  Sarja N16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Hannah Smart Paltamon Urheilijat 0:15:02,4 00:00,0
2. Iida-Maria Lämsä Oulun Hiihtoseura 0:16:19,3 01:16,9
3. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 0:16:27,2 01:24,8
4. Jennina Salmela Haapajärven Kiilat 0:18:47,4 03:45,0
5. Sara Tuomaala Kestilän Kisa-Veikot 0:20:36,2 05:33,8
  Venla Järvelä Paltamon Urheilijat DNS  
  Aada Peltola Himangan Urheilijat DNS  
         
         
  Sarja N 18, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 0:14:43,7 00:00,0
2. Jemina Böök Karihaaran Visa 0:15:11,4 00:27,7
3. Anni Huovinen Paltamon Urheilijat 0:15:15,4 00:31,7
4. Heini Johanna Niva Laitasaaren Veto 0:18:04,9 03:21,2
         
         
  Sarja N20, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Josefiina Böök Karihaaran Visa 0:13:48,9 00:00,0
2. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 0:14:57,7 01:08,8
         
         
  Sarja N55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 0:22:15,9 00:00,0
         
         
  Sarja N45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 0:16:02,4 00:00,0
2. Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:17:15,9 01:13,5
         
         
  Sarja N35, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Terhi Mäki Kiuruveden Urheilijat 0:15:05,2 00:00,0
2. Minna Patanen Saloisten Salama 0:16:12,6 01:07,4
3. Terhi Tuorilainen Kiuruveden Urheilijat 0:17:21,1 02:15,9
4. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 0:17:30,2 02:25,0
         
         
  Sarja N, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Anne Kyllönen Kainuun Hiihtoseura 0:12:52,4 00:00,0
2. Leena Nurmi Lempäälän Kisa 0:13:24,6 00:32,2
3. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 0:13:27,7 00:35,3
4. Anna-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula 0:13:29,4 00:37,0
5. Anni Alakoski Reisjärven Pilke 0:13:42,3 00:49,9
6. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 0:14:06,2 01:13,8
7. Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 0:14:19,7 01:27,3
8. Alisa Pyrrö Lahden Hiihtoseura 0:14:29,1 01:36,7
9. Eeva Nurmi Lempäälän Kisa 0:14:35,4 01:43,0
10. Mari Patanen Saloisten Salama 0:15:51,5 02:59,1
11. Tellervo Ranto Haapaveden Urheilijat 0:16:02,8 03:10,4
12. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:16:09,2 03:16,8
  Jonna Säisä Vieremän Koitto DNS  
  Vilma Nissinen Vuokatti Ski Team DNS  
         
         
  Sarja M14, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Olli Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 0:15:55,7 00:00,0
2. Aapo Kurttila Utajärven Urheilijat 0:16:38,2 00:42,5
3. Ville Nieminen Haapaveden Urheilijat 0:19:46,0 03:50,3
         
         
  Sarja M16, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 0:14:34,4 00:00,0
2. Sakari Ukkola Saloisten Reipas 0:15:49,4 01:15,0
3. Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 0:16:26,1 01:51,7
4. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 0:16:49,6 02:15,2
         
         
  Sarja M70, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Sauli Hujanen Iisalmen Visa 0:15:56,3 00:00,0
2. Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 0:16:42,1 00:45,8
3. Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 0:19:11,2 03:14,9
4. Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat 0:22:55,4 06:59,1
         
         
  Sarja M65, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:15:27,2 00:00,0
2. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 0:15:40,4 00:13,2
         
         
  Sarja M60, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 0:14:55,7 00:00,0
2. Jussi Hytönen Pulkkilan Ponsi 0:15:10,0 00:14,3
3. Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 0:15:14,2 00:18,5
         
         
  Sarja M55, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Juha Hautaniemi Oulun Hiihtoseura 0:15:27,2 00:00,0
         
         
  Sarja M50, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 0:12:50,7 00:00,0
2. Seppo Laukkanen Iisalmen Visa 0:14:38,8 01:48,1
3. Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:16:09,8 03:19,1
4. Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 0:16:28,2 03:37,5
5. Jari Kamula Siikalatvan Urheilijat 0:16:35,7 03:45,0
         
         
  Sarja M45, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kari Kokko Utajärven Urheilijat 0:13:45,9 00:00,0
2. Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 0:13:49,8 00:03,9
3. Jari Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:13:53,2 00:07,3
4. Mika Tohmola Muonion Kiri 0:14:16,6 00:30,7
         
         
  Sarja M40, matka 5 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Heikki Yijälä Ski Jyväskylä 0:14:43,8 00:00,0
2. Juha Härkönen Saloisten Reipas 0:14:58,0 00:14,2
         
         
  Sarja M18, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Eino Koivula Oulun Hiihtoseura 0:27:49,5 00:00,0
2. Aleksi Salmela Haapajärven Kiilat 0:28:22,6 00:33,1
3. Antti-Olavi Rytky Haapaveden Urheilijat 0:29:17,3 01:27,8
4. Konsta Männistö Oulaisten Huima 0:29:48,6 01:59,1
  Werneri Pudas Alavieskan Viri DNS  
  Aapo Tilli Vehkalahden Veikot DNS  
         
         
  Sarja M20, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 0:26:44,1 00:00,0
2. Petteri Laurèn Oulun Hiihtoseura 0:27:42,9 00:58,8
3. Miro Minkkinen Metsä Veikot 85 0:28:02,9 01:18,8
4. Iisakki Ponnikas Keravan Urheilijat 0:28:18,5 01:34,4
         
         
  Sarja Myl, matka 10 km      
Sija Nimi Seura Loppuaika Erotus
1. Kusti Kittilä Oulun Hiihtoseura 0:23:26,9 00:00,0
2. Tino Tiilikainen Vuokatti Ski Team 0:24:02,2 00:35,3
3. Teemu Huhtala Kontiolahden Urheilijat 0:24:52,2 01:25,3
4. Matti Korhonen Oulun Hiihtoseura 0:25:13,2 01:46,3
5. Petteri Kymäläinen Kuusamon Erä-Veikot 0:25:44,2 02:17,3
6. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 0:25:52,5 02:25,6
7. Juho Rönkkö Vieremän Koitto 0:26:00,9 02:34,0
8. Juho Nikula Kalajoen Junkkarit 0:26:12,6 02:45,7
9. Markus Isola Rovaniemen Maraton Hiih. 0:26:23,9 02:57,0
10. Antti Raatikainen Iisalmen Visa 0:26:27,7 03:00,8
11. Tomi Sipilä Alavieskan Viri 0:26:31,5 03:04,6
12. Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:26:46,0 03:19,1
13. Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 0:27:28,5 04:01,6
14. Joona Männistö Oulaisten Huima 0:27:56,9 04:30,0
15. Eero Juola Oulun Hiihtoseura 0:28:20,4 04:53,5
16. Harri Holmström Nivalan Urheilijat 0:28:56,5 05:29,6
  Jussi Rytky Haapaveden Urheilijat DNS  
  Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura DNS